• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Originální navigace

Kupo

rodinný člen KLANu
240
Mazdar vsem, mam ve sve M3 vestavenou navigaci, ale nemam k ni DVD. Neda se to nekde postahovat? byl jsem se optat i v mazde ale tam chteli za DVD 7500,- bez dane tusim tak jsem rekl nashledanou a sel jsem :D
 
Jj, tento pribeh poznam. Takisto som zhanal aktualizaciu na M6 priamo v Mazde, chceli podobnu sumu a to mi ani nevedeli povedat, aka to bude verzia a z ktoreho roku :banghead:
 
Hlavne me prijde ta cena silena, vzhledem k tomu ze si v dnesni dobe muze clovek stahnout do mobilu spoustu druhu navigace. Ale vadi me ze to tam mam ale nefunkcni :D
 
Mazdí ceny za update navigací jsou zpirátěníhodné = lecos se dá najít na netu. Do navigace Denso, co je v mojí GH se dalo potáhnout několik verzí update i když to na začátku vypadalo dost beznadějně. Jaká navi je v tvojí M3 ?
 
Mazdí ceny za update navigací jsou zpirátěníhodné = lecos se dá najít na netu. Do navigace Denso, co je v mojí GH se dalo potáhnout několik verzí update i když to na začátku vypadalo dost beznadějně. Jaká navi je v tvojí M3 ?
Kde to presne zjistim? co tam vlastne je?
 
pokud někdo tady neví z hlavy, zkus juknout do navigace do nejakyho infa o verzi a nahodit sem i fotku tý navi
 
Budeš buď mít Denso s formátem KIWI (KWI), což je novější a do které jdou mapy viz Vitus, nebo starší Panasonic se SDAL, což je vývojová slepá větev, pro kterou šlo použít DVD s částečným českým pokrytím z Panasonicu CN-DV2300N (sám jsem to měl ve svojí exBK zadrátované, komplet navigaci jsem koupil v Německu). Dnes už je optimální jednotku a displej vyhodit, použít nějaký 7" tablet za 2500 a zvuk z něj připojit přes vstup pro CD changer.
K SDAL asi tolik:
To DVD s částečným českým pokrytím (stav mapové databáze NAVTEQ cca 2004) pochází od Panasonicu ČR a bylo v testovací sestavě navigace CN-DV2300N, kterou Panasonic půjčoval novinářům. Pro to, aby fungovalo, byl nutný update firmware, který jsem tenkrát někde stáhnul a který je běžně dodáván s aktualizací SDAL DVD pro Mazda OEM navigaci, DVD je třeba pálit na 8,5 GB DVD+R nejnižší rychlostí, aby bylo pěkně kontrastní. Je také teoreticky možné vzít toto DVD jako základ a velké mapové soubory s pokrytím západních zemí nahradit novějšími soubory z novějších DVD Mazda/SAAB, ale to je na moc experimentování.
Dají se koupit i novější verze, poslední verze s ČR je ke koupi jako T1000-12589 na shopu NAVTEQu za 265 EUR. Nicméně ani tuzemské zastoupení ani zahraniční shop NAVTEQu mi nebyli schopni říci, z jakého data přesně "Europe - Panasonic DVD v.2007-2008" pochází. Pojem 2007-2008 je v tomto případě dost vágní a může také znamenat stav z roku 2006 a zajíce v pytli jsem tenkrát odmítl kupovat.
 
Poslední úprava:
tak jsem se dneska byl podivat kde to teda je napsano co je tam za navigaci ale nikde nic tak jsem to jenom nafotil.
20150420_162553.jpg 20150420_162617.jpg 20150420_162624.jpg
 
Tak ze se to asi nevyplati. Muj puvodni plan byl navigaci dat do pryc a nechat si jenom LCD a propojit si ho z Radiem (ne puvodnim) jako externi obrazovku. To je asi realnejsi moznost jak to aspon trosku vyuzit ne? Navigaci mam stejne v mobilu
 
Tak to je Panasonic, LCD vykuchat, jen převodník kompozitního videa na RGB tě bude stát polovinu tabletu.
 
hmmm, tak ze tablet? a napajeni k tabletu a tak? nejak si to nedokazu predstavit jak by to fungovalo:confused:
 
Ja se jeste trosku vratim k tem SDAL mapam, Shr3k rekl asi to, co bych chtel napsat. Nicmene nejaky mladsi mapy jak 2004 mam. Tenkrat jsem sehnat prave ty do SAABu. Jsou to dve dvd. Vychod a zapad.
 
Back
Top