• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Prostornost kabiny a výška řidiče

Wind

nový člen
6
Ahoj,
už dlouho zvažuji koupi Miaty, ale mám trochu obavy kvůli výšce a velikosti (mojí i Miaty ?), abych se vešel. Mám cca 195 cm a 110 kg, seděl jsem v jednom NC a chtělo by to si posunout volant k sobě, nebo zmenšit. Proto jsem to chtěl probrat na fóru a ideálně hodit sondu, aby mě někdo svezl. Nechce se mi to úplně kupovat na blind. ? Nemá tu někdo upravenou NC, ideálně z Prahy a okolí, že by mě svezl? Případně ocením jakékoliv tipy k úpravě interiéru. Četl sem o foamectomy, pak různé snížení sedačky, náby atd. Dík všem!
 
Ono spíše než na samotné výšce záleží na proporcích těla - délka nohou vs. délka trupu.

Já si například před lety po pár zkušenostech s NC nejdříve půjčil NC u kluků v icabrio na týden do italských dolomit (nějaká fotodokumentace nesmí chybět) a věděl jsem, že to může dopadnout jen dvěma způsoby. Buď už to nikdy nebudu chtít absolvovat, nebo si NC budu muset koupit. Long story short - hned po návratu jsem se pustil do několikaměsíčního hledání :D

Měřím 193 centimetrů a sedačku ještě nemám na doraz. Člověk si v ní dosytosti užije i cestu do Barcelony a nabalí do kufru bez problémů i věci na necelý měsíc - https://www.mazdaklan.cz/threads/fotky-a-zazitky-z-cest.69/page-6#post-73891

Ovšem jak jsem psal na začátku, jenom o výšce to není a stalo se, že i nižší lidi se do NC se zavřenou střechou nedostali a naopak.

Do jiné MX se bez úprav nevlezu, NA, NB i ND jsou pro mě malé.

Každopádně kdyby ses do origo setupu NC nevlezl, tak funguje klasické - když ji miluješ není co řešit. Nába popřípadě menší volant jde dodělat vždy a dokonce jsou i sady, kdy řidičova může jít i o cca 3 cm níže při zachování posuvu sedaček (lowering adapters).
blaszki-obnizajace-fotel-mazda-mx5-nc-seat-lowering-adapters_07-1360x906.jpg
 
Dík moc za obsáhlou odpověď! Jako asi mám delší nohy spíš. Ty jsi na tom proporcemi jak? Nemáš problémy s volantem mezi nohama? To řeším já, že prostě mám volant narvaný mezi nohama. ? Jako já bych to asi viděl na všechno. Adaptéry i volant a nába. ? Kdyby ses náhodou pohyboval někde po Praze, šlo by třeba na Benzince za kafe nebo energeťák vyzkoušet posez? ? A zvážim to icabrio, to není blbý nápad to vyzkoušet na pár dní třeba.
 
Tak naprosto ideální to není, ale vyloženě problém nemám :)
Když za mnou přijedeš do garáže na Barrandov, tak mi bude potěšením dát pokec a můžeme vše probrat a vyzkoušet osobně. Cca za 3 týdny bych mohl mít trochu volněji, pokud vyloženě nespěcháš. Domluvíme se klidně v soukromé zprávě ;)
Jojo Adam s Alexem z icabria jsou opravdu super a například Adam má upravenou NB, do které jsem se v pohodě vlezl i já :blush:
 
To by bylo super! Není problém, řekni si kdy, mám docela dost volna teď. ?
A co na ní provedl? Tyhle věci, co jsme řešili? Protože do NBčka jsem si zkoušel sednout a to teda bylo bez šance. ? S tím bych se ani neprojel, jak to bylo malý. ?
 
Domluvíme se ve zprávě ;)
Jo přesně tak, taky jsem v neupravené bez šance. Přesně vše co jsme řešili, sedačka níže, "vydlabaná", menší volat a delší nába :)
 
Osobně mám stock 2011 2.0 Revolution tzn s Recaro sedačkama a při svých 186cm a 85kg je to limitní. Ne do váhy, ale do výšky. Sedačku mám co nejníže a při zavřené střeše už třeba kšiltovku mít nemohu protože mám nad hlavou místa tak na sílu prstu. :)
 
1619432524418.png Redukce volantu prodávají na všechy MX. Jen si vybrat. Mám 5 cm a v pohodě dosáhnu na ovládací páčky.
 
A instalace je složitá? Nebo sis to dělal sám? Jako snížit tu sedačku lowering adaptérama a redukcí odskočit volant a mělo by to být v pohodě.
Není to složité. Nechal jsem namontovat při garančce
 
Back
Top