• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    212
Nějak se nemůžu rozhoupat, jakou kameru koupit :confused:
Chtěl bych duální a líbí se mi tato http://www.kamery-do-auta.cz/cs/topcam-dual-mini-g/ ale píšou (nebo aspoň já to tak pochopil), že při zapojení zadní kamery má přední místo 60snímků/s jen 30snímků/s. Z čehož nejsem nadšený, protože mě jde o kvalitu nahrávání přední kamery primárně. Tu zadní beru jaksi doplňkově. Jasně, šlo by koupit jen přední a dozadu nějakou noname, ale nechci, aby to v autě vypadalo jak u Berouska :D
Máte někdo s touto kamerou a jejím rozlišením zkušenost?

Ja mám túto kameru a presne z tohoto obchodu. Kupoval som to skoro pred rokom. Mám ju umiestnenú za zrkadlom. Parkujem na sídlisku a na noc dávam dolu, no keď zabudnem, tak ma to nestresuje, je totiž pomerne malá, nenápadná a z vonku ju nie je skoro vidieť. Kvalita obrazu ok, 30FPS v duálnom zobrazení postačuje. Zatiaľ dve negatíva. Keď som nechal kameru v držiaku cez leto, tak lepidlo teplom povolilo a kamera sa odlepila. V balení je však dostatočné množstvo lepíkov, takže sa dá vymeniť. Závažnejšou vadou bol výpadok GPS senzora. Nepomohol ani reset a ani nastavenie do továrneho nastavenia. Nakoniec som to neriešil. Kameru využívam vyslovene ako black box na záznam deja pred a za autom. Za druhé by som musel vyťahať celú kabeláž a až tak to poslať na reklamáciu. To je však strašný opruz. @Max6 potvrdí, inštaloval mi ju. Nájsť cestu a pretiahnuť v kombíku popod tapec kábel odzadu dopredu je ako rodiť ježka proti srsti.
 
Za druhé by som musel vyťahať celú kabeláž a až tak to poslať na reklamáciu. To je však strašný opruz. @Max6 potvrdí, inštaloval mi ju. Nájsť cestu a pretiahnuť v kombíku popod tapec kábel odzadu dopredu je ako rodiť ježka proti srsti.

v sedanu je to taky lahůdka... Max by mohl vyprávět :D
 
V sedane sa to aspon nemusi strkat do toho husieho krku co vedie do kufra. Je problem kupit novu kabelaz a vyreklamovat to s nou?
Btw. moju tiez instaloval @Max6 a fakt 100% spokojnost s jeho pracou.
 
ono obklíčit kabeláží zadní okno u sedanu a vyvést káblik ke kameře, je taky fajnová prácička....
 
Mazdar přátelé! Kamery mám v autě dokonce 3! Do předu (funguje když klíček v zámku MioMivue 538 deluxe,čidlo pohybu, režim parkování apod)
Couváci, A do zadu (Xiaomi 4k bla bla. .dal už nepamatuji, ta funguje pořád dokola 64gb paměťovka, rozlišení bomba za tmy taky dobrý. Možnost zpomaleneho obrazu atd. Obě mají registraci na ÚOOU. Nikdy nevíš kdy a co se může stát, hlavně u těch obchodu katastrofa.Můžu jena doporučit. A hlavně nekupovat něco za 600 ta nemá žádný význam. Jakékoli dotazy rád zodpovím
 
... Za druhé by som musel vyťahať celú kabeláž a až tak to poslať na reklamáciu. To je však strašný opruz....
Asi by stačilo poslat na reklamaci samotnou kameru.
Kdysi jsem reklamoval přídavné LED denní svícení - odešlo několik ledek. Kabeláž zůstala v autě, chtěli zaslat jen samotná vadná světla. Myslím si, že by jim kabeláž byla k ničemu. Buď kameru opraví a pošlou ti ji zpět - k tomu kabeláž nepotřebují. Dnes se ale moc neopravuje, pravděpodobnější je, že ti pošlou novou kameru v origo balení, tedy i s kabeláží. Tu vadnou vyhodí. Pokud bys poslal kameru i s kabely, vyhodili by kameru i s kabely. Chápu, že bez souřadnic GPS se obejdeš, ale může se rozbít i něco dalšího.
 
