• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel P242F Diesel Particulate Filter Restriction - Ash Accumulation

magicz890

nový člen
3
Ahoj všem určitě nejsem první ani poslední člověk co to tu řeší a jsem nováček ale hodně už jsem z vašeho fóra čerpal už prostě nedokážu najít co by jsem měl dělat dále prostě moje Mazda se snad úplně zbláznila a už opravdu nevím. Kde by mohl být problém že mi píše chybu P242F jelikož mám nový dpf starý byl sesypaný ,turbína je rok stará a stalo se to teprve nedávno až když se mi kontrolka dpf která je svítila rozblikala k tomu přišlo rozsvícení kuřete a protizkluzu tudis nouzový režim když to vymažu na diagnostice dpf je tam stále a po chvilce se změní zvuk motoru a zase diskotéka na přístrojové desce když vypojim baterií (kostru) třeba na 20 minut ujedu i pomalu 1 celý km než začne opět disco když jsem si myslel a vyčetl tu na fóru že možná snímač diferenčního tlaku tak taky byla výměna a pořád to samé ale když ho odpojíme tak to háže jinou chybu tak že tím si myslím že to nebude EGR ventil je vyčištěný a maká podle diagnostiky a testu tak už nevím kudy kam kdyby někdo věděl a poradil měl by jsem asi druhé vánoce ? děkuji každému kdo se bude snažit pomoct sám už jsem v nouzaku......

Mazda 3 bk 2008 105 kW

Děkuji
 
Super tak konečněam trochu času něco se pokusit tedy vytvořit ale já jsem strašný neelektrikar a ve slaboproudu už úplně tak že by jsem to potřeboval vysvětlit jak pro blbečka ale asi jsem pochopil že na prostřední pin mám dát poťák to jo ale teď mě zajímá čeho tím docílíme když budu od nuly přidávat ty hodnoty tím poťákem to mi nejde na rozum to jako oblbnu řj a ona nebude vykazovat hodnoty více méně plného filtru tudíž zmizeji chyby po smazání a už nenaskoči ???
 
Super tak konečněam trochu času něco se pokusit tedy vytvořit ale já jsem strašný neelektrikar a ve slaboproudu už úplně tak že by jsem to potřeboval vysvětlit jak pro blbečka ale asi jsem pochopil že na prostřední pin mám dát poťák to jo ale teď mě zajímá čeho tím docílíme když budu od nuly přidávat ty hodnoty tím poťákem to mi nejde na rozum to jako oblbnu řj a ona nebude vykazovat hodnoty více méně plného filtru tudíž zmizeji chyby po smazání a už nenaskoči ???
S těmito předpoklady bych se obrátil na někoho na místě, kdo tomu trochu rozumí. Ať už diagnostice, nebo elektřině. To že Jakub96 v tom tématu má plný DPF a potřebuje ho vypálit, nemusí souviset se stavem tvého motoru. Já jsem jen dával odkaz, jak funguje zaplňování filtru a kdy najede P242F. To, že tvoje ŘJ detekuje zaplněný filtr, nemusí být jeho zaplněním (když říkáš, že je nový DPF). Senzory diferenciálního tlaku (jsou tam logicky dva) nemusí fungovat správně (včetně přívodních hadiček/trubiček).
 
No já to nehodlám dělat sám jen se ptám ptz už jsem zkusil úplně všecko dnes jsem měl sundáme všecky hadičky od dpf a do snímače a zkoušel jestli nejsou prasklé nu nicméně po namontování zpět jsem došel stejně k zjištění že jedna skoro téměř nefouká když nastartuju tak předpokládám že ten snímač je průtokový a jedna hadička to vrací zpět do výfuku nu a já tedy už vůbec nevím co s tím protože se prošlo vše kompletně jak turbo EGR nové dpf a pořád po smazání je ta chyba tudíž soudím že s tou chybou nepřijdu emisemi ptz musím na STK kdyby na to byl čas tak věřím že se nějak někam dostanu postupně až k úplnému vyřešení problémů a když už jsme usoudili že by se zkusila Spustit regenerace tak prostě nejde spustit tak už vážně netuším co s tím
 
Zdravím ! Mám mazdu 3 diesel rv : 2017 najeto 60 000 km !
Dpf kontrolka se mně rozsvítí ikdyž jezdím dlouhé trasy, nechávám vypalovat dpf filtr jízdou !
Bohužel poslední rok jsem už byl 3 krát na regeneraci dpf filtru v servisu !
Naposledy letos v červenci Liberec Federal cars ! Ta sranda mně stála 3.234 kč ! S mazdou jsem ujel cca 350 km a znova dpf filtr svítí !

Nevím si s autem už rady ! Jezdím dlouhé trasy , nafta jenom od benzina !

Děkuji Vám za Vaši radu !

Střiky byly měněny na 8 052 km !

V Liberci mně daly výsledky střikovačů a jsou Ok !
 
 
Back
Top