• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Nová Verva100

Nevím jestli je zrovna větší podíl biosračky zlepšení, i když ve formě ETBE
 
No tak uvidíme, mám tam Vervu ještě na 200 km, tak potom zajedu na benzinu pro tu novou, jestli už jí prodávaj....
 
uz to maj od zacatku ledna zmeneny i na stojanech, myslim ze tankuju na docela pouzivane benzince (vypadovka z litomeric), tak uz to nejspis v aute mam... od zacatku ledna jsem tam bral vervu 100 asi ctyrikrat. zadny rozdil jsem ve snehovych zimnich podminkach ani u mazdy cx-5, ani u 6, nezaznamenal... :).
 
uz to maj od zacatku ledna zmeneny i na stojanech, myslim ze tankuju na docela pouzivane benzince (vypadovka z litomeric), tak uz to nejspis v aute mam... od zacatku ledna jsem tam bral vervu 100 asi ctyrikrat. zadny rozdil jsem ve snehovych zimnich podminkach ani u mazdy cx-5, ani u 6, nezaznamenal... :).
Já ji bral 8.1 v pátek ,tak nevím ,tenhle pátek jedu znova natankovat 100 Mazdě do bříška ,tak se zkusím zeptat obsluhy ,jestli něco bude vědět ?
 
Já jí kupuju na D6 u Velký Dobrý a je fakt, že nikoho jinýho jsem tam ještě tankovat Vervu neviděl...
 
No tak uvidíme, mám tam Vervu ještě na 200 km, tak potom zajedu na benzinu pro tu novou, jestli už jí prodávaj....
Takže dnes dotankováno 35 litrů a vypadá to, že je nová Verva 100 v cajku. Furt mi to jede na 2 kvalt 110 km/hod do omezovače a přes 160 km/hod na trojku.
 
Jestli se nepletu, auto nemůže jet pomaleji nebo rychleji podle paliva, protože pokud jde o maximální rychlost na nízký kvalt, limitem jsou otáčky, nikoliv výkon (každé auto umí redline na jedničku; samozřejmě redline na šestku už by znamenal něco jako 300 km/h :)). A pokud auto nemění dynamicky polohu omezovače otáček dle klepání (? nevím čím jiným by motor poznal kvalitu paliva), nemá palivo vliv.

EDIT/doplnění: Automobile-catalog u Mazdy 3, 120k, 2017, 6-man, dle zpřevodování a omezovače uvádí teoretické maximum 113, resp. 170 km/h.
 
Já netvrdím, že to jede rychleji nebo pomaleji, jede to stejně jako na starou Vervu 100. Kolik to jelo na 95 už nevim, tu sem tam lil na začátku, než byla zajetá a to jsem do omezovače nešel. ?
 
Tak musím potvrdit, včera na nábřeží v ČB Verva 100, označení na pistoli E10 ?
 
Dnes v Dobřichovicích natankováno cca 30 L Vervy 100, na stojanu označení E10, tak jsem zvědav, dlouho jsem teď jezdil jen na MaxxMotion 100.
 
Ahojte,
vsetky clanky a videa hovoria, ze vyssi podiel biozlozky, ted E10 je zlo pre motor a palivovu sustavu. Hlavne ked nechate v aute benzin dlhsie nez je vhodne (napr 3 a viac mesiacov). Dnes ma to na benzine prekvapilo, ze prave Verva ma E10. Na slovensku dali E10 n95-ku. Cely cas som si myslel, ze Verva je premiove palivo, ale vyssi podiel biozlozky mi hovori opak. Nechcem vyvolavat paniku, lebo chemii nerozumiem, ale vsetci hovorili ue E10 je zlo.
Mate niekto k tomu lepsie info? Mam zacat tankovat shell,omw premiove palivo?
 
Já tankuju v ČB u Baumaxu a přijde mi, že pokaždé když natankuji na jihu Čech, tak ta Verva není to samé co na severní Moravě, kam často jezdím. Vždycky když v Ostravě natankuji tak auto letí úplně jinak než když natankuji v ČB :D O placebu silně pochybuju. Je to hodně znát. Že by jiná rafinérka? Jinak co se týče E10, tak jsem nepoznal rozdíl. Tankoval jsem E10 i na jihu a na severu a jak jsem psal, ta severní je prostě lepší (a o dost levnější).
 
Ahojte,
vsetky clanky a videa hovoria, ze vyssi podiel biozlozky, ted E10 je zlo pre motor a palivovu sustavu. Hlavne ked nechate v aute benzin dlhsie nez je vhodne (napr 3 a viac mesiacov). Dnes ma to na benzine prekvapilo, ze prave Verva ma E10. Na slovensku dali E10 n95-ku. Cely cas som si myslel, ze Verva je premiove palivo, ale vyssi podiel biozlozky mi hovori opak. Nechcem vyvolavat paniku, lebo chemii nerozumiem, ale vsetci hovorili ue E10 je zlo.
Mate niekto k tomu lepsie info? Mam zacat tankovat shell,omw premiove palivo?
Tak OMW 100 jsem slyšel, že je slušný ?
 
Mol 100 asi jeden z posledních E5 kdy ten pozitivní rozíl v nádrži jde opravdu poznat.
 
este som si to trochu studoval a Verva obsahuje vraj nejake ETBE, nie priamo etanol. Vraj to ma lepsie vlastnosti a nie je to tak agresivne ako etanol. Najvacsim problemom biozlozky je vraj degradacia paliva, kvoli viazucemu sa kysliku aj korozia vnutornych kovovych casti motora a rozleptanie gumovych tesneni v palivovom systeme. Ale ci tieto vlastnosti ma aj ETBE som sa nedocital. Asi zacnem tankovat ten MOL 100. Skoda, benzina mala fajn appku s ktorou som bol za par minut vybaveny.
 
No tak si myslím, že ta nová norma bude brzy u všech benzinek, takže co nám zbývá, tankovat 95???
 
Back
Top