• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Proběhlé Škola bezpečné jízdy - Dlouhá Lhota u Příbrami - 1.12.2019

Zúčastníte se v termínu (možnost označit více odpovědí):

  • neděle 12.1. (pokud bude termín volný)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkem voličů
    8
Na konci to bylo umrzlý. Při poslední jízdě jsem to rozhulil na 78 a celou dobu stál na brzdě. Posledních pár metrů před koncem dráhy najednou ztráta adheze a vyletěl jsem až skoro na kruháč minimálně 40 cítkou.
No ty ses toho taky nebál ale když jsem koukal na @shr3k kde zastavuje tak mi bylo trošku špatně :)
 
Taky jsem na Falkenech při vyšších nájezdových rychlostech spíš dával pěkné góly mezi kužely, než abych před nima zastavil :D :cool:
 
@Ter Leeloo II bude mít za chvíli z DlouhoLhotých certifikátů slušnou sbírku :)
Mozna jo, ale uprimne ... ja neverim na to, ze ucast na jednom ci dvou kurzech dramaticky zmeni schopnost pilota obstat pri prekvapive situaci. Tim nechci rict, ze ty kurzy jsou zbytecne, to vubec. Ale az clovek najede na tu ledovou plotnu, ci louze na dalnici, stejne to bude spis stesti. Ja myslim, ze by si to clovek potreboval zazit daleko, daleko vic.

Jinak ja take dekuji @Buddha za napad a naslednou realizaci.

Co se tyce meho pocitu z vozu, ktery jsem si tam chtel schvalne vic osahat, tak teda ... no je to tank. "Vesela zatacka" mi prakticky vubec nesla. Ledovy kruhac dejme tomu, ale jel jsem jak slimak a z kopecka se to hrnulo ven jak nic. Na power-slidy jako @shr3k ten muj "virtualni" 4x4 pohon proste neni. A co se tyce brzdeni na plose - i pres nove premiove obuti jsem se tam klouzal jak na bruslich. Nejednou jsem prejel az za bilou. Ano, golu jsem dal dost.

Kazdopadne naopak jsem byl prekvapeny vyhybacimi manevry a "losim testem". Tam nastesti plocha tolik neklouzala a dalo se mi to pekne projizdet i ve vysokych rychlostech. Co naplat, ze jsem to nakonec pak stejne dole neubrzdil :D.
 
Jo byl jsem překvapený, 235/50 R18 Winter Sport 5 držely dobře. Já to říkám furt, Dunlop forever. ;) Až dodrásám letní ContiSportContact 5 SUV, půjde tam zase Dunlop Sport Maxx RT2...

No, škoda že jsem se nemohl zúčastnit, bylo by to pěkné setkání s bývalou Šestkou, ale hlavně jsem chtěl říct, že ty WinterSporty 5 nedoporučuju jen tak pro nic za nic :).

Hezký videa!
 
Bude se planovat i nejaky dalsi termin? Zrovna na tento polygon pokukuji - a zvazuji jak pro sebe, tak i pro pritelkyni. Akorat tedy takto pres zimu bychom vzali jen zimni Mazdu 3 BK. Lze prostridat dva ridice v jednom aute - mysleno, ze oba budou mit stejne casu na draze?
Kdyby melo byt tepleji, vzali bychom i MX-5 na letnich.
 
2. Voda dodává Mazdám křídla
Když koukám na ty fotky s průjezdem vody, napadá mě otázka: Jak vypadá motorový prostor po průjezdu ? Zabrání spodní kryty šplouchnutí vody ? Na mém předchozím autě jsem si jednou po průjezdu poněkud špinavou vodou rval vlasy, když do té doby čisťounký motor dostal hnědý nádech a dostat to ze všech zákoutí pak bylo nemožné.
 
Nektere spodni kryty nejen, ze nezabrani vode postupovat dal, ale naopak zabrani setrvani krytu na aute :D.

Mimochodem ja jsem nadrz, kterou jsem tankoval v nedeli, nez jsem vyrazil smer Pribram, zakoncil vcera s nasledujici spotrebou ... :rolleyes::cool:
20191205_052025-opt.jpg
 
Vynuloval jsem spotrebu před prvnim smykem a na konci jezdila M3 za 17 litru. A to jsem vypinal motor na prestavky.
Pak naky nouma novinar v eco rally nedokazal jezdit pod 6 l, tak jsem pro porovnani meril 25 km v hustem zimnim provozu pred Prahou+1/3 Prahy a jednim smerem 5.5l, druhym 5.3l (Praha je z jihu do kopce).
Umim to v lete pod 5 l, ale to je vopruz s predvidavosti.
Zaver: zalezi vic na ridici nez na aute☺
 
Ja som nuloval keď som šiel z domu - na tej benzínke som mal ešte 6,8, po skončení jázd som tam mal 13, cestou domov som to zrazil na 10,0.. celkový nájazd tuším 200km

Motor som nevypínal, lebo mi bola zima a strašne sa mi rosili okná, keď sme tam stáli a čakali na jazdu, takže ofuk naplno skoro stále.
 
Ahoj
Bude se planovat i nejaky dalsi termin? Zrovna na tento polygon pokukuji - a zvazuji jak pro sebe, tak i pro pritelkyni. Akorat tedy takto pres zimu bychom vzali jen zimni Mazdu 3 BK. Lze prostridat dva ridice v jednom aute - mysleno, ze oba budou mit stejne casu na draze?
Kdyby melo byt tepleji, vzali bychom i MX-5 na letnich.
Moznost dalsiho terminu by mne taky zajimala...
 
Back
Top