• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

manuál Výměna převodového oleje (nejen) Skyactiv

Dneska provedeno a ihned to řadí super, provedl jsem bez proplachu... ale repete v průběhu léta.
Po výměně je to řazení méně gumové „bylo takové dvoukrokové“ ted je více mechanické „přímé a lehké“ ( v to jsem doufal ale nečekal )
Tak snad mě opět nepotká že nejde zařadit kvalt na křižovatce :) <- pokusím se dolpnit později info zda se tento problém vyřešil s olejem
Moc děkuji za návod ;)
 
Poslední úprava:
Čaute,

Pred časom som menil spojku spolu so spojkovym valcom a zároveň mi menili aj olej v prevodovke a spojke. Po výmene mi spojka chodila a zaberala pekne ale preraďovanie sa mi “zhoršilo”. Ťažšie sa zaradovali rýchlosti a občas musím ísť na to zľahka. Pri rýchlejšej jazde problem neni tak znatelny ale na druhej strane keď púšťam spojku tak sa mi stane že mi trhne autom (inak povedané záber je v inej urovni ako zvyčajne alebo ju ako keby prilepí…vtedy ju musím raz tak dlho pridržať a púšťať pomaly, ak to nespravím tak autom “trhne” ako keď radi začiatočník) ako keby zaberala dvojfazovo. Teraz sa mi začala ťažšie zaraďovať aj jednotka (nejde zaradiť na križovatke) a musím spojku stlačiť znova. Vo faktúrach som našiel že mi do prevodovky použili olej 75w 80…po prečítaní tejto témy som si všimol že sa dávali do mazd 6 GH dva typy olejov a podľa VIN (JMZGH19L601130079) čísla by tam mal ísť olej 75w90 GL4 alebo 5.

Rozhodol som sa teda že vymením olej v prevodovke, akurát neviem či použiť olej Ravenol MTF-2 75W80 alebo olej, ktorý by tam mal ísť podľa manuálu od Max6 a to 75W90 GL-4/5…

Alebo by to mohlo byt niečim iným? (Používam medziplyn ale ono to robí aj v otáčkach kedy medziplyn netreba…)

Inak podľa mechanika bola aj ta pôvodná spojka v pohode len pritláčak že bol trosku opotrebeny (podľa neho ešte v pohode)

Za akékoľvek rady moc ďakujem.
 
Pokud ti tam dali 75W-80 a hůř řadí, tak s 90 bys řadil ještě hůř. Otazka je co tam dali protože nic jinýho než Ravenol MTF-2 v mazdě kde je potřeba tato viskozita, nefunguje
 
Pokud ti tam dali 75W-80 a hůř řadí, tak s 90 bys řadil ještě hůř. Otazka je co tam dali protože nic jinýho než Ravenol MTF-2 v mazdě kde je potřeba tato viskozita, nefunguje
Najväčší problem býva pri nižších rýchlostiach cca do 50-60… značku na faktúre nevidím ale rozhodne tam nedali ravenol…uvažujem že si to vymením sám, je to moc náročnejšie od motorového oleja? V manuáli to vyzerá na “dve šroby”…
 
Najväčší problem býva pri nižších rýchlostiach cca do 50-60… značku na faktúre nevidím ale rozhodne tam nedali ravenol…uvažujem že si to vymením sám, je to moc náročnejšie od motorového oleja? V manuáli to vyzerá na “dve šroby”…

Dělal jsem letos poprvé (bez zvedáku) podle návodu a jde to do hodinky stihnout.
Řazení bylo ihned lepší.
 
Back
Top