• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Odreni matneho plastu zadniho narazniku..

Davidumb

nový člen
10
Neresili jste nekdo nahodou retusi skrabancu na zadni casti narazniku, kde je cerny matny plast?
Mozna to moc nejde, ale pokud jo, tak bych byl rad za tipy.

naraznik.jpg
 
To nevypadá na odřeninu, ale otisk nějakého jiného materiálu. Tyhle plasty se lisují z probarveného granulátu. Když se škrábnou, je i škrábanec černý. Nevím, jak to má Mazda, nenapadlo mě to zkoušet, ale nejprve bych to zkusil utřít. Pokud je to opravdu škrábanec, znamenalo by to, že nárazník je lakovaný a jedná se o tzv. regranulát. A to by mě tedy dost zklamalo. Regranuláty jsou ekologické recykláty, nejlevnější možné plasty, které už nemají 100% vlastnosti.
 
To je odrenina toho asi betonu, ktery tam je taky videt, uz jsem to umyl, je to tam porad, jsou to takove vpichy, jak ma ten beton v sobe ty kameny. :)
 
Pořád nějak nechápu, jestli jsou to částečky betonu nebo světlý plast?

Každopádně, já jsem něco podobného opravoval tak, že jsem sebral přípravek na údržbu plastů a natřel jsem s ním pneumatiky. A potom jsem tím černým hadrem od pneumatik přetřel poškozené místo a ono zčernalo. V podstatě to nešlo vidět. Zkrátka jsem to překryl směsí přípravku na plasty a špíny. :)

Anebo jinak a lépe - překrýt to barvou. Velmi levně a rychle lihovým fixem a pak přetřít přípravkem na plasty. Takhle primitivně jsem zamaskoval bílý flek na koberci u spolujezdce. Anebo koupit profi černou barvu na plasty a modelářský štěteček a pak rozleštit do ztracena. Ale to už je dražší.
 
myslim, ze tam nic jineho uz neni nez jen ten odreny plast v tom.
A smes pripravku na plasty a spiny tam drzi i po umyti? Nebo to musis delat pokazdy..?
:)
Nejspis to zkusim nejak zamaskovat, zatim s tim nespecham, moc si toho na prvni pohled clovek nevsimne, jak je to dole, ale nejak na to porad musim myslet..
 
Takhle vypadala odrenina na me mazde pred vymenou narazniku...zda se ze je to opravdu z probaveneho granulatu..
 

Přílohy

  • str_0012.JPEG
    str_0012.JPEG
    273,2 KB · Zobrazení: 50
Já to nepoužil na exponovaném místě. Byla to oprava v interiéru, který není vystaven dešti. Samozřejmě, kartáče v myčkách to dostanou po čase pryč, ale i kdybys použil barvu, nevydrží to wapku nebo kartáče. Nicméně, tohle není kritické místo. Zkus černý krém na boty, ten bude fungovat 100%. :D To jsem Ti zapomněl poradit. Používáme ho občas i v práci na podobné věci. :)
 
Back
Top