• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

"Nová" 6 2.5 - pár dotazů nového majitele

Děkuji.
Connects2 taky není čínská noname firma, ale evropský výrobce různých adaptérů do auta snad už 20 let nazpět, co si pamatuju. Navíc ten adaptér má v sobě jak transformátory na BOSE výstupy a spínání BOSE zesilovače, tak na odporové pole tlačítek na volantu (plus kabel na propojení ovládání pro obvyklé značky). Je třeba sehnat kabeláž od Xtrons (značka, co slyším poprvé).
https://xtrons.cz/detail/adapter-pro-aktivni-audio-system-mazda/13072/
Volant předpokládám nepojede.
-
takže je k tomu potřeba dokoupit jednu sadu pro ovládání volantu a pak ještě sadu pro aktivní BOSE? Myslel jsem právě (chybně), že je to vše součástí jednoho svazku, protože u těch čínských se většinou uvádí, že to mají v balení a i na montážních videích je vidět, jak to pak ovládají volantem.

btw. Jinak Xtrons jsem právě našel jako jednu z doporučovaných značek. Co jsem se díval na Eonom, tak jsem našel víc kritik. Je to asi hodně o náhodě, někomu bude čínské rádio šlapat x let, jinému se stejná značka rozpadne za dva měsíce.
 
Vzhledem k tomu, že nemám křišťálovou kouli, nevím ani, zda tebou zakoupený Xtrons neznámého typu vůbec disponuje nějakým vstupem pro ovládání na volantu. :)
 
jasný, omlouvám se, pro mě je to zase naráz španělská vesnice, kterou musím nastudovat. Jak bude doma a zjistím, zda je vůbec funkční, tak se s dovolením ozvu. Pak zvážím, zda to za to stojí, nebo ji pošlu dál do světa (kupuji jako nevyzkoušenou, takže jsou možnosti nefunguje - zjistím možnosti opravy, nebo letí do koše, funguje, zjistím možnosti zapojení - zapojím, nebo jde do světa dál.
 
Kluci díky za info. Objednávku jsem stornoval a objednám asi z odkazu od @shr3k ...
Každopádně kdyby jste věděli o něčem podobném na cz eshopech, budu rád za info...
Díky všem
 
Jen to chce jseste kvalitni a overeny zdroj do zasuvky. Mam cinsky smejd za dolar i original HTC nabijecku, ale oboje mi v loketce ten Bluetooth adapter rusi.
 
Já myslím, že ani kvalitní a ověřený zdroj do zásuvky nepomůže. Prostě, jakmile spojíte minus pol na vystupu z adaptéru se zásuvkou AUX IN, uslyšíte brum, který se bude navíc měnit v závislosti na otáčkách. Je s tím problém u většiny aut. Jediné řešení by mělo být galvanické oddělení. Navíc, přímo v tom odkazu na amazon je dole vidět jako doporučené příslušenství :https://www.amazon.de/Entstörfilter-Klinke-Mini-Jack-Isolator-Massetrennfilter/dp/B00BBE59WS/ref=pd_bxgy_107_img_2/258-4193705-6213428?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00BBE59WS&pd_rd_r=e2a05ff9-fd1d-11e8-895a-1546f855b35e&pd_rd_w=V6eGc&pd_rd_wg=HuquJ&pf_rd_p=c16bc8ff-3133-444d-b32d-3575d0da89ee&pf_rd_r=878R2P18YN59KQ6TA5ZA&psc=1&refRID=878R2P18YN59KQ6TA5ZA
U nás třeba : https://www.autoprofi.cz/ostatni/11...inkoveho-vedeni-3-5mm-jack-8595128288536.html
Za tu cenu to myslím stojí za zkoušku.
 
Poslední úprava moderátorem:
Na odruseni AUX sisgnalu pouzij kvalitni Galvanicke oddeleni. Nechapu proc tohle nekdo neudela v Mazde uz z vyroby. Tyto levne sunty, co tu pises jsem mel taky, ale odesel mi ani ne po trech mesicich. Duvod jsme nasel jen co jsme ho rozkuchal. Takze vyplati se investovat do renomovanych znacek jako je Sinus nebo ACV.
 
Tak to já už nevěděl, jaký je rozdíl mezi oddělovačem za 150kč a za 400kč. Takže pak z toho vychází, že pokud chce člověk jít touto cestou ( adaptér - oddělovač - bluetooth modul do aux), vyplatí se asi toto : https://www.ahifi.cz/acv-nf-odrusovaci-filtr.html#popis-produktu
Ještě že je v M6 spousta prostoru v loketní opěrce a dá se to tam rozumně seskládat.
Nicméně, za ty prachy dohromady už mi přijde lepší toto :
https://www.ahifi.cz/bluetooth-audio-adapter-connects2-bt-a2dp-maz.html
Pak už je to jen o tom, aby dobře fungovalo dvojité bluetooth spojení - 1x s HF v autě, 1x s modulem na hudbu.
 
