• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Parkovací senzory

Petronič

nový člen
17
Mazdar. Mám takový problém, známý mi vyvařoval zadní lemy a od té doby mi nefungují zadní senzory. Nevíte na co bych se měl zaměřit, nebo kde by mohl být problém?
 
Nezapojenej konektor? Stiplej kabel? Ukostreni? Tech moznosti je strasne moc, ale pokud delal lemy, tak asi sundaval zadni naraznik, tak je mozne, ze je pak zapomel zapojit...
 
Na konektory k čidlům jsem právě koukal a ty jsou zapojený všechny dobře. Když dám zpátečku, tak se rozsvítí dvě červené diody a pípá nepřerušovaným hlubším tónem
 
takze to jsou neoriginalni dodelavane senzory? Jaky vyrobce? muze byt nekde zkrat, neco odpaleneho v jednotce atd........
 
Nevím jestli jsou neoriginální. Už jsem takhle mazdici před 2 lety koupil. Taky mě napadlo, že může být něco odpáleného v jednotce. Takhle je to daný v zadním osvětlení a když dám zpátečku svítí ty dvě červený diody.

IMG_20200714_191948.jpg
 
Myslel jsem si to, tak já zkusím rozebrat tapec v kufru, zkusím se podívat co je to za výrobce a kde je chyba. Díky
 
Zdravím všechny, chtěl bych na svou CX-5 dodělat parkovací senzory zadní, originál stojí něco kolem 7000,- když bych šel cestou originálu, bude signalizace viditelná na hlavním displeji ? Díky za info.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zdravím všechny, chtěl bych na svou CX-5 dodělat parkovací senzory zadní, originál stojí něco kolem 7000,- když bych šel cestou originálu, bude signalizace viditelná na hlavním displeji ? Díky za info.

Pro CX5 jsi zvolil špatnou sekci, zde je diskuze o M6 GG/GY ;) Kazdopádně originální senzory jak pro KE, tak pro KF neumi signalizovat vizuálně na displeji, jen akusticky (bzučákem)..
 
Dobrý den, mám problém s parkovacíma čidlama na mazdě 6 kombi 2.3, z ničeho nic přestaly zadní čidla úplně fungovat. Čidla jsou origo od výroby. Našel jsem vpravo pod tapecem v kufru krabičku,kam jsou čidla zapojeny, ale nic zvláštního jsem tam nezjistil. Krabičku jsem sehnal novou, bohužel výměna nepomohla. Nemá někdo nějaký tip co zkusit? Nebo to nemá smysl a mám koupit jiná čidla? Moc děkuji za pomoc a rady. Přikladám foto modulu.

IMG_20210202_170947.jpg
 
Dobrý den, mám problém s parkovacíma čidlama na mazdě 6 kombi 2.3, z ničeho nic přestaly zadní čidla úplně fungovat. Čidla jsou origo od výroby. Našel jsem vpravo pod tapecem v kufru krabičku,kam jsou čidla zapojeny, ale nic zvláštního jsem tam nezjistil. Krabičku jsem sehnal novou, bohužel výměna nepomohla. Nemá někdo nějaký tip co zkusit? Nebo to nemá smysl a mám koupit jiná čidla? Moc děkuji za pomoc a rady. Přikladám foto modulu.
Jen taková technická. Když zařadíš zpátečku, tak rozsvítí se ti couvací světlo vzadu na autě ?
 
Ano, pravda, pardon asi jsem to měl víc upřesnit. Couvácí světla svítí. Dokonce se i ozve po zařazení zpátečky pipnuti někde z prostoru palubovky. Dal je ticho. Nevím jestli nemohla odejít ta zvuková signalizace (siréna) a hlavně vůbec nevím kde je. Jeden známý mi říkal, že je možné že kdyby bylo vadné jedno čidlo, tak se mohou odstavit všechny. Ale nevím jak to ověřit.
 
@Tomáš Krpal Tak by to mělo fungovat u týhle jednotky pro starý modely GG/GY. Pokud je nějaký čidlo mimo (poškozený nebo třeba jen zakrytý špínou), tak po zařazení zpátečky by jsi měl slyšel klasický pípnutí a následně slabý "cvakavý" zvuky značící error. Jestli slyšíš při zařazení zpátečky to pípnutí (jako že slyšíš), tak bych nehledal vadu v jednotce, ale v jednotlivých čidlech.
 
Pípnutí slyším ale jen jedno a dál už nic. Žádný cvakani. Jinak děkuji za radu a tip. Nicméně nevím, jak ověřit které čidlo by mohlo být vadné. Nemám náhradní a ani nevím typ čidla. Takže asi sundat nárazník, zjistit typ čidla, pak sehnat jeden kus a zkusit měnit?
 
Zdravím, tak bych ještě chtěl rozšířit svůj dotaz. Nevíte prosím někdo, kde se nachází modul (nebo jak to nazvat) pro zvukovou signalizaci originálních zadních parkovacich senzorů?
 
Ahoj, teď mi kusy ledu pod nárazníkem povytáhly ven i dráty od senzorů. Po zařazení zpátečky se ozve dlouhé nepřerušované pískání a pak začne v kufru něco cvakat. Mám jít po čidlech v nárazníku, nebo je možné že se vypojily dráty z krabičky? Jsou čidla na konektorech, nebo mají dráty na pevno a jak se k nim dostat. Máte li s tím někdo zkušenosti, budu moc rád za každou radu. Děkuju.
 
Určitě se vyplatí přečíst tenhle článek: www.2din. cz/jak-si-vybrat/parkvoaci-senzory/ docela mi pomohlo si to objasnit, abych mohl vybrat to co právě potřebuji..
 
Back
Top