• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Opravy karoserie / laku / zakapávání

Zdravím, můžu se zeptat co doporučíte na odmaštění laku? Lze použít technický benzín, nebo se nedoporučuje?
 
Tohle jsem dnes našel po příchodu k autu. Někdo na to tlačil tak, že i promáčkl na několika místech kapotu. To fakt nepochopím.
IMG_20200502_152946_5.jpg
 
Ano, tohle je zoufalý. Hlava to nebere proč to dělá. Špatný je, že když toho viníka chytneš, bouchnou saze a z něj bude poškozený místo viník. A když nebouchnou, tak se z toho vykroutí na nedostatek důkazů. V tomto je špatný systém "odměn" kriplům co škodí. A jejich nadbytečné ochrany.
 
Ahoj, možná pro někoho blbost, ale mě se to celkem líbí, řešil tady někdo vybarvení názvů na pneu? Používají se na to bílé fixy. Má někdo zkušenost?
 
Zdravím Vás, chtěl bych poprosit o radu ohledně oprav laku. Na nárazníku je pár šrámu, které minulý majitel ne moc dobře opravil. Vím, že by to nebylo dokonalé, ale je nějaký způsob jen lokální opravy? Návod na opravu drobných vad zakápnutím od Doris jsem četl, ale to zde asi aplikovat nejde. Na trochu větších ploškách by byly vidět tahy štětcem. Chtěl bych se vyhnout stříkání celé části nárazníku do rozstřiku. V minulosti už jsem stříkal více dílů na staré Corolle a nikdy se mi to nepovedlo bez pomeranče. Na mé Mazdě je barva Arctic White.
20200508_193909.jpg

Druhý problém je špatný stav matného laku dveřních sloupků. Máte s tím někdo zkušenost? Dalo by se to rozleštit či zbrousit?
20200512_141820.jpg 20200512_141935.jpg
Díky
 
Ona se barva, kterou se to opravovalo v minulosti, a která má mimochodem jiný odstín, odlupuje. Proto ji opatrně zbrousím a budu nanášet barvu na celou tu plošku, nejen ty černé tečky. Zkoušel jsem na vzorcích cca 2x1cm nanést barvu modelářskými štětci a nevypadá to vůbec dobře. Zkoušel jsem jak korekční vodou ředitelnou od Mazdy tak namíchanou akrylovou.
 
Ona se barva, kterou se to opravovalo v minulosti, a která má mimochodem jiný odstín, odlupuje. Proto ji opatrně zbrousím a budu nanášet barvu na celou tu plošku, nejen ty černé tečky. Zkoušel jsem na vzorcích cca 2x1cm nanést barvu modelářskými štětci a nevypadá to vůbec dobře. Zkoušel jsem jak korekční vodou ředitelnou od Mazdy tak namíchanou akrylovou.
Zdar. Odkud jsi?
 
Pánové jak by jste opravili následující oděrku? Jako jedna cesta je v autorizaku za plnou cenu a využít havarijko, tzn. 5000 spoluúčast. Nebo to jen nějak zatřít, nebo nechat nějak zastříkat? Pro první variantu je, že auto je nové, má havarijko a udělal bych to při první garančce. Proti je, že se dá předpokládat, že daný díl bude co nevidět znovu odřený. Je to prostě jedno z nejexponovanějších míst na autě.received_3298804313474873.jpeg
 
Tak nevím jaké pohnutky tě vedou k přesvědčení, že to bude znovu odřené, ale pokud na nich trváš, tak to neřeš a máš ušetřeno.
 
Tak nevím jaké pohnutky tě vedou k přesvědčení, že to bude znovu odřené, ale pokud na nich trváš, tak to neřeš a máš ušetřeno.
No vycházím z předchozích aut, které sbírali oděrky na rozích auta, tedy přesně tady.
 
Já se předem velice omlouvám, ale tohle teda za oděrku nepovažuji. A pokud takto velké poškození laku, dle tvých slov, je už po několikáté, tak opravdu nemá cenu vyhazovat peníze za opravu. To počkej, a nech opravit až to auto budeš prodávat.
 
Back
Top