• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Rozšiřovací podložky

jeanes

nový člen
20
Ahoj, mám 2015 CX-5 s orig. 19" ALU (225/55, viz. profilový obrázek). Kola se mi zdají hodně "utopené" a rád bych je trochu povystrči venl. Akorát nevím, kolikátky podložky tam dát.
Tak se chci zeptat těch, kteří to už řešili (je-li tu někdo takový), jakou tloušťku podložek jste zvilili a případně jestli máte i foto auta s podložkami?
 
Není to málo? Abych je nekoupil, nenasadil a neřekl si, že skoro není vidět rozdíl :-/
 
Ty máš CX-5 KE a tam majú disky ET50, tam to utopenie diskov je o 5mm hlbšie než na KF, kde majú disky ET45. Ak ti stačí 5mm, daj disky z KF. Na CX-5 sa nedá použiť 5mm podložka, lebo potom nesedí disk presne na náboji, náboj má krátky navádzací prstenec. Je potrebné použiť takú podložku, ktorá sa upevní na pôvodné šrouby a disk sa potom uchytáva na šrouby, ktoré má podložka. A to je najmenej 15mm podložka, pričom navyše v origo disku musia byť také hlboké vybratia, kde sa potom časť pôvodných šroubov skryje. Niektoré disky majú tie vybratia, niektoré ich majú plytké a niektoré ich vôbec nemajú ! (pozri si disk z vnútornej strany či má medzi dierami tie vybratia a kolko mm sú hlboké). Sám mám 2 sady úplne rovnakých origo diskov, pričom jedna sada tie vybratia má a druhá nie...Riešil som to mesiac, kým som všetko pochopil a kúpil tie správne a vôbec použiteľné podložky.
Ja som použil napr. takýto typ podložiek: https://mmdiely.sk/rozsirovacie-podlozky-eibach/mazda/cx-5 , konkrétne (S90-4-15-018).
 
Poslední úprava:
Ty máš CX-5 KE a tam majú disky ET50, tam to utopenie diskov je o 5mm hlbšie než na KF, kde majú disky ET45. Ak ti stačí 5mm, daj disky z KF. Na CX-5 sa nedá použiť 5mm podložka, lebo potom nesedí disk presne na náboji, náboj má krátky navádzací prstenec. Je potrebné použiť takú podložku, ktorá sa upevní na pôvodné šrouby a disk sa potom uchytáva na šrouby, ktoré má podložka. A to je najmenej 15mm podložka, pričom navyše v origo disku musia byť také hlboké vybratia, kde sa potom časť pôvodných šroubov skryje. Niektoré disky majú tie vybratia, niektoré ich majú plytké a niektoré ich vôbec nemajú ! (pozri si disk z vnútornej strany či má medzi dierami tie vybratia a kolko mm sú hlboké). Sám mám 2 sady úplne rovnakých origo diskov, pričom jedna sada tie vybratia má a druhá nie...Riešil som to mesiac, kým som všetko pochopil a kúpil tie správne a vôbec použiteľné podložky.
Ja som použil napr. takýto typ podložiek: https://mmdiely.sk/rozsirovacie-podlozky-eibach/mazda/cx-5 , konkrétne (S90-4-15-018).

Díky za typ! Máš někde foto před a po nasazení podložek? Máš sice KF, ale rozdíl z toho patrný bude a tvar auta je hodně podobný.
 
Teraz mám ešte zatiaľ disky so zimnými pneu a práve tie origo disky nemajú tie vybratia na šrouby, takže sa mi podložky nedali použiť. Idem v týchto dňoch vymeniť disky za letné a na tie sa mi podložky dajú dať, tak pri výmene diskov ich dám a nafotím.
 
Teraz mám ešte zatiaľ disky so zimnými pneu a práve tie origo disky nemajú tie vybratia na šrouby, takže sa mi podložky nedali použiť. Idem v týchto dňoch vymeniť disky za letné a na tie sa mi podložky dajú dať, tak pri výmene diskov ich dám a nafotím.

Super, díky :)
 
Vypadá to fajn ;) Tak akurát a nekričí to moc... Tak aké konkrétne podložky si nakoniec dal?
 
Díky! :) Je to přesně tak, jak jsem to chtěl :) Risknul jsem to a koupil jsem 4x H&R 30mm.
 
Ahoj. Také jsem měl podložky na minulém autě a to vždy s hranou blatníku a vždy jsem měl od kamínků otlučenou barvu na zrcátkách. Při náchylnosti naší barvy bych hodně zvažoval použití podložek :))
 
Když použiji podložky 20mm schovají se do nich původní štefty? Máte to někdo změřené? Nechce se mi sundávat kolo ?
 
Práve že to závisí od tvojich konkrétnych diskov...mám dve sady rovnakých origo Mazda diskov, pričom do jedných sa zmestia štifty lebo majú zvnútra hlboké otvory a na druhých rovnakých mám plytké otvory a nezmestia sa :-(
 
Ale tys dával 15mm podložky ne? Já chci 20mm. Na letních 19 to vybrání je, ale na zimních 17 není
 
Back
Top