• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nova Mazda CX-5 IPM 2018

gondeeri

nový člen
3
Mate prosim vas uz nekdo neake informace ohledne noveho modelu CX-5 pro rok 2018.. ake su vybavy, co se zmenilo a ceny ? diky
 
Nemyslím že budú nejaké zmeny čo sa týka techniky v modeli pre 2018. Zámorské krajiny síce hovoria o modeli pre rok 2018 ale to v čom sa u nich líši od 2017 je modeli pre EÚ už od začiatku (vypínanie valcov pre 2.5l motor, blind spot monitoring + rcta v nižšej výbave).
 
...ale všimol som si že v Austrálii majú cx-5 vo výbave aj 360° view monitor. Možno sa to objaví aj v EÚ.
 
Cafte.. par tyzdnov sleduje forum a uz som sa teda registroval :)
Vcera som si objednal novu cx5 facelift 2018 2.5 revolution top a soul red crystal. Dodavka v 09/18. A ano je to vsetko rovnake len tam je navyse 360 kamera...
 
Mám objednáno to samé, dodávka 08/18. Nově je tam ten top view, a snad je i lehce jiná grafika budíků.
 
Cafte. Kvoli prirodnej katastrofe v japonsku bola odstavka v oboch zavodoch a budu auta meskat. Aj to moje.predajca mi pisal ze sa to posuva z 09/18 na 10/18... ale den neviem... co uz :(
 
Snad bude 360° kamera na tom kvalitativne s obrazom lepsie ako je to v novej M6...lebo tam to je uuuuplny fail.
 
Trochu v tomto Mazde nerozumiem, v dnešnej dobe pustiť na trh takúto "kvalitu" a pri tom u mňa v aute je jasne vidieť, že ten display má dostatočné rozlíšenie, stačilo by pravdepodobne dať len kvalitnejšiu kameru a možno trochu výkonnejší grafický čip, čo musí by zanedbateľná položka v dnešnej dobe, ja neviem 20€ vo výrobných nákladoch navyše? Keby sme sa bavili o tom či tú kameru tam dať alebo nedať, tak nepoviem, ale tu je len rozdiel v tom či tá kamera má rozlíšenie nižšie (ja neviem 640x320?? viac to asi nemá) alebo vyššie (netreba ani FullHD).
 
Zase na druhou stranu, splni to svuj ucel i pri takovem rozliseni? Ja myslim, ze ano. Tim nerikam, ze nejsem pro vetsi kvalitu.
 
Mě jen zaráží, že M3 FL (2017+) mají parkovací kameru s jasně vyšším rozlišením než aktuální M6 2018. Prostě došlo buď ke zmeně dodavatele nebo snížení nákladů a náhrady za kameru s nižším rozlišením, ale musím přiznat, že ten obraz vypadá fakt špatně. Včera mi přišel od Mazdy společně s novým dílem Mazda Revue i ta fotobrožura k nové M6 a mají tam tam přímo fotku infotaimentu té 360° View kamery a to špatné rozlišení je vidět i tam, takže to ani moc netají.
 
Mě jen zaráží, že M3 FL (2017+) mají parkovací kameru s jasně vyšším rozlišením než aktuální M6 2018.

Všechno je to o nákladech. 360° obraz potřebuje čtyři kamery. Jednu vpředu, jednu vzadu a dvě po stranách ve zpětných zrcátkách. Mazda měla doposud jen jednu kameru vzadu, ale celkem přijatelné kvality. Zřejmě se jim nechtělo utrácet za tři další kamery stejné kvality a ceny, tak nakoupili čtyři levné krámy. Každá recenze jim to teď dává sežrat. Hlavně, že ušetřili pár set Euro. S vlajkovou lodí se prostě takové přešlapy dělat nesmí. :confused:

upload_2018-7-24_18-56-38.png
 
Mno, i řidiči s minimální praxí k parkování zcela postačují infračidla vpředu a vzadu. Když kamera nemá krytku, při sněhu a dešti je za chvilku stejně obraz nečitelný. K čemu potřebujete 360 st. záběr, to mi hlava nebere. Nejsme už z těch multimédií trošku rozmlsaní? Je to jen vozidlo...;)
 
To je takovy ten pokrok, co nezastavis. Ted se podivujes nad 360° kamerou, cemu se budes divit za 10, 20 let? :p Ja bych se teda na 360 kameru tesil.
 
Nemůžu si nevzpomenout na můj oblíbený Demolition Man se Stallonem a Bullock. Nejdřív tě zavalej křemíkovejma zázrakama, pak tam daj ženskej hlas, kterej ti do toho bude pořád kecat, a nakonec ti seberou volant. "Buďte dobří" - "Buď v pr... !!"
 
Mno jo, autonomnich aut v provozu se jeste asi dozijem. Co uz, ono to dava smysl.

Jinak zpetna kamera je treba ted v USA uz dokonce povinna vybava novych aut.
 
Mate uz niekto tu novu CX-5 IPM 2018? Ja stale cakam aj ked uz tu podla povodnych info mala byt :(
Co sa tyka zmien oproti 2017, tak v Revolution Top je vraj jedinou zmenou 360 Top View a velmi by ma zaujimalo, ako to bude fungovat (napr. ci sa da ten TopView zapnut aj pri jazde vpred). Tato featura ma velmi potesila, pretoze mame strasne uzke parkovacie miesto v podzemnej garazi, z jednej strany stoju susedov Sharan na ciare a z druhej je betonovy stlp a priatelke sa podarilo uz pri parkovani oskriet prave dvere na Focuse. Tak sa obavam o novu Mazdu :) Snad by jej ten Top View pomohol.
 
Podle posledních informací od dealera by ta moje měla dojít 14.9.... Takže ji čekám ještě o týden později... :D
 
No mne by mala dnes alebo zajtra... cakam na email alebo telefonat od dealera.. je to strasne cakanie :)
 
Back
Top