• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Podložky pod vstřiky 2.2 MZR-CD R2

Nabster

výkonný člen KLANu
289
Ahoj,

jelikož řeším pro bráchu naftovou Mazdu a i když má plný servis vč. podložek, tak i přesto mě napadlo, že by nebylo na škodu, dát sem téma, kdyby někdo další hledal, a tím jsou podložky pod vstřikovače.

Bylo by fajn, kdyby sem někdo mohl dát seznam, co všechno by se mělo při výměně podložek měnit, vč. čísel dílů, plus třeba jak to vychází cenově. (Ještě by mě zajímalo, na kolik to vyjde cca v Mazdě.) Prostě aby to člověk nemusel hledat v "dvaceti" tématech. (Podobně jako topic o rozvodech.)

Vím, že by se měli použít origo podložky Mazda, ale co jsem se dočetl, tak jde o měděné podložky, tak mě zajímá, jestli mají nějaké speciální složení, že nejde použít jiné, nebo proč tomu tak je.
 
Super.

Takže bude potřeba:
Sada matic a podložek R2Y0-13-S50 4x

Je potřeba spolu s tím řešit i něco dalšího? Nebo prostě stačí koupit origo podložky a dle manuálu vyměnit?
 
@Nabster A bracha ma 2,0 nebo 2,2? Jinak správně u podložek by se měly měnit i palivové trubky, které jsou na jedno použití, takže dílů je třeba více než jen podložky
 
@Nabster A bracha ma 2,0 nebo 2,2? Jinak správně u podložek by se měly měnit i palivové trubky, které jsou na jedno použití, takže dílů je třeba více než jen podložky

Má 2.2. Je to v nadpise. ;) Právě proto se ptám, abych věděl, co všechno se má přitom měnit.
 
Má 2.2. Je to v nadpise. ;) Právě proto se ptám, abych věděl, co všechno se má přitom měnit.

U tebe prave vidim GH 2,5i, uz jsem hodnekrat videl, ze clovek prida prispevek do vlakna i pro jiny motor, proto jsem se radeji zeptal. Spravne by se mely vymenit podlozky pod vstriky, maticky na drzaky vstriku, palivove trubky ke vstrikum a tesneni ventiloveho vika. Pokud mas v Mazde dobreho znameho, mohl by ti prodat celou opravnou sadu, kde bude vse potrebne ;)
 
U tebe prave vidim GH 2,5i, uz jsem hodnekrat videl, ze clovek prida prispevek do vlakna i pro jiny motor, proto jsem se radeji zeptal. Spravne by se mely vymenit podlozky pod vstriky, maticky na drzaky vstriku, palivove trubky ke vstrikum a tesneni ventiloveho vika. Pokud mas v Mazde dobreho znameho, mohl by ti prodat celou opravnou sadu, kde bude vse potrebne ;)

Super díky za info, už jsem v obraze. Těsnění ventilového víka mě taky napadlo. Známého sice nemám, ale mám to kousek do Autoefekt Zlín, takže věřím, že by se s nimi dalo domluvit. Mimochodem auto bude od nich.

Pro hledající, na výměnu podložek je třeba:
Těsnění ventilového víka R2AA-10-235 1x
Palivová trubka č. 1 R2AA-13-G10 1x
Palivová trubka č. 2 R2AA-13-G20 1x
Palivová trubka č. 3 R2AA-13-G30 1x
Palivová trubka č. 4 R2AA-13-G40 1x
Sada matic a podložek R2Y0-13-S50 4x
 
Back
Top