• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Ruční brzda, možné selhání a svolávací akce AH030A

Viz post 8, 12 a 32. Akce se týká všech třmenů vyrobených před 1. květnem 2016 (podle 6místného čísla čísla šarže třmenu), nebo před červnem 2016 (podle 3místného čísla šarže třmenu). Nefunguje jim propojení servisní akce - VIN, tudíž mechanicky zadají VIN do systému a nic jim to nevyhodí, tak stejně mechanicky poskytnou odpověď. Nenapadne je třeba, že auto z 8/2014, pokud už mu neměnili třmeny někde při opravě, ani za boha nemůže mít ty upravené třmeny, manžety atp. z roku 2016.
Mám JMZGJ622821181607 a ještě se podívám na číslo toho třmenu
potom vyrazím chytřejší znovu do Mazdy
díky z
 
Mám JMZGJ622821181607 a ještě se podívám na číslo toho třmenu
potom vyrazím chytřejší znovu do Mazdy
díky z
OEM kód tvýho třmenu s úchytem destiček je (auto vyrobeno 27.6.2014):
pravý zadní - GHY9-26-98ZB
levý zadní - GHY9-26-99ZB

hoď si ten oem kód do google a vyběhnou ti nějaký stránky. Ceny co jsem psal,tak to je od mýho dodavatele, takže ti žádnou stránku nemám jak dát.


@neGryk má podle jeho VIN co mě dal (auto vyrobeno 30.9.2014):
Pravý zadní: G4Y1-26-98ZA
Levý zadní: G4Y1-2699ZA

podle těhle OEM má @neGryk poslední a úplně překopanou variantu třmenů před nasazením elektroručky.
 
Poslední úprava:
... Čili dávno dávno před 18. listopadem 2014, kdy došlo k úpravě.
Viz post 8, 12 a 32. Akce se týká všech třmenů vyrobených před 1. květnem 2016 (podle 6místného čísla čísla šarže třmenu), nebo před červnem 2016 (podle 3místného čísla šarže třmenu). Nefunguje jim propojení servisní akce - VIN, tudíž mechanicky zadají VIN do systému a nic jim to nevyhodí, tak stejně mechanicky poskytnou odpověď. Nenapadne je třeba, že auto z 8/2014, pokud už mu neměnili třmeny někde při opravě, ani za boha nemůže mít ty upravené třmeny, manžety atp. z roku 2016.
2016? To jsem z toho jelen, nejak jsem se v tom ztratil, az to teda vubec nechapu, jak to vlastne je, kde se najednou vzal rok 2016.
 
Nevím, tak to prostě mají v instrukcích (o těch šaržích třmenů), zatím se to týká jen 6 s VIN 100083-195260 a rozsah výroby od 31. července 2012 do 18. listopadu 2014. Jestli se pak budou řešit i další, na trojky, nevím. GJ po tomto datu má jiné třmeny IMO, elektrické.
Nové třmeny mají objednací čísla GHY2-26-61X a GHY2-26-71X.
 
Nevím, tak to prostě mají v instrukcích (o těch šaržích třmenů), zatím se to týká jen 6 s VIN 100083-195260 a rozsah výroby od 31. července 2012 do 18. listopadu 2014. Jestli se pak budou řešit i další, na trojky, nevím. GJ po tomto datu má jiné třmeny IMO, elektrické.
Nové třmeny mají objednací čísla GHY2-26-61X a GHY2-26-71X.
Takhle jsem to presne chapal, ale ten Tvuj posledni komentar, kde mluvis o roku 2016? To mi tam nejak nesedi. Patrne mi neco nedochazi.
 
V roce 2016 zřejmě přestali ty špatné třmeny vyrábět a montovat (i jako ND) definitivně. Tzn. může se vyskytnout GJ u daného rozsahu VIN, kterému byl před polovinou roku 2016 vyměněn třmen, ale je stále vadný. Stejně tak se mohou i po prosinci 2014 vyskytnout tyto třmeny na jiných modelech, na BM a budou vadné.
 
Poslední úprava:
@neGryk má podle jeho VIN co mě dal (auto vyrobeno 30.9.2014):
Pravý zadní: G4Y1-26-98ZA
Levý zadní: G4Y1-2699ZA

podle těhle OEM má @neGryk poslední a úplně překopanou variantu třmenů před nasazením elektroručky.
Ne, tyto třmeny mají taky špatnou gumovou manžetu. Dobrou mají až GHY9-26-98Z-C a GHY9-26-99Z-C.
 
hledal jsem PZ třmen na M6 GJ 2014 a moc jich nenajdeš, nejlevnější byl za 9 600
můžeš mi sem hodit odkaz na ten do 5 000 ?
Děkuji
Jestli Max6 nakupuje bez daně, tak si připočti DPH a jsi zhruba v reálných cenách. Na tu částku, co Ti řekl servis, bych chtěl vidět rozpočet...o_O
 
Nakupuju bez daně, ale lidem samozřejmě říkám cenu s DPH (21%). Nějak by mě i zákazníkovi to bylo k ničemu říkat mojí nákupní cenu.
 
