• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Ruční brzda, možné selhání a svolávací akce AH030A

@pavelv Jeden z faktorů je taky ten, že Focus používá brzdový systém (třmeny) vymyšlený firmou ATE a to jsou naprosto jednoduchý a bezproblémový zařízení. Mazda většinou používá brzdový systém Akebono, Tokic nebo u elektronický ručky TRW. A to je ten problém, protože obzvlášť Akebono je zbytečně složitý a používá i titěrně malý díly vůči ATE a zde platí že čím složitější, tím poruchovější. Mazda ATE začala používat v podstatě až od nových Mazd (BP a CX30) případně občas dřív to bylo M6MPS (na předku) nebo M3BL což byl vlastně překapotovanej Focus.

Jediný co ti zbývá je častější údržba a občas trochu surovější zacházení.
 
chlapi help pls - na STK mi vytkli parkovací brzdu - že je asi na polovině zádržné síly, dle VIN bych měl spadat do svolávačky AH030A, webárna mazdy však o svolávačce mlčí a české zastoupení taky dává ruce pryč...

Vážený pane,
na vůz tohoto VIN není aktuálně otevřena žádná svolávací akce výrobce Mazda, tedy ani ta, která by se týkala účinnosti ruční brzdy.
Prosíme, požádejte Váš servis o kontrolu ruční brzdy a případně její seřízení, aby vůz vyhověl požadavku STK.
S pozdravem,
Martina Bačíková
Zákaznické centrum
a při včerejší přezouvačce jsem třmeny vyfotil, vypadají že pamatujou Hirošimu před výbuchem.... ;)
Co radíte ?
Dík

IMG_7364.jpeg
 
chlapi help pls - na STK mi vytkli parkovací brzdu - že je asi na polovině zádržné síly, dle VIN bych měl spadat do svolávačky AH030A, webárna mazdy však o svolávačce mlčí a české zastoupení taky dává ruce pryč...
Na tomto autě byla už akce provedena 28.03.2018 a vyměněna ochranná manžeta G4YE-26-45Z na pravém zadním třmenu. Bohužel ten tatar z Olomouce nerozuměl servisní informaci - měl vyměnit obě manžety. Správně měl objednat kit G4YG-26-45Z (obě manžety).
Zkontrolujte hřídel(e) akčního členu parkovací brzdy z hlediska výskytu koroze v konkrétní oblasti. Pokud je(jsou) hřídel(e) akčního členu zkorodovaný(é), vyměňte brzdový(é) třmen(y) za nový(é). Pokud se na konkrétní oblasti hřídele(ů) akčního členu nenachází žádná koroze, vyměňte ochrannou manžetu(y) za upravenou(é).
Mimochodem, máš k vykonání aktivní akci AF061A.
 
Na tomto autě byla už akce provedena 28.03.2018 a vyměněna ochranná manžeta G4YE-26-45Z na pravém zadním třmenu. Bohužel ten tatar z Olomouce nerozuměl servisní informaci - měl vyměnit obě manžety. Správně měl objednat kit G4YG-26-45Z (obě manžety).

Mimochodem, máš k vykonání aktivní akci AF061A.
WOW, klobouk dolů @shr3k dík ..To bylo ještě za časů předchozího majitele... A prosím Tě který netatarský autorizák bys mi doporučil ? Ideál Opava/Ostrava, ale Ty víš že i výlet do Zlína si dám když jde o dobrou věc :)
 
WOW, klobouk dolů @shr3k dík ..To bylo ještě za časů předchozího majitele... A prosím Tě který netatarský autorizák bys mi doporučil ? Ideál Opava/Ostrava, ale Ty víš že i výlet do Zlína si dám když jde o dobrou věc :)
Asi bych to viděl na Autotip Halfar, co?
 
