• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Opravy karoserie / laku / zakapávání

Dle mého je lepší namíchat u lakýra podle vzorníku nebo aktuálního odstínu, k tomu tužidlo + lak.
Nanášet to malým štětečkem bude o dost preciznější. Nezapomeňte ale odmastit - benzinový čistič je na to best.
Na menších opravách škrábanců není nic těžkého
Staci odmastit IPA vlhcenyma ubrouskama?

Odesláno z mého XT1635-02 pomocí Tapatalk
 
Ahojte, stala sa mi taka neprijemnost, ze pri koseni trave v meste mi auto zasiahlo kamienky a odlupili lak na prednych a zadnych dverach. Chybu si samozrejme priznali, a skodu mi uhradia. Otazka je, viete mi poradit, co s tym? Cele prelakovavat sa mi to nechce, mam trosku obavy, ako bude sediet potom farba na aute atd. Da sa to nejak lokalne opravit, tak aby to vyzeralo celkom ok? Viem, ze existuju korekcne ceruzky, no toto je o cosi vacsia "diera" a jedna bodka rozhodne stacit nebude. Navyse s tym vobec nemam skusenosti, a nechcem aby to vyzeralo nejak... Neviem sa rozhodnut, co s tym spravit. Urcite s tym pojdem do mazdy coskoro, co mi povedia, no chcel by som sa poradit, co by ste s tym robili vy. Prikladam aj foto, ako to cca vyzera.

69407462_526711318097387_3122011916440961024_n.jpg
 
Díra je miniaturní, koupit 41V lak na nehty od Mazdy a zakápnout párátkem případně vlasovým štětcem jen to bílé, nechat uschnout 2 dny, zaleštit přebytečnou bázi třeba pomocí T-Cut, setřít čističem na okna a přetřít krycím lakem ze sady. Znovu dva dny a znovu zaleštit pomocí T-Cut nebo jiné pasty do roviny.
 
:D četl jsem, a podle náhledové fotky myslel, že tam máš parádní odloupnutí. Po rozkliknutí vidím, že je to klíč. :D:D
No nevím, no. Za rok jich takových budeš mít na karosérii desítky.
Úvaha nad přelakováním celého dílu kvůli "tomuto" mě pak totálně rozsekala.
 
Dakujem za odpovede, nie si prvy, kto si to pomylil s klucom :) ten som tam dal len ako porovanie, ake velke to cca je. Pokial by som si to sposobil sam, samozrejme, ze by som to lakovat nedal, bola by to hlupost, ale ked to zavinil niekto iny a skodu mi preplati? Cuduj sa, mam to auto uz 6 rokov, ale na dverach je to prva takato vec od kamienkov :)
 
Dakujem za odpovede, nie si prvy, kto si to pomylil s klucom :) ten som tam dal len ako porovanie, ake velke to cca je. Pokial by som si to sposobil sam, samozrejme, ze by som to lakovat nedal, bola by to hlupost, ale ked to zavinil niekto iny a skodu mi preplati? Cuduj sa, mam to auto uz 6 rokov, ale na dverach je to prva takato vec od kamienkov :)
Vítej do klubu, mně takhle trefili na Kladně asi před měsícem, ale barva se odloupla až teď při asi druhým mytí vozu....:mad:
 
Polkusím se zeptat v tomhle vlákně.
to moje auto už schytalo dost škrábanců v minulosti na partkovištích. Teď bych to už rád opravit.
Dá se koupit něco přímo od mazdy (podle VIN ???) na opravy v domácích podmínkách? Případně jak to ideálně rozleštit?
Všechny škrábance (na předním nárazníku, obou zadních blatnících) jsou zhruba hluboké jako na obrázku, tj je vidět bílý podklad.
IMG-20191202-WA0001.jpg
 
Ahoj řešil už někdo odloupnutý lak na kapotě? Předpokládám, že je to od kamínků z dálnice, vizuálně se to dá přežít, jde mi spíše o nějaké zakonzervování, aby se to nezačala zvětšovat nebo reznout, je to až na plech.
 
Ahoj řešil už někdo odloupnutý lak na kapotě? Předpokládám, že je to od kamínků z dálnice, vizuálně se to dá přežít, jde mi spíše o nějaké zakonzervování, aby se to nezačala zvětšovat nebo reznout, je to až na plech.
Co znamená "odloupnutý"? Já už tužkou pár zásahů zalepoval :)
 
Prostě na 3x2mm kompletně chybí lak. Vypadá to, jakoby ho kamínek odloupl.
 
Prostě na 3x2mm kompletně chybí lak. Vypadá to, jakoby ho kamínek odloupl.
Kup tužku dvousložkovou lakovací tužku na lak dle vinu a zamazni to. Je to daň za nové auto. Každé nové auto včetně VW má lak o síle cca 90 mikronů. To je prd.
 
Ja som si kúpil priamu u predajcu balenie na zakrývanie týchto oderkov. Podobnú sadu som mal kúpenú aj pri predošlej generácii 3ky.
image_2020-01-18_17-55-52.jpg
 
Super, díky za tady, zeptám se u prodejce Mazdy. Kolik to zhruba stojí?
 
A kde si to objednával? Díval sem se na ofik eshop a nenašel sem. Můžeš kdyztak poslat odkaz? Potřeboval bych barvu polymetal gray a všude kde sem byl mě řekli, že ji ještě nedělají.
 
A kde si to objednával? Díval sem se na ofik eshop a nenašel sem. Můžeš kdyztak poslat odkaz? Potřeboval bych barvu polymetal gray a všude kde sem byl mě řekli, že ji ještě nedělají.
Ja mam dobrou zkusenost s timto eshopem:

https://www.autolaky-eshop.com/

https://www.autolaky-eshop.com/lakovani_k262/opravne-lahvicky_k525/opravne-lahvicky-mazda_k534/

Bral jsem od nich zhruba pred vice jak rokem opravnou sadu pro Soul Red Crystal (kupoval jsem ji tam v dobe, kdy ji u Mazdy jeste nemeli skladem - jednalo se tehdy o udajne novy, lehce pozmeneny odstin, ktery pry prisel s faceliftem Mazdy 6). Neni to sice ofiko Mazda dealer, ale maji barvu namichanou presne podle kodu prislusneho auta/karoserie. Prijde mi, ze maji i lepsi samotny aplikator, viz "premium" verze lahvicky.
 
Poslední úprava:
Super díky, teď jsem objednal takže snad se povede šrám dobře zamaskovat :)
Ja mam dobrou zkusenost s timto eshopem:

https://www.autolaky-eshop.com/

https://www.autolaky-eshop.com/lakovani_k262/opravne-lahvicky_k525/opravne-lahvicky-mazda_k534/

Bral jsem od nich zhruba pred vice jak rokem opravnou sadu pro Soul Red Crystal (kupoval jsem ji tam v dobe, kdy ji u Mazdy jeste nemeli skladem - jednalo se tehdy o udajne novy, lehce pozmeneny odstin, ktery pry prisel s faceliftem Mazdy 6). Neni to sice ofiko Mazda dealer, ale maji barvu namichanou presne podle kodu prislusneho auta/karoserie. Prijde mi, ze maji i lepsi samotny aplikator, viz "premium" verze lahvicky.
 
IMG_20200130_112628.jpg
Jak na toto? Dá sa to svojpomocne vybastlovat alebo nechať celý diel nastrieľať? Diel už bol lakovany
 
Back
Top