Tak mám resume ke svému zapeklitému případu. Nevím jak je to možné, ale po kontaktování Autoprofi Příbram, autorizovaného partnera Mazdy mi po nadiktování VIN bylo sděleno, že mám právo na svolávací akci AH030A týkající se zadních třmenůa k tomu ještě vymění zadní tlumiče patých kufrových dveří na kombíku. Takže na jedné straně radost a na druhé naprosté znechucení nad dvěmi autorizáky v Praze, kteří při pohledu do stejné databáze mě ujistili, že na žádnou svolávačku nárok nemám. Tohle mi nepřijde úplně košér...
 
Tak mám resume ke svému zapeklitému případu. Nevím jak je to možné, ale po kontaktování Autoprofi Příbram, autorizovaného partnera Mazdy mi po nadiktování VIN bylo sděleno, že mám právo na svolávací akci AH030A týkající se zadních třmenůa k tomu ještě vymění zadní tlumiče patých kufrových dveří na kombíku. Takže na jedné straně radost a na druhé naprosté znechucení nad dvěmi autorizáky v Praze, kteří při pohledu do stejné databáze mě ujistili, že na žádnou svolávačku nárok nemám. Tohle mi nepřijde úplně košér...
To je super zpráva ;) Dej pak vědět jestli vyměnili komplet třmeny nebo jen prachovku nebo co s tím vůbec budou nebo nebudou dělat ;)
Jinak taková vložka. Teprve minulý týden nám přišel ze spořilova dopis, že se má naše M6MPS 2006 dostavit na výměnu patron v airbegách :hilarious: Kdyby tahle akce neprobíhala už x let,tak bych se asi nesmál a byl rád za ty dary, ale takhle....
 
Takže na jedné straně radost a na druhé naprosté znechucení nad dvěmi autorizáky v Praze, kteří při pohledu do stejné databáze mě ujistili, že na žádnou svolávačku nárok nemám. Tohle mi nepřijde úplně košér...
Protože jak píšu, servisák si tu servisní informaci prostě neumí přečíst celou.
 
Díky kluci, hlavně Max6 a Shr3k za relevantní info, bez Vás bych jako kupec vozidla z Německa a obecně bez fóra dost v pytli, tohle neni uplne generalni znalost a to se celkem zajímám. Obecně by mě zajímal, jak dát třeba automobilce vědět, že jsem vlastník vozu, ale už na území ČR, aby mi případně mohl přijít dopis, je na to nějaká odzkoušená praxe, nebo jde to vůbec?
 
Díky kluci, hlavně Max6 a Shr3k za relevantní info, bez Vás bych jako kupec vozidla z Německa a obecně bez fóra dost v pytli, tohle neni uplne generalni znalost a to se celkem zajímám. Obecně by mě zajímal, jak dát třeba automobilce vědět, že jsem vlastník vozu, ale už na území ČR, aby mi případně mohl přijít dopis, je na to nějaká odzkoušená praxe, nebo jde to vůbec?
Ať ti to tam v Autoprofi do elektronické servisky zavedou, to není problém, nastavit lze všechno. Jako kdybys aktivoval My Mazda aplikaci...
 
Stačí jedna návštěva s čím koli v autorizáku a jsi už zapsán v databázi.
 
Tak mám resume ke svému zapeklitému případu. Nevím jak je to možné, ale po kontaktování Autoprofi Příbram, autorizovaného partnera Mazdy mi po nadiktování VIN bylo sděleno, že mám právo na svolávací akci AH030A týkající se zadních třmenůa k tomu ještě vymění zadní tlumiče patých kufrových dveří na kombíku. Takže na jedné straně radost a na druhé naprosté znechucení nad dvěmi autorizáky v Praze, kteří při pohledu do stejné databáze mě ujistili, že na žádnou svolávačku nárok nemám. Tohle mi nepřijde úplně košér...
Dovedu pochopit, že obě čísla šarží na třmenech se nevztahují k totožným datům výroby. I to, což je horší, že vadné šarže nemají jednoznačný dopad do množiny VIN. Ale že každý servis pracuje s jinou databází svolávačky (nebo ji nedovede přečíst, což je ve výsledku totéž), to už je trochu moc...:mad:
 
Tak mám resume ke svému zapeklitému případu. Nevím jak je to možné, ale po kontaktování Autoprofi Příbram, autorizovaného partnera Mazdy mi po nadiktování VIN bylo sděleno, že mám právo na svolávací akci AH030A týkající se zadních třmenůa k tomu ještě vymění zadní tlumiče patých kufrových dveří na kombíku. Takže na jedné straně radost a na druhé naprosté znechucení nad dvěmi autorizáky v Praze, kteří při pohledu do stejné databáze mě ujistili, že na žádnou svolávačku nárok nemám. Tohle mi nepřijde úplně košér...
Mám to stejně, odpověď v Mazdě K. Vary svolávačka se mne netýká a až když jsem napsal do Prahy na import dotaz zda je mé vozidlo ohledně problémů brzdy bezpečné, tak 26.3. jdu na výměnu vadného LZ třmenu za jehož opravu jsem měl já zaplatit 12 000. Když jsem se zeptal zda budou měnit oba třmeny, tak odpověď byla že ne, protože ten druhý zatím funguje. Zajímavé že ?
 
Je možné dohledat nějaký záznam o provedení této svolávací akce na mém vozidle? Mazdu jsem kontaktoval ale odpověď byla taková nepřesvědčivá. Ve smyslu co bylo dostupné to bylo provedeno.
 
Back
Top