• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Porucha směrových světel při zapojení přívěsného vozíku

Pietro_S

nový člen
5
Mám pár měsícu Mazdu 6 gh combi- 2,5 dovoz Německo a první záludnost je tady . Po připojení přívěsného vozíku nejdou směrovky a ze zadního levého boku jde cvakavý zvuk. Zbytek světel je ok(mlhovka,zpátečka,brzda atd.) . Prosím o radu.
 
Nejlepe projit celou elektriku k taznemu, zacit od zasuvky a pak pokracovat k tomu horsimu, tzn. rozebrat tapec v kufru a dostat se ke krabicce, ktera ma tazny na starost. Nejspis bude v miste, kde ti to cvaka. Ja ji mam napr. castecne vypalenou a nefunguje mi jeden blinkr na voziku.
 
Tažné zařízení bylo montované v Německu. To co odešlo se jmenuje
ELEKTRONISCHE BLINKSTEUERUNG

4109.jpg

a cenovka 55 €
 
Jsem na tom asi stejně (včetně toho dovozu z německa :D ).. Blinkr nejde na vozejku ani jeden (obrysová a brzdou fungují) a v kufru vlevo za tapecírunkem mě cvaká do rytmu blinkrů.
@Pietro_S Ta výměna jednotky zabrala?
 
Tak závada odhalena.. Německá preciznost není co bývala.. Nebyla připojená kostra pro blinkry - bez toho blinkry nikdy fungovat nemohly...

IMG_20200614_173832.jpg
 
výměna jednotky proběhla , s tím že na autě už zadní blinkry fungovaly , a vozejk ani nemrk. Tak jsem to svěřil elektrikářovi a tak dlouho jsme pátrali až jsme došli k baterii kde nebyl připojený kablík na trvalý zdroj. byl pěkně stočený pod baterií. No jaká radost když se to připojilo a vše fungovalo. Pro jistotu jsme ověřili starou jednotku a ta je odpalená. Na aliexpressu jsem za 20kč objednal tři díly tak to zkusíme zrepasovat a uvidíme.
 
Back
Top