• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Snad ne jeden z našich členů :-(

Horicich CX7 s 2.3 je na internetu plno. Je tam nejaka zavada na palivovym vedeni u motoru.
 
Reddwarf - naftak obcas umre na "runaway diesel" (pokud na to clovek zustane cucet a nevi, co ma delat). To taky nechces ;)
 
Poslední úprava:
O smrti naftaku mi ani nemluv...to bych tu sedel do rana...a ti co to moje story tady ctou jsou uz sedivy taky :)
 
A když jsme v tématu o shořelý CX7 2.3T, tak to je špatná zpráva, ale pak jsou lidi co si koupí třeba takový Lamborghini, Ferrari,... za X mega, což by měla být technicky vymazlená práce a pak:
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/pozar-auta-v-tunelu-blanka.A200116_162055_praha-zpravy_rsr
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/pozar-ferari-prazsky-okruh-hasici.A180904_160744_praha-zpravy_rsr
A takových článků o shořelých nových supersportech je.... To musí být pěkně nasr... hodný.
 
Jj...ale vis co by moje zena dala za to kdyby shorela nase mazda :joy: a kolik nervu by me to usetrilo. Kdyz to video videla jen si povzdechla..nj jenze nafta nehori :)
 
Všechno má něco. Můj soukromý názor je že Sky-D jsou špatný motory, ale když jsem se třeba bavil s kamarádem co opravuje čistě BMW tak mi řekl "Chceš si koupit jetýho naftovýho bavoráka ? Tak měj připraveno dalších 60000Kč na brzký opravy"
Toyota a jejich 2.2 nafty kde píst narazil do hlavy motoru. Mitsubishi a jejich 2.5 nafty kde praskaly hlavy motorů jak na běžícím pásu.
I benzíny se nepovedou. VW a jejich super rozvody na 1.2 a jiných motorizacích, nebo špatně navržený pístní kroužky. PSA a 1.6 opět rozvody. Peugeot s 1.4 a nadmíru častý poškození těsnění pod hlavou. O starších Alfách se říkalo že to jsou největší sponzoři výrobců olejů. I Mazda tehdy posr.. časování ventilů (VVT) na jinak super motorech 2.3T DISI (tím jsem si prošel i já). Honda byla schopná vyslat z fabriky jinak naprosto suprovej 1.8 i-vtec s poškozeným (čti děravým) blokem motoru.... ... A tak dále a tak dále
 
Poslední úprava:
Presne jak rikas..bohuzel kazdej ma neco..ale vysvetli to zene :) a jak uz jsem psal driv...to bysme museli bsichni jezdit v autech z roku 2000 kdy auta byly auta a hledelo se na kvalitu a ne na elektronesmysly
 
Ty elektro nesmysly bych spíš přejmenoval na eko nesmysly.
Když čtu co všechno se posr... na Sky-D tak přemýšlím kdo za co může.
Vadný nýtek na malým turbu - dle mě za to nemůže Mazda, ale Honeywell/Garrett což je výrobce turba
Karbon v sání a všude kam se koukneš - tady bych to viděl na odpověď "Mazda se strachy posr... z emisních nařízení a místo jinýho stupidního eko řešení zvolila EGR na plný koule"
Vačky - selhání všeho a všech (Mazda/Schaeffler)
 
Poslední úprava:
škoda jen že nemaji koule na to aby to přiznali..když vezmu jaka komunita je kolem jejich aut...a co vše lidi obětují..nj ale hold na to se aspon u nás nehraje....a přitom kolik by bylo spokojených navrátilců..takle je to spíš o odpadlících
a cela ekologie a elektrologie..shoří..jen jak se pár bláznů napojí na nesmyslný baterky
 
Jeden odejde, jiný přijde. V tom bych problém neviděl. To by si naftovou Mazdu nekoupil nikdo už od GG kdy selhávaly podložky pod vstřikovači a díky tomu se některým lidem zadřel i motor. Nebo možná už od 2.0TD co byly v 626,Premacy,... kde se víc než často stávalo že po 200000km motor ztratil tlaky.
Abych trochu navázal na téma. Hořící CX7 kvůli špatně navržený jedný palivový hadici blízko turba... A stejně lidi dnes kupujou CX5,.... A nebo i dneska si přímo ty CX7 lidi pořád kupujou jako ojetiny aniž by si nechali překontrolovat palivový systém/vedení
Jen si vem jaká je poptávka po Sky-X a to je taky dobrej experiment na lidech z dlouhodobýho hlediska.
 
No právě Sky-X to do budoucna ... taky hop nebo trop..potom co dokázali s 2.2D už bych se nedivil kdyby to bylo metodou pokus omyl...na druhou stranu TESLA taky vypada že jede a přitom bublina kolem ní je tak nafouklá, že normální automobilku už by to dávno položilo
 
Back
Top