• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Odvětrávání nádrže

Pistole mi každopádně předčasně nevypina. Chápu tedy dobře že bych musel tuhle trubici demontovat z vozu nebo je i jiný způsob? Mě to při vypnutí pistole jakoby splouchne a část benzínu strikne ven mimo hrdlo. Musím tedy poslouchat jak se zvedá hladina a před koncem opatrně dopoustim po troskach.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Vypadá to že je ta malá ucpaná a proto vzduch z nádrže uniká tou velkou, napění palivo a to jak vytoupá nahoru tak vyšplouchne. Obě trubice jsou svařené dohromady a napojené na nádrži. Lepší je to odpojovat pochopitelně u prázdné nádrže. Pokud by to nešlo pročistit tak jsem se díval že slušný kusy jdou koupit do 1500Kč, to není tak zlý ;)
 
Probíral jsem to s mým mechanikem, co pracuje v Kia servisu a ten mi tvrdí, že pokud by byla ucpaná tahle odvzdušňovací trubice, tak by mi pistole vypínala v průběhu plnění nádrže nepřetržitě, že tím to údajně nebude. Prý je na dně u konceptu Kie nějaká klapka, která při plnění nádrže včas zavře a zabrání přelití paliva do plnícího hrdla a ta může být zaseklá. Každopadně i to obnáší prý demontáž celé plnící palivové soustavy a je to pěkná fuška, takže jestli někdo neví o jiné cestě, tak na to asi kašlu : unamused:
 
Mě se děje to samé u mé BM, nějak jsem si na to už zvykl a při každém tankování poslouchám a pak už jen dopouštím po troskách :)
 
a mě zase trápí to, že pouze u mazdy se mi děje to, že při plnění nádrže když pistole vypne, tak vždy benzín vychrstne ven. U jiných aut se mi to neděje a nevím, v čem to má mazda blbě řešený.
a děje se ti to na každé pumpě nebo jen u jedné u jednoho stojanu? ... tohle se mě stávalo u jedné čerpačku u jednoho stojanu, nevím proč teda .. a byla to nafta do Tranzitu, ale už to nedělá, myslím že to bylo jen tou pistolí ...
 
Back
Top