• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Pricniky - stresni nosic na CX-30

xkendy

člen KLANu
40
Resim jake koupit. Mam (samozrejme) auto s pevnymi body ve strese, a nechci mit variantu co se chyta za dvere.
Takze co jsem nasel, tak jsou v CR k sehnani 3 vyrobci:

- original Mazda
- Yakima
- Hakr

Original: zda se mi, ze ma velmi dobre vyreseny kit, co se montuje primo na auto. Je tam takovy kus kovu, ktery cely zapadne do pripravy ve strese. Urcite bude vyhoda, ze kazdy montazni kit (patka) se opre o ty dva krajni body (tvar vidlicek) a stahne se bodem tretim -> tim zavitem viz priloha. Nevyhoda je vzhled a nema (dle mazdashop.cz) ani tvar kridla -> tipuji vetsi ramus pri jizde

Yakima: stoji hodne podobne jako original. Zde jako nevyhodu vidim, ze montazni kit se poklada na strechu ve forme plastu s podlozenou gumou a pak se teprve pritahuje ten zavit, takze stycny mechanicky bod s autem je jen jeden, oproti 3 u originalu, zbytek je lezici guma primo na laku karoserie. Vyhoda je vzhled a aerodynamicke vlastnosti (tvar kridla)

Hakr: nejlevnejsi kandidat (jen 4500), stejne "spatne" vyreseny montazni kit jako yakima (plast s podlozenou gumou co lezi na laku strechy a jediny stycny mechanicky bod s autem pres ten zavit. Sice tvar kridla, avsak presahuje pres patky. V priloze je vyfoceny montazni kit Hakr, kde je videt, ze spodek je uplne rovny -> sedi jen na strese (nevyuziva moznost pripravy ve strese auta, tak jako original).


Kdyz se podivam na video:
jak borec montuje na cx-30 tu yakimu tak v case 10:36 co rekne slovo "place" a zaroven ukazuje jak to drzi, tak je videt, ze to vlastne moc nedrzi a cestuje to po strese (otoci se mu to mirne po smeru hodinovych rucicek).

Mate nekdo uz na CX-30 pricniky ? Ktere jste koupili ?
Meli byste nejake fotky ? (nejvice me zajima to mechanicke pridelani k autu)

hakr_montazni_kit.jpg origingal_mazda_nosic.png
 
Ahoj, mám originál od Mazdy, jen na trojku. Mám stejně mechanické přidělání jako na obrázku. Je to super, drží to pěkně a hlavně se to rychle přidělává. Jen se to položí a prostředním šroubem dotáhne. Otázka tak 2 minut. Příčníky jsou na Mazdashop i pro trojku kulatá, ale ve skutečnosti jsou dozadu užší (viz foto).

IMG_20231206_131912.jpg IMG20220225111335.jpg
 
Mám tu první variantu, což jsou ve skutečnosti Thule a zužují se. Musel jsem vyměnit lišty a vyndavání a vracení záslepek je jediná věc, co mi při monráži/demontáži štve. Celkem rychle jsem jednu ze záslepek ztratil a podle ceny jsou snad ze zlata.
 

Podobná vlákna

Back
Top