• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Slevy při koupi nové Mazdy

Hm, těch 25k by bylo fajn. A zrovna Příbram mám kousek. :) Zkusím i jednoho dealera v Praze, před 2 lety jsme tam do firmy kupovali 6 2.5 Revolution Top (šéf chtěl původně BMW 520i v úplně základní výbavě, ale když jsem mu jako alternativu navrhl 6 v plné výbavě a když se svezl, tak bylo rozhodnuto ;) ) Dostal na ní tenkrát tuším 50 slevu.
Za mě určitě doporučuji Příbram, vždy férové jednání bez zbytečných řečí. Nicméně, nebál bych se ani dovézt auto od ofic. dealera v DE. Pěkné ceny mají např. i kousek za hranicema:
https://home.mobile.de/home/index.html?customerId=451559#ses_271312301
Navíc uvádění, že je možná zajímavá cena nejenom pro doktory, ale i pro živnostníky, zemědělce a další. Takže určitě stojí taky za zvážení či vyzkoušení.
 
Já když kupoval CX5, sotva se začala KF prodávat, tak jsem bral skladovku a dostal do ní vybrané doplňky (couvací kameru a gumové koberce) v hodnotě cca 15tisíc zdarma. A to jsem ani o žádné slevě nevyjednával, prostě sami mi ji "vnutili":D. Není to bůh ví co, ale potěšilo to. Nemuseli mi taky dát nic, když jsem si o nic neřekl:). A byl to v IVOS Zlín
 
Já kupoval v roce 2017 Dol.Benešově ,20 000kč sleva +gumové koberečky,povinná výbava a nějaké drobnosti,deštník,kytka pro manželku.spokojen.
 
Zdravím všechny Mazďáky,

jsem tu úplně nový (registrace minulý týden) ale nahlížím sem už dlouho, minimálně od doby koupě mé první Mazdy před skoro 5 lety (M3-sedan, 2014, Challenge G-120,černá + na léto 18' z Revolution).
Již na cca. 3 místech tohoto fóra jsem narazil na zmínku o zrušení cel na auta z Japonska. Nikde jsem ale neviděl detaily, respektive objasnění jak to vlastně bude, proto teď přispívám svou pšenkou do mlýna. Pokud to ale někde tady objasněné bylo tak se omlouvám a určitě se nebudu zlobit za výmaz.
Když se objevily ty zprávy o cle z JP na běžných informačních webech bez dalších detailů k věci, tak jsem samozřejmě zaplesal. Vždyť při aktuální (a i budoucí očekávané) úrovni cen Mazdy a 10%clu se tady bavíme o částkách od cca. 50tis Kč nahoru, které by mohly odpadnout. Tak jsem začal strastiplnou cestou bádat, skončil jsem až u Evropské komise a tady je výstup:
BOHUŽEL nic nebude!!! Oni to clo zruší v 8 ročních krocích, kdy se každý rok clo sníží o 1,xx % (není to úplně lineární ale ,xx jsou si velmi blízko, logicky,) až do úplné nuly za 8let.
Což znamená že potencionální snížení sežere "přirozený" růst cen Mazdy, inflace, ani nemluvě o mezigeneračním zvýšení cen (ono se během příštích 8 let toho u Mazdy asi dost obmění)
Optimista by řekl že to 1,xx -procentní snížení aspoň trochu uleví při růstu cen, ale co si budeme nalhávat, ta "velká věc" že by se mohlo skokově zlevnit skoro o 10% se bohužel nekoná....

Tak napoprvé docela slohovka, pro dnešek to stačí, uvidím jestli se vrhnu do nějakých dalších pisatelských akcí...
PiP
 
ja teda co cetl tak realnejsi promitnuti bylo odhadovano do cen ND a elektroniky, o autech jsem tech zminek moc nezaznamenal
 
je k tomu (od EU) dokument o 250+ stránkách kde jsou pak i tabulky k nejrůznějším komoditám a tím pádem i k automobilům. V těch tabulkách je pak vypsaná ta "cesta" k nulovému clu. Dokument jsem ale nestahoval ani jinak nekopíroval (jako printscreen nebo tak), jen jsem si tu tabulku prostudoval a zase zavřel,jak jsem z toho byl znechucen. Někde v mailu bych asi vyštrachal ten link, co mi z EK poslali.
No, nicméně je to bohužel tak jak jsem psal. Totiž jako první krok po zachytnutí zprávy o zrušení JP cel v roce 2019, jsem poslal dotaz na Mazdu (importéra) se suverénním dotazem "jak se příští rok (bylo to ještě 2018) zrušení cel projeví na jejich cenové politice". Odpověď byla, že "cla se zruší výrazně později než 2019". A právě toto mě nastartovalo ke strastiplné cestě k finálnímu poznání jak to tedy doopravdy je....
A jen tak na okraj, u většiny věcí z JP je ta cesta k nulovému clu velmi podobná, tzn. nic se neudělá skokově
 
Co je na tom k znechuceni, ci snad ke strastiplne ceste?

