• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Sonic Silver k nahlédnutí

P09

výkonný člen KLANu
129
Nebyla by zde nějaká dobrá duše, ideálně okolí Brna, ale i případně jinde, s Mazdou 6 v Sonic Silver (ideálně Wagon)? Tu barvu zvažuji i z praktických důvodů, ale rád bych v ní Mazdu 6 viděl i naživo, což je při záplavě Red Soul a Machine Grey snad pomalu nereálné... Jednou jsem jí potkal ve Vídni při jízdě a mile mě překvapila, ale bylo to jen krátké setkání... A mé přesvědčení, že stříbrné auto nikdy, začíná brát za své (i s ohledem na měkčí lak Mazdy, který ve stříbrné asi kde co schová, oproti tmavým výrazným lakům).
 
Ahoj, díky moc. Ale už na tom asi nesejde, protože jsem nakonec upozadil praktičnost a včera závazně objednal Machine Grey, ve které je Mazda 6 Wagon podle mě skutečně elegantní. Nyní máme auto v podobné barvě, takže vím, že údržbově žádná hitparáda, je na tom všechno vidět, ale asi je přeci jen podstatnější, aby se auto líbilo, než aby bylo praktické a schovalo kdejaký šrám. Řešil jsem to hlavně s ohledem na kvalitu laků z posledních let ... tak snad toho nebudu litovat a bude v Machine Grey dělat dlouho radost a parádu. Kdyby ses ozval dříve, ještě bych se závaznou objednávkou počkal - no, není to hold běžná barva a majitelů Mazdy 6 v poslední generaci a stříbrné barvě mnoho není. I v autosalonech mi říkali, že prodali tak 0 - 1 za poslední 2 - 3 roky. Každopádně ještě jednou díky. Koncem září bych se měl přidat mezi, doufám že šťastné, majitele Mazdy 6 ;)

edit: Machine Grey má i tu výhodu, že v mnou vybrané konfiguraci je už objednaná do ČR a autosalony si ji prohodí, takže bude na konci září. Stříbrná by musela jasně do výroby a pak hold prosinec - leden.
 
Machine gray jsem odřel o dřevěnou stoličku v garáži. Nevím jak by to dopadlo s jiným lakem. Před tím jsem měl bílou, myslel jsem si, že horší barva na špinění být nemůže, ale ta šedá teda taky nic moc. A hlavně drobná odřenina je tam hned vidět. Možná v zimě to nebude tak škaredě špinavé jako ta bílá, resp. bude to stejně špinavé :) , ale možná trochu méně vidět jako na té bílé, ale zase sůl atd..
 
Já mám nyní auto ve velmi podobné barvě a ano, je na tom vše vidět, jak špína, tak odřeniny (aspoň to člověka nutí lak udržovat). Ale Mazda je v ní elegantní a i současné auto se mi v ní stále líbí. Aspoň si v podstatě nebudu muset zvykat na novou barvu :D
 
Stříbrná je praktický odstín. Maskuje i drobné oděrky laku a lehkou špínu. Na druhou stranu, když to auto naleštíte, tak to zas taková hitparáda není, jsou i zářivější barvy...;)
 
Back
Top