• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Pípnutí po startu

atrey

člen KLANu
28
Ahojte,

chcel by som sa vas spytat, ci nahodou neviete odpoved na moju otazku. Mam totizto problem - po starte zaznie jedno hlasne pipnutie a nasledne dalsie 3 hlasne pipnutia. To sa mi nestavalo.
Dalsi problem je s parkovacimi senzormi. Pri cuvani nepocujem typicke pipanie senzorov, ked sa cuvanim priblizujem k prekazke. Kamera funguje bez problemov - avsak pri zaradeni spiatocky som dodnes pocul aj hlasne pipnutie, avsak to uz taktiez nepocujem.

Napada vas cim to moze byt? A ako to opravit?

Dakujem vsetkym vopred za vase rady.

A.
 
K tomu pípání jsou to varovné signály v té tlusté knížce je o tom povídání na 2 listy.Me to taky čas od času zapíná.V servisu mě řekli,ze je to normální projev auta.K té zpátečce to bude asi na reklamaci.Podrobný manuál cx3 kapitola 7-50 až 7-55.Schválně jsem nechal udělat diagnostiku a vše ok.
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak som si teda presiel navody a zistil som, ze 1 az 4 hlasne pipnutie po nastartovani znamena problem s parkovacimi senzormi. Tak som sa isiel pozriet dozadu a odfotil. Zda sa, ze je ten senzor uvolneny (je to pri pravom zadnom kolese).
 

Přílohy

  • IMG_1821.JPG
    IMG_1821.JPG
    371,8 KB · Zobrazení: 79
Tak som sa na to bol pozriet blizsie a vyzera to tak, ze je ten senzor zlomeny. Som zvedavy, kolko bude stat vymena :(
 
Tak som sa na to bol pozriet blizsie a vyzera to tak, ze je ten senzor zlomeny. Som zvedavy, kolko bude stat vymena :(
To do tebe (nebo ty) asi musel nekdo tuknout. Do me (M6 GY) u tesca nekdo couvnul tak moc,ze vyskocil naraznik a jeste se cvaknul kablik od senzoru o tu "traverzu" co je za nim-po spajeni OK. Nicmene jsem se tehdy dival a ty senzory mely konektor-takze by mel jit vymenit jen jeden, coz by nemusela byt takova palka :D
 
To do tebe (nebo ty) asi musel nekdo tuknout. Do me (M6 GY) u tesca nekdo couvnul tak moc,ze vyskocil naraznik a jeste se cvaknul kablik od senzoru o tu "traverzu" co je za nim-po spajeni OK. Nicmene jsem se tehdy dival a ty senzory mely konektor-takze by mel jit vymenit jen jeden, coz by nemusela byt takova palka :D
No, vyzera to tak, ze asi naozaj sa nieco take stalo. Otazka je, ci mi to z havarijneho poistenia zaplatia. Opravu, vymenu jedneho senzoru. Zvysne vyzeraju byt v poriadku

Ten konektor je zlomeny. Ako vidno na obrazku vyssie.
 
Obavam se, ze si to stejne zaplatis svoji spoluucasti v ramci pojisteni...

Odeslano z Lenovo Vibe pomoci aplikace Tapatalk
 
Pokud tam neni veticka napriklad "minimalne 200 €" :-\

Odeslano z Lenovo Vibe pomoci aplikace Tapatalk
 
Back
Top