• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Příčníky na střechu Mazda 2DJ

Minotaur2

nový člen
4
Hledám příčníky na svou Mazdičku 2 DJ 2014-, nemá někdo odzkoušeno jestli nesedí i ze starší Mazdy 2007-. Případně tip na příčníky mimo origo Mazda.
 
Myslím si, že ze starší Mazdy tam pasovat nebudou, a ani jsem to nechtěl riskovat. Používám z Mazdy 3. Ještě lepší by byly z CX-5.
Mně se zrovna poštěstilo mít za dva tisíce ty z Mazdy 3, tak mám z Mazdy 3.
Byla tam samozřejmě potřeba menší úprava spočívající v profrézování úchytných drážek o 5 cm. Za celkových 2 400,- to nejspíš nebyla zas až tak zlá volba. Teda, rozhodně lepší, než kupovat nové za 5,5k.
Jen ještě nesmím zapomenout v nějakým tom Hornbachu pořídit záslepky na ty díry v lištách.

P_20200119_092947.jpg P_20200119_145625.jpg P_20200119_161147.jpg P_20200119_174337.jpg
 
Pořídil jsem nakonec 3 druhy záslepek na různé průměry, páč jsem si nebyl jistý, který tam bude pasovat. Ale zase, za celkových 11,- Kč žádná tragédie. Díry zaslepeny a kruh se uzavřel. Jak by řekl můj bratr, dělám z Mazdy expediční vozidlo. :D
Ale tak příčníky za 2411,- a rezervní dojezdové kolo za 950,- jako proč ne. Za mě si myslím, že dobrý.

P_20200201_091431.jpg
 
Ahoj přátelé,
chci si pořídit na svou Mazdu 2 DJ tento střešní nosič: https://www.mazdashop.cz/Stresni-nosic-d1827.htm#detail-anchor-description, avšak současně se tam uvádí, že "Pro instalaci jsou nutností střešní lišty", zřejmě jsou myšleny tyto: https://www.mazda.cz/servis-a-prisl...ls/stresni-nosic/DC3LV4701/MAZDA2/2014-10-01/. Můžete mi prosím vysvětlit důvod? Čekal bych, že pod těmi podélnými plastovými krytkami se budou nacházet montážní pozice pro připevnění toho nosiče. A nebo je to jinak?
Děkuji za odpověď
 
@extensa je to kvůli tomu, aby jsi pak při nevyužití nosiče na ty lišty mohl nasunout originální záslepky-krytky (co ti někdo na parkovišti stejně očeše). Je to tak, jak čekáš, že to je.
 
Díky za odpověď.
Promiň mi mou natvrdlost, znamená to tedy, že pro montáž toho nosiče nejsou ty lišty třeba a je to něco, jako ty plastové kryty, co teď zakrývají ty drážky? Takže, tyhle plastové kryty vyloupnu, přimontuju nosič a až ho zase sundám, tak tam vrátím zpět ty plastové krytky, co tam byly? (ještě jsem se na to pořádně nedíval a nechci kupovat něco, co nutně nepotřebuji)
 
Noo..., teď jsi tomu dal úplně jinou dimenzi. Když to vezmu do důsledku, tak ty plastové lišty pro nasazení příčníků nejsou vůbec potřeba mít na autě.
Ale jinak standardně se vyměňují originál lišty za lišty s otvory. Do těch otvorů pasují Mazda-záslepky, které po sejmutí odhalí závitové díry(kotvící body) na které se montují příčníky.
 
xPet, děkuji za vysvětlení, tak teď už tomu snad rozumím. Je to tedy hlavně estetická záležitost. Potřebuji si občas něco dovézt z nedalekých stavebnin, anžto jiného vozu nemaje, - tu kanalizační rouru, - tu kus okapového žlabu, všechno je to delších rozměrů, avšak nevelké hmotnosti, takže se nabízí využití toho střešního nosiče. Na tu chvilku mi nebude vadit, že tam ty plastové lišty nebudou, hlavně jsem si nebyl jistý, zda nejsou právě nutné k montáži toho nosiče mít ty nové lišty, každá za cca 400 Kč.
Ještě jednou Ti děkuji za radu;)
 
Nemáš zač. Akorát když je budeš často nacvakávat (a hlavně oddělávat, i velice opatrně), tak s vysokou pravděpodobností ty plastové caplíčky nevydrží. A samozřejmě, že za deště ti těmi žlábky pohrne víc vody do pátých dveří, což ovšem nutně nemusí znamenat problém.
A nebo tam vrtni 4 díry jako já, pořiď záslepky a není co řešit. Ty plastové lišty mají z rubu výstužný plech, tak nějakou tu zručnost to přece jen bude vyžadovat.
 
Back
Top