• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Péče o klimatizaci

Co dezinfikovat O3?
Určitě je to dobrá cesta, používám generátor ozónu v práci. Likviduje to všechny patogeny do úrovně virů. Trošku problém je cena. Když jsem kupoval, byl na trhu jedině číňan za sedmnáct litrů. Ale ceny, zdá se, padají... V servisech kolem pětistovky za auto.
 
Určitě je to dobrá cesta, používám generátor ozónu v práci. Likviduje to všechny patogeny do úrovně virů. Trošku problém je cena. Když jsem kupoval, byl na trhu jedině číňan za sedmnáct litrů. Ale ceny, zdá se, padají... V servisech kolem pětistovky za auto.
Opravuji, přístroj stál čtrnáct tisíc.
 
Opravuji, přístroj stál čtrnáct tisíc.
Daji se dnes sehnat pristroje/ vyvijece okolo 1tis Kc. O jejich ucinnosti a dalsich parametrech vsak nic vic nevim.. jen jsem to nekde na webu zahledl.. v souvislosti s SARS-Cov2

Odesláno z mého COL-L29 pomocí Tapatalk
 
Daji se dnes sehnat pristroje/ vyvijece okolo 1tis Kc. O jejich ucinnosti a dalsich parametrech vsak nic vic nevim.. jen jsem to nekde na webu zahledl.. v souvislosti s SARS-Cov2

Odesláno z mého COL-L29 pomocí Tapatalk
V každém případě, pokud by to chtěl někdo zkusit třeba zápůjčkou a vyčistit si auto, nezapomeňte pak pořádně vyvětrat. V účinných koncentracích je ozón toxický. Naštěstí se rozpadá docela rychle...;)
 
presne ako pise @ajfel . po cisteni ozonom je v aute chvilu taky neprijemny pach, ale za par minut to zmizne pri otvorenych oknach. Pri zapnutej klime na vnutorny okruh to zlikviduje bordel aj v klime a prestane posmrdkavat..aspon u mna to fungovalo
 
Dobrý den. Já dávám pravidelně auto vždy na jaře do autoservisu na kontrolu, čištění a doplnění klimatizace :) A tak to myslím je v pořádku
Jinak odkaz tu https://www.google.com/search?q=/plneni-klimatizace/
 
Tak já v servisu si nechám klimu vyčistit každý druhý rok. A každý rok na jaře tam pustím jen ten sprej. Doplnit jsem si za 6 letu šestky a za 5 let teď u trojky klimu nenechal, protože to chladí pořád +/- stejně. Klimu mám pořád na 23°C a většinou na ECO. A klimu pak vypínám tak 3 minuty než jsem před barákem.
 
To je O.K., jenomže s chladivem se tam doplňuje i olej. V krajním případě by se mohl kompresor bez maziva zadřít. Chladivo časem ubývá i bez zřetelného úniku.
 
Ahoj Mazďáci, mám poprvé klimu v autě a nelíbí se mi jedna věc. Po vypnuti klimy a prepnuti na ventilátor s co nejmensi teplotou (at mi to v aute nehřeje) mi do kabiny proudí šílené množství vlhkosti. Je to na vyčištění nebo je to nějaká závada? Když mluvíte o smradu, myslíte tohle?
 
Smrad je smrad,smrdí to jak měsíc stara houbička nanadobi...to je potom plesnivy vyparnik.
Vlhkost kterou v autě potom máš je přirozená kvůli tomu že se na vyparniku srazi voda a vetrakem se ti dostane do auta.
Když před dojezdem na místo vypnu klimu ať se vyparnik osusi,otevřu vždy okno...
Hlavu bych si z toho nedělal,aspoň tak jak popisuješ.
Edit : čistit vyparnik se má ideálně 2x ročně.
Ale 1x za rok je to nutnost.Kabinovy filtr měním 2x ročně.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Smrad je smrad,smrdí to jak měsíc stara houbička nanadobi...to je potom plesnivy vyparnik.
Vlhkost kterou v autě potom máš je přirozená kvůli tomu že se na vyparniku srazi voda a vetrakem se ti dostane do auta.
Když před dojezdem na místo vypnu klimu ať se vyparnik osusi,otevřu vždy okno...
Hlavu bych si z toho nedělal,aspoň tak jak popisuješ.
Edit : čistit vyparnik se má ideálně 2x ročně.
Ale 1x za rok je to nutnost.Kabinovy filtr měním 2x ročně.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Takže je to vlastnost mazdy? Firemní škodovky toto nedělají. Nebo se to da aspoň zlepšit tím čištěním toho výparníku? Jinak díky za odpověď :)
 
Ahoj Mazďáci, mám poprvé klimu v autě a nelíbí se mi jedna věc. Po vypnuti klimy a prepnuti na ventilátor s co nejmensi teplotou (at mi to v aute nehřeje) mi do kabiny proudí šílené množství vlhkosti. Je to na vyčištění nebo je to nějaká závada? Když mluvíte o smradu, myslíte tohle?
Ahoj, vysrážená voda z výparniku by měla jít hadičkou pod vůz. Jestli ale vzduch zapáchá, tak vyměnit kabinový filtr a vydezinfikovat klimu ozonem nebo sprejem. (Ale pozor, to co se občas prodává v maloobchodě, je jen deodorant, který je na nic.)
 
Ahoj, vysrážená voda z výparniku by měla jít hadičkou pod vůz. Jestli ale vzduch zapáchá, tak vyměnit kabinový filtr a vydezinfikovat klimu ozonem nebo sprejem. (Ale pozor, to co se občas prodává v maloobchodě, je jen deodorant, který je na nic.)
Takže může být něco s hadičkou? Ucpaná nebo co, že se vlhkost drží na výparníku a následně prostupuje dál do interiéru?
 
Zdravim chlapi.
Chcel by som pouzit tento pripravok na dezinfekciu klimy.

Moja otazka je kde najdem tu hadicu, na ktoru by som to mohol pripojit? (Auto v popise)
Vdaka
 
Back
Top