Asi bych to viděl na Autotip Halfar, co?
zkusím, co myslíš, mám tam s tím rovnou přijet nebo to nejdřív odkomunikovat a podepřít tím, cos tu napsal ? Jako to AF061A asi řešit budou, ale nevím jak se postaví k tomu AH030A - bojím se reakce "co zkazili v Olomouci ať si tam i dají do pořádku" ... Jaká je praxe ?
 
No to nevím, ale nové brzdiče bych nečekal.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
Nazdar chlapi, nebrzdí mi ručka na LZ a na PZ je to tak aby se neřeklo. Sundal jsem teď levé kolo ale nikde ani po očištění nevidím kód šarže. Pouze kód u hadičky který je asi 3 Z B ? Je to špatná šarže nebo dobrá? M6 2014 JMZGJ593821162887. Díky za radu zda s tím do servisu a uhrát to na vadu nebo lepit ze svýho.

IMG_5595.JPEG
 
Nazdar chlapi, nebrzdí mi ručka na LZ a na PZ je to tak aby se neřeklo. Sundal jsem teď levé kolo ale nikde ani po očištění nevidím kód šarže. Pouze kód u hadičky který je asi 3 Z B ? Je to špatná šarže nebo dobrá? M6 2014 JMZGJ593821162887. Díky za radu zda s tím do servisu a uhrát to na vadu nebo lepit ze svýho.
U tohoto VIN byla oprava provedena vpravo 17.09.2018. Svítí ti tam AF061A Okenní lišta.
 
Díky za odpověď. Evidentně tedy předchozí majitel nechal udělat pravý brzdič (ten řekněme funguje) ale levý se nechal tak jak je. Mám tedy nárok na výměnu v autorizovaném servisu, nebo po záruce už se mě svolávací akce netýká? Ohledně lišty - asi bych to zfoukl při jednom, pokud budou u Balvina v Brně ochotní.
 
Díky za odpověď. Evidentně tedy předchozí majitel nechal udělat pravý brzdič (ten řekněme funguje) ale levý se nechal tak jak je. Mám tedy nárok na výměnu v autorizovaném servisu, nebo po záruce už se mě svolávací akce netýká? Ohledně lišty - asi bych to zfoukl při jednom, pokud budou u Balvina v Brně ochotní.
Pokud už jednou servis u importu nárokoval tuto akci a v té době vyhodnotil, že je to OK, nejde ji nárokovat víckrát.
 
Mel by nekdo moznost a byl ochotny mrknout zda na mem aute vyla resena tahle svolavacka? Pri vymene desek mi mechanik rikal ze trmeny byly docela zatuhly.
Kdyz kouknu pres stranky Mazda tak mi vyskoci, ze meho auto se zadne akce netykaji.
 
Ahojte, stalo sa mi niečo podobné so zadnými strmeňmi teraz po zime. Po zabrzdení ručnou mi jeden strmeň ostal zabrzdený, páčka zozadu na strmeni je tuhá. Viete mi povedať či na mojom aute už bola robená akcia AH030A a či mam na ňu pripadne stále nárok ? VIN : JMZGJ526611111842
 
Ahojte, stalo sa mi niečo podobné so zadnými strmeňmi teraz po zime. Po zabrzdení ručnou mi jeden strmeň ostal zabrzdený, páčka zozadu na strmeni je tuhá. Viete mi povedať či na mojom aute už bola robená akcia AH030A a či mam na ňu pripadne stále nárok ? VIN : JMZGJ526611111842
Taky jsem zrovna dnes odvezl auto do servisu se stejným problémem. A bylo tam další Gj se zaseklou ručkou.
 
Tak dneska som volal do Alteria v Žiline, že mam problém s tými strmeňmi. Samozrejme odpoveď že podľa mojho VIN sa ma žiadna akcia netýka.
Prosimťa @shr3k , mrknul bys na to moje VIN, či to na tom aute už bolo robené, prípadne ak nie, názor či sa ešte k výmene autorizovaným servisom mam šancu dostať. Keďže ich argument je jasný :D
 
Back
Top