• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Síť nebo jiné upevnění předmětů v kufru

Vlastik

člen KLANu
62
Ahojte,

mám hatchback a kufr je v něm celkem velký. Díky tomu většinou trpí věci, které v něm převážím - vše mi lítá sem a tam.
Potřeboval bych tedy poradit, zda u Vás nějak řešíte? Vím, že existují sítě, které u Mazdy stojí cca 1800,- Kč, což mi přijde celkem dosti. Případně nemáte někdo zkušenost s jinou neoriginální? Případně nějaký pořadník do kufru apod. či neexistuje?
Předem díky za tipy.
 
máš liftback (HB je ostře zkosená záď jako u trojky, LB otevírá zadní okno), GH se v HB nedělá :) Nenávidím, když po autě něco volně lítá, takže v kufru mám za sedačkami v okách natažené gumicuky, kterýma chytám vše, co do kufru dávám. Navíc v létě vozím zavírací alu bednu na letní drobnosti, taky je chycená gumicukama .....
 
Poslední úprava:
klasika síťky , koupíš v každěm tuning shopu, ale ty co mám jsou z octavie + malá plastová bedynka.
 
Po včerejším ostřejší jízdě,jsem si uvědomil po příjezdu domů, že jsem byl na velkým nákupu. Co, že nákup po celým kufru, ale zpěněná Plzeň sakra . Takže bedýnka a gumy.;)
 
Ještě jsem zapoměl na vanu do kufru s protisklozovou plochou a moc tam nic neklouže.
 
Hatchback je co se karoserie tyce je neco jineho. Pokud mas M6 a otevira se i okno, tak mas jak rika Vitus, liftback.
Ja vozim v aute takovy 2 skladaci bedynky/prepravky, podle potreby rozlozim a zase slozim.
Mimo to mam na dne kufru polozenou gumovou vanu, ktera ma protiskluzovej povrch a jak ty bedny jsou plastovy tak to vubec neklouze.

https://www.google.cz/search?q=sklá...&ved=0ahUKEwjwvb_p7vjSAhXmO5oKHcFfBb4QgjYIhAQ

Tento styl. :)

řeším to naprosto stejně a funguje to, jen podotýkám, že neberu zatáčky smykem a jezdím na pohodku
 
na jiném foru to někdo vyřešil tak, ze koupil výklopný hák z Octavie a namontoval ho tam ..... docela mi v kufru chybí háky/háčky, co mívalo Mondeo
 
Doplním jenom pro kombíkáře. Síťka z Tesca už má hodně let a stále funguje bez problémů. Pořizovací cena byla cca 200,-Kč ;)
2015-07-28-4090.jpg
Háky a háčky má bohužel jen wagon no. Taky bych si na liftbacku nechal líbit, ale dá se bez toho žít.
2015-07-28-4091.jpg
 
vím že se takto všeobecně označují auta s výklopnými pátými dveřmi nahoru

protože je to správně ;)

hodně webů apod. pro toto auto používá toto označení (hatchback).

tatary najdeš úplně všude :) Jeden nesmí věřit všemu, co někdo napíše na Wiki ,-)


síťka za 845 Kč .... holt origo příslušenství, ale k jiné značce - určitě proměř ;)
 
Poslední úprava:
Rozuzlení k síti:
Nakonec jsem koupil https://www.auto-doplnky.com/pruzna...nama-50-x-100-cm-auto-collection-42084-p33549
Která hezky pasuje jak na spodek, tak i na zadní část zadních sedaček s funkcí kapsy. Tedy kdo by chtěl mít maximálně řešeno, doporučuji koupit dvě - jednu na spodek zavazadelníku a jednu dozadu jako "kapsu" k sedačkám.
Hlavně pozor a koupit případně tuto konkrétní s karabinami. Mají tam i sítě s jiným uchycením - nějaké nalepování na stěnu kufru (pro mě nežádoucí), čehož sem si dříve nevšiml a musel jsem ji měnit..
 
Rozuzlení k síti:
Nakonec jsem koupil https://www.auto-doplnky.com/pruzna...nama-50-x-100-cm-auto-collection-42084-p33549
Která hezky pasuje jak na spodek, tak i na zadní část zadních sedaček s funkcí kapsy. Tedy kdo by chtěl mít maximálně řešeno, doporučuji koupit dvě - jednu na spodek zavazadelníku a jednu dozadu jako "kapsu" k sedačkám.
Hlavně pozor a koupit případně tuto konkrétní s karabinami. Mají tam i sítě s jiným uchycením - nějaké nalepování na stěnu kufru (pro mě nežádoucí), čehož sem si dříve nevšiml a musel jsem ji měnit..
Já mám 20 roků starou síť, kterou jsem si koupil asi za šílených 1500,- u Opla k tehdy novému autu a doteď mi bezvadně slouží. Takže vlastně ani tak drahá nebyla... K uchycení má jen kovové háky. Ty jsem kleštěmi zahnul do kruhu a dal do nich karabinky. Bez těch karabinek to byl opruz. Organizér mám http://www.hama.cz/hama-univerzalni-organizer-do-auta-velky-barva-cerna/. Pořádek v kufru musí být.
 
Kamarat nedavno kupil Optima Platinum a mal v aute original sietku, ako sucast vybavy, zabaleny pri rezerve. :eek:
Ziadna pozornost, PR gratis a pod. Siet do kufra patri k autu a hotovo.
o_O
 
Tradá, velké díky patří @Vitus , který prodal GH dřív, než stačil síť namontovat :D ;)
50x100 naprostá špica a konečně v kufru při převozu nic nelítá ;)
2017-06-16-10956.jpg
 
Back
Top