• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Oprava bootování MZD Connect po neúspěšné aktualizaci

shr3k

správce
Člen týmu
6 211
Vyčleněno z původního tématu Aktualizace systému MZD Connect. Opravdu je potřeba na aktualizaci používat kvalitní neojetou flashku a zkontrolovat, jestli to, co jste stáhnuli, máte na flashce skutečně do posledního bajtu zapsané (md5sum, funkce porovnání souborů v Total Commanderu/Altap Salamanderu).

Člen @Urbik81 si úspěšně bricknul svoji jednotku na "Ověření certifikátu souboru nebylo úspěšné.", má tu někdo Rapsberry Pi a kabeláž pro její obnovení podle návodu?
 
Poslední úprava:
Tak @Urbik81 si buďto objedná adaptér Programmer Testing Clip SOP 16 nebo koupí na Allegru novou CMU... ;)
 
Tak @Urbik81 si buďto objedná adaptér Programmer Testing Clip SOP 16 nebo koupí na Allegru novou CMU... ;)
Adaptér klidně objednám, ale kdo to s tím udělá? Jinak mám jednotku: GMD7-66-9C0R V cisle jednotky muze byt pismeno R na konci nahrazeno predchudci, a to E, F, G, H, J, K, L, M, N nebo P
Tak kdyby měl někdo navíc.

Odesláno z mého SM-A505F pomocí Tapatalk
 
Ten jeden v tom fóru píše, že je z Vídně. Vím, je blba situace, ale neslo by to poslat, aby to opravil?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Proto jsem psal o té poště. Teď tě nikdo přes čáru nepustí. (Pokud k tomu nemáš papíry)

Projdi si to forum a zkus človíčka kontaktovat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ahoj Mazďáci, mám problém ohledně updatu MZD Connect. Mám Mazdu 3 z roku 2015. Verze OS je 33.00.500. Když jsem na flashku (USB 3.0, formátována na FAT32) rozbalil update 70.00.352B (staženo ze složky na MEGA, viz. první příspěvek vlákna), udělal trojhmat, vymazal chyby, šel na 99 a chtěl vyhledat aktualizace na USB, tak mi vyskočila hláška, že žádná aktualizace není k dispozici a byl jsem vrácen zpět do základní nabídky MZD Connect. Může mi někdo zkušený vysvětlit kde dělám chybu, případně mi sem hodit nějaký blbuvzdorný návod jak update provést? :grinning: Předem moc děkuju za ochotu.
 
Poslední úprava:
Myslim, ze problem bude vo flashke. Skus inu. Pre overenie na nu hod nejake MP3, ci ju system vobec najde.
 
Ahoj Mazďáci, mám problém ohledně updatu MZD Connect. Mám Mazdu 3 z roku 2015. Verze OS je 33.00.500. Když jsem na flashku (USB 3.0, formátována na FAT32) rozbalil update 70.00.352B (staženo ze složky na MEGA, viz. první příspěvek vlákna), udělal trojhmat, vymazal chyby, šel na 99 a chtěl vyhledat aktualizace na USB, tak mi vyskočila hláška, že žádná aktualizace není k dispozici a byl jsem vrácen zpět do základní nabídky MZD Connect. Může mi někdo zkušený vysvětlit kde dělám chybu, případně mi sem hodit nějaký blbuvzdorný návod jak update provést? :grinning: Předem moc děkuju za ochotu.

za poslední tejden jsem tohle prodělal taky, koupil jsem auto s verzí 31.00.100 a chtěl jsem nejnovější verzi firmwaru

Postup je následující:

1) Jestli je verze nižší, jak 31.00.100, tak musíš nejdřív udělat update na ní (failsafe a reinstall soubory)
2) jestli je verze nižší, jak 70.00.100, tak musíš nejdřív udělat update na ní (failsafe a reinstall soubory)
3) z verze 70.00.100 a víc můžeš udělat update na nejnověší co sem našel 70.00.352 (jeden installační soubor)


jestli by si to dělal jinak, nemusí ti to najít verzi firmwaru, nebo to ten update failne (to jsem se jen dočetl na netu)
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak jsem zkusil update (zatím na verzi 59.00.545A) podle návodu. Fail safe se mi podařilo bez problému nainstalovat, ale když jsem chtěl nainstalovat samotný update, tak mi po dvou minutách přípravy aktualizace vyskočila hláška, že “Ověření certifikátu souboru nebylo úspěšně” (viz. foto). Tak teď nevím jak dál.

039259C3-9995-4EAA-8666-4DBEA1EA4022.jpeg
 
Problém je, že mi teď úplně přestal fungovat MZD Connect. Slyším jen rádio, ale obrazovka je černá.

Sedni do auta, zapni ACC (1x start tlačítko bez spojky, nebo brzdy), počkej pár minut aby stihnul plně naběhnout systém a zkus tohle s ovládánim MZD Connect. Mezi každym krokem, mačkánim a posouvánim si dej klidně pár vteřin pauzu, aby to systém pobral, kdyby byl zabržděnej, protože budeš ovládat MZD Connet bez displeje poslepu

- Zmáčkni ikonu domu na ovládání
- Otoč ovladačem 2x doprava (jestli nemáš AIO tweaks, tak klidně víckrát)
- Zmáčkni otočnej ovladač (potvrdit)
- Posuň (neotáčej) otočnej ovladač doprava 6x (skákání v obrazovkách nastavení)
- Otoč ovladačem 5x doprava
- Zmáčkni otočnej ovladač (potvrdit)
- Otoč ovladačem 1x doprava
- Zmáčkni otočnej ovladač (potvrdit)

Tim by si měl udělat reset MZD Connect a měl by si vidět boot logo po nějaký chvíli
 
Bohužel furt nic. Když zapnu ACC, tak se spustí rádio a obrazovka nic. Zapnu i motor, rádio se vypne a když udělám trojhmat Music + NAV + MUTE tlačítko, tak se rádio znovu zapne ale obrazovka je furt mrtvá. Zkouším to dělat i poslepu s krátkýma pauzama mezi krokama a taky nic.
 
Back
Top