• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