FYI, srovnání auto kamer, které dělal ADAC:

https://auto.idnes.cz/kamera-do-auta-0dw-/auto_testy.aspx?c=A180925_165502_auto_testy_fdv

Jen poznámka k modelu BlackVue, kterou mám, a ke kritice uvedené v článku. Mám dojem, že tyhle testy probíhají strašně rychle a nejdou do hloubky. BlackVue má standardně nastavený bitrate záznamu 12 Mbit/s. Aby byly značky aut čitelné i za jízdy, je nutné přepnout záznam na Extreme s 25 Mbit/s. Obrazová kvalita je rozhodně lepší a značky aut jsou čitelné i za vyšší rychlosti. Sám jsem zkoumal několik záznamů a neměl jsem problém značky přečíst. Stejně tak vyšší bitrate zlepší i kvalitu záznamu v noci. Pár stránek zpátky jsem tady dával odkazy, kde byla i jízda v noci, můžete se přesvědčit.

Nechápu taky, že kamera údajně nenahrává krizové situace. Mně nahraje i silnější bouchnutí dveřmi, což následně oznámí přes hlasový záznam. Mám dojem, že nahrává i prudké brzdění, alespoň jednou se mi to stalo. Nastavení senzoru přetížení jsem přitom neměnil, ale mám zaktualizovaný firmware. Pokud si dobře vzpomínám, většina testů ukazuje BlackVue s FW 1.001 nebo 1.002 apod. Přitom zejména FW 1.007 přinesl spoustu zlepšení a já už dávno, hned po koupi kamery, aktualizoval FW na verzi 1.009. Výrobce stále ladí SW a přidává nové funkce, která na začátku nebyly.

Každopádně souhlasím se závěrem testu, že kamery by se měly zlepšit. Když vidím, jak v noci nebo za šera nahrává video můj mobil, tak je to dost velký nepoměr.
 
Co viem bol pri Blackvue v defaulte skor problem, ze detekuje privela otrasov. Da sa nastavit zvlast citlivost pre kazdu z troch osi, asi podla kvality cesty po akej jazdi. Co sa tyka nemeckej (ciastocne aj rakuskej) poziadavky neukladat videa, ktore neobsahuju event, pisal som do Blackvue, aby vytvorili mod na prepis videa v RAM a ukladanie iba pri evente. Plus moznost vypnut nahravanie pri napevno zadratovanej kamere. Vsetky vylepsenia minimalne zvazuju, tak mozno v neskorsom fw (alebo eu friendly novom modele).
 
Už před pár dny jsem poznamenal, že tenhle člověk jen potvrzuje rčení, že na cestách jezdí šílenci. Teď ze sebe ještě udělal magora před celým národem a zařídil si psychiatrické vyšetření. :D Já se tomu směju, ale být tím řidičem, kterého vybržďoval, do smíchu by mi nebylo.
 
Ja mám túto kameru a presne z tohoto obchodu. Kupoval som to skoro pred rokom. Mám ju umiestnenú za zrkadlom. Parkujem na sídlisku a na noc dávam dolu, no keď zabudnem, tak ma to nestresuje, je totiž pomerne malá, nenápadná a z vonku ju nie je skoro vidieť. Kvalita obrazu ok, 30FPS v duálnom zobrazení postačuje. Zatiaľ dve negatíva. Keď som nechal kameru v držiaku cez leto, tak lepidlo teplom povolilo a kamera sa odlepila. V balení je však dostatočné množstvo lepíkov, takže sa dá vymeniť. Závažnejšou vadou bol výpadok GPS senzora. Nepomohol ani reset a ani nastavenie do továrneho nastavenia. Nakoniec som to neriešil. Kameru využívam vyslovene ako black box na záznam deja pred a za autom. Za druhé by som musel vyťahať celú kabeláž a až tak to poslať na reklamáciu. To je však strašný opruz. @Max6 potvrdí, inštaloval mi ju. Nájsť cestu a pretiahnuť v kombíku popod tapec kábel odzadu dopredu je ako rodiť ježka proti srsti.