Popravde to tu uz nekde na foru padlo, ze se to bude snizovat postupne. Ale to neni moc dulezite. Fakt je ten, ze ikdyby to melo jen anulovat ten narust cen (coz stejne nezvladne), tak jsou to porad usporene penize. Ale predpokladam, ze jsi necekal, ze to bude tak jednoduche a Mazdy za levno (coz uz nektere vozy v nekterych vybavach jsou uz dnes levne proti konkurenci).
 
Ani kdyby importerovi klesly naklady o 10 %, neverim ze by mel duvod to promitat do trzni ceny... Ta cena je trzni z nejakeho duvodu, a podle prodeju Mazdy, ktere tu AFAIK neklesaji (pouze na konci cyklu modelu), asi s cenama neni takovy (trzni) problem...
 
Zdravím všechny Mazďáky,
jsem tu úplně nový (registrace minulý týden) ale nahlížím sem už dlouho, minimálně od doby koupě mé první Mazdy před skoro 5 lety (M3-sedan, 2014, Challenge G-120,černá + na léto 18' z Revolution).
Již na cca. 3 místech tohoto fóra jsem narazi..........
PiP

Děkuji za info, myslel jsem, že to budou řešit o dost rychleji, až tak daleko jsem se s tím nezaobíral.
 
Tak taky dodám info ať jsem aspoň nějak užitečnej.

V ČB Auto koupena Mazda 2 Takumi barva SRC + Apple CarPlay.

Apple CP stálo dodělat 3990,-
Mazda originál textilní koberečky 1,-
Povinná výbava 1,-
Zvýhodněné servisní podmínky 1,-

Sleva 9403,-

Musím říct, že jsem mluvil s plno prodejci po ČR a většina slevu odmítala s tím, že na dvojce prakticky není žádný prostor na vyjednávání o ceně a někde mi říkali, že to Mazda dotuje z prodeje vyšších řad.

O to víc v ČB potěšili, na slevu sem se už ani neptal a když sme přišli po domluvené schůzce, byla rovnou nabídnuta s doplňky výše a cenou za CP, která jak sem koukal a zjišťoval jinde je také příznivá.

Prodejce příjemný a vše klaplo jak bylo dojednáno.
 
Jen drobná informace k nákupu nové Mazdy 6 či CX-5:
Podle informace z dealerství bude od roku 2020 příplatek cca. 50 000,- - navýšení ceny způsobené emisní pokutou.
Vzhledem k dodacím hlůtám nově vyrobených vozů to prakticky znamená, že každá nově objednaná 6/CX-5 bude o tuto sumu dražší. :(
Jediná šance je vzít skladovku...
 
Poslední úprava:
Afaik plati cena v moment objednani, je jedno mdy dorazi. Takze drazsi budou az bude novy drazsi cenik.
 
Co jsem se ptal, když jsem byl včera objednat auto, tak vlastně nové vozy do výroby neobjednávají (pro soukromé osoby). S leasingovkami to řeší tak, že vezmou současnou cenu, propočtou 50000 a uzavřou s nimi předběžnou objednávku s tím, že se konečná cena může lišit (což bude známo, až vyjde nový ceník).

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
Chystám se koupit svou první Mazdu, respektive první fungl nové auto (doteď jsem jezdil Seatem koupeným v bazaru před 11 lety). Jaké máte zkušenosti ohledně vyjednávání o ceně při koupi nové Mazdy? Na kolik % nebo Kč slevy jste se dostali při koupi vlastní konfigurace (popř. skladovky)?
Dobrý den ! Já jsem koupil mazdu 3 rv : 2017 v roce 2018 najeto mněla 500 km za cenu = 19 000 euro a ještě jsem tady neplatil finančnímu úřadu žádnou daň ! Nová stála 25 190 euro takže jsem mněl 6190 euro slevu jelikož to byl diesel !
 
Mám objednanou skladovku M6 Wagon Attraction G145 - sleva 30000.

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
Právě řeším nákup nové Mazdy6, poptal jsem asi 4 dealery se žádostí o nabídku. Zatím jsem obdržel jednu, žádná extra velká sleva tam není, navíc jsem byl upozorněn, jak je psáno již výše, že od 1. 1. 2020 to zdražují o 50tisíc, takže mám obavu, že nemají příliš důvod slevu poskytovat :(
 
@Roman23 v SZ máš zprávu. Mám momentálně dlouhodobou nabídku na nižší ceny nových 6 a CX-5 u jednoho dealera. Značka MazdaKlan :) :cool:
 
Back
Top