Poslední úprava moderátorem:
Já koupil do naší MPS (prostě M6 GG po FL 2006) taky na streamování hudby přes bluetooth od Connects2 a jsem spokojen.
http://www.connects2.co.uk/products/bluetooth-interfaces/streaming/vehicle/Mazda
Sice to NA NAŠEM RÁDIU kvůli starýmu FW funguje jako obyčejnej AUX (na displeji je jen aux, bez možnosti sledování a ovládání), ale viděl jsem videa kde na rádiích s novějším firmware se dal ovládat přes volant i androiďáckej telefon.
Kvalita zvuku je hodně pěkná (na Bluetooth), ale nahrávací studio z toho nečekejte.

Za mě můžu doporučit.
 
To je to stejné, co jsem postoval já z Ahifi. Máš v autě originál bluetooth handsfree ? Jde mi o to, jestli to funguje "současně".
 
To je to stejné, co jsem postoval já z Ahifi. Máš v autě originál bluetooth handsfree ? Jde mi o to, jestli to funguje "současně".
Mám pouze dodatečné handsfree od Parrot a funguje to současně. Stačí jen v telefonu (android) v sekci bluetooth nastavit pro Connects2 pouze "zvuk médií".
Když jsem měl M3BL (ohledně tohodle audia podobný jako GH), tak pro streamování hudby přes bluetooth jsem používal originální bluetooth co bylo v autě.
 
Vzhledem k tomu, že nemám křišťálovou kouli, nevím ani, zda tebou zakoupený Xtrons neznámého typu vůbec disponuje nějakým vstupem pro ovládání na volantu. :)

Dovolím si teda ještě otravovat, je to rádio Xtrons TD-714SGD, zapojení dle ICE-Xtrons-TD-714SGD-71c429cd.jpg

Zatím nefunguje, nevím jestli je chybné celé, nebo jsem jej blbě zkoušel, tak jako tak půjde na prohlídku do opravny (naštěstí v rodině).
Bylo by možné prosím podle upřesnění typu a zapojení určit, co všechno by bylo nutné dokoupit k instalaci na systém Bose a ovládání na volantu?



A dotaz z jiného soudku. Včera jsem byl nemile překvapen, jak málo svítí světlo zpátečky, musel jsem si přisvětlovat brzdama (původně jsem myslel, že ani nefunguje). Co jsem četl, tak je to bohužel vlastnost. Mohl by někdo prosím doporučit osvědčené LED nebo jin žárovky, abych tomu pomohl? (prosím přímo typ, nebo aspoň matici a doporučené hodnoty). Děkuji.
 
K ovládání na volantu nic, žádný vstup tam nevidím, pravděpodobně to bude mít ISO konektor, takže stačí jen to, co jsem tu odkazoval.
 
Zdar,

využiju již založeného tématu, protože jsem na tom obdobně. Minulé pondělí jsem koupil Mazdu 6gh v combi ve verzi po fl (2.0 DISI). Za ten týden jsem objevil pár nedostatků na které jsem v bazaru bohužel nepřišel. Konkrétně se jedná o následující:

1) Keyless klíč - jeden mám plně funkční, ale druhý auto vůbec neregistruje - otevřel bych a nastartoval pouze "natvrdo" vložením klíče do zámku (sedí) nebo do zapalování. Baterkou jsem zkoušel měnit, bez efektu. Lze nějak spárovat s autem, nebo kde může být problém?
2) Nefunkční výhřev sedačky u řidiče. Kontrolka výhřevu svítí, u spolujezdce normálně funguje. Co jsem zde hledal asi půjde o dečku, kterou bude třeba vyměnit?
3) Spárování s bluetooth - auto nevydá žádné pípnutí ani žádný náznak toho, že by chtělo párovat nějaký telefon. Tady jsem úplně ztracený.
4) Spíš obecně ohledně provozních kapalin - olej, brzdová, klima atd. Mám fakturu z posledního servisu (08/18) kdy byly tyto náplně měněny s tím, že pod kapotou jsou normálně štítky s intervalem na další výměnu. Je přesto vhodné nechat vyměnit všechny tyto náplně?

Momentálně čekám na SPZ, takže holka stojí a jen na ni sněží :(

Díky!
 
Také mám dotaz. Proč se světla rozsvítí i v poloze OFF (nikoliv Auto). Chcuvypnout xenony a ony zhasnou a znovu se rožnou. A před startem se rozsvítí při startu zhasnou a znovu se rozsvítí. Docela mě to štve. V poloze OFF by měly být všechny světla přece vypnutý
 
Back
Top