Tak já si nakonec koupil Topcam MICRA X7+
Důvod byl také proto, že pokud i zadní kameru, ať je také dostatečně kvalitní. A o té zadní u DUAL Mini+ jsem nebyl přesvědčený. Hodně jsem uvažoval o BlackVue, ale nakonec mě odradily rozměry.
Nicméně záběry X7+ jsou nadprůměrné, kamerka malá, takže zatím spokojenost. I montáž, kterou mi provedli ve Zlíně v AUTOEFEKTu byla bezproblémová. Pěkně kabeláž schovali a zapojili přímo do pojistkové skříně.

Každopádně díky za názor ;)
 
Už před pár dny jsem poznamenal, že tenhle člověk jen potvrzuje rčení, že na cestách jezdí šílenci. Teď ze sebe ještě udělal magora před celým národem a zařídil si psychiatrické vyšetření. :D Já se tomu směju, ale být tím řidičem, kterého vybržďoval, do smíchu by mi nebylo.
Taky už sem zažil dva magory za volantem. Už je to ale asi 10 let zpátky. Jeden po mě hodil po chvíli pronásledováni a vyhrožování ať zastavím u krajnice plnou láhev pepsi. Takže důlek v kapotě. Druhému se nelíbilo ze jsem ho předjížděl , tak začal zrychlovat a pak mě vybrzdovat. Tak jsem nakonec zastavil , zamknul jsem se a volal policii. Typek vylezl z auta začal mi plivat na okno a pak mi ohnul zrcátka a sterače. Pak naštěstí odjel když viděl ze telefonuji. Škoda ze v té době jsem neměl kameru.
 
Tak jsem k Vánocům dostal Nextbase 512GW Dash Camera Built in WiFi Quad HD 1440p, tak jsem zvědavej na výsledek... podle parametrů vypadá dobře, bylo to překvápko, takže jsem se na výběru nepodílel a vše obstarala má drahá polovička... nemáte někdo s touto značkou/modelem zkušenosti ?
 
Máte niekto skúsenosť s montážou autokamery ideálne u autorizovaného predajcu (proste tak, aby som u nového auta neprišiel o záruku a auto mi nezhorelo) v Prahe. Pri nákupe mi montáž ponúkali v Budějoviciach za 500kč, ale chceli aby som si kúpil aj kameru od nich a tá sa mi nepáčila.

Inak kameru mám Yi Mini Dash (predtým som používal klasickú Yi Dash) a po prvej testovacej 6hodinovej jazde za sneženia aj tmy s voľne pohodenou kabelážou som za tie peniaze spokojný. Kameru zvonku skoro nevidno a vnútri je za zrkadlom schovaná, takže neruší. Jediné čo mi chýba je 60fps (bol som zvyknutý že ak obraz pauznem, tak je ostrejší) a proti Yi Dash zvyšuje v noci ISO tak, že je záznam strašne zrnity (cca skoro ako teletext, takže nejde prečítať značka ani auta predo mnou). U Yi Dash v noci šum tak silný nebol, ale bolo vidno asi 2m od auta ak som svietil dialkovými, takže toto riešenie je vlastne lepšie aj keď hnusné.
 
Včera jsem z auta vyndal kameru Lamax abych se v compu podíval, co za kreténa se proti mně vyřítil v protisměru na okresce a s podivem jsem zjistil, že kamera už pár dní nenahrává na kartu žádný záznam. Asi nějak nepobrala přechod na nový rok 2019 a zasekla se na datumu 14.12 2018. Nastavil jsem čerstvej datum leden 2019 a už zase funguje potvora... :confused:
 
To asi nebude tím datumem. Tu moji LAMAXku už jsem taky několikrát přistihl, že nechtěla nahrávat. Tipuju to na neodladěnej FW, konkrétně něco kolem detekce stavu nabití baterie. Páč teprve až poté, co jsem fyzicky baterii vyndal a zase ji tam hned nandal a zapnul, tak nahrávání normálně běželo. Před tímto úkonem se kamera hned vypínala, jako že už nemá šťávu, a dobít také nešla, páč byla nabitá.
Ale tak..., za 1.050,- peňauzí v akci...., jsem ochoten to oželet.
 
Back
Top