• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Posilovač řízení

Dadik

výkonný člen KLANu
237
Zdar všem. Potřebuji poradit od zkušeného mechanika. Dnes po nastartování se mi rozsvítila kontrolka posilovače řízení a přestal fungovat. Nemám možnost diagnostiky, do aut. servisu se dostanu nejdříve za týden, a navíc auto teď potřebuji každý den. Mohu jezdit i bez funkčního posilovače nebo hrozí nějaké větší poškození? Je tu možnost nějaké rychlé kontroly/úkonu, která by odhalila příčinu závady nebo možnost jijího odstranění?
Díky za pomoc a Šťastný Nový rok všem.
Mazdár
 
Prostě ti to netěsní a došla kapalina,doplň a zase to chvíli vydrží.
A pak naplánovat výměnu hřebenového řízení,ale jsou šmati,kteří to dokážou přetěsnit.
 
Tak jsem si dvě rána zaposiloval cestou do a z práce, auto dnes dopoledne zaparkoval u mechanika a předvedl závadu. Kapaliny bylo v nádobce cca 5mm pod MAX ryskou, tak se napíchla diagnostika vyskočila hláška s nějakým kodem, že do posilovače nejde žádná el.energie. Ani samotná hláška nešla vymazat. Nechal jsem tedy tu moji holku napospas mechanikovy a šel si vyzvednout od souseda náhradní vůz. Má teď nedostatek zaměstnanců, tak byl ochotný mi půjčit jedno služební.
Mechanik si šel po obědě auto převést na dílnu, nastartoval a posilovač posiloval, kontrolka zhasnutá a jako že nic. Rozebral podběh, odpojil co odpojit šlo, promazal co promazat šlo, pročistil, vyčistil, zapojil a nastrojil, no a před chvilkou jsem si tu mou sovičku přivezl zpět domů.
 
Posilovač je elektromehanický, stačí nižší napětí na baterce a odpojí se. Vystrašil mě, když jsem jednou startoval přes kabely poté co jsme zapoměli zhasnout lampičku přes noc. Po projetí asi 50km a znovunastartování vše v pořádku.
 
Tak já jezdil pár dní bez posilovače, celkem čtyři jízdy po cca 60km a nefungoval. Až pak, po odpočinku u dochtóra před servisem, se vzpamatoval.
 
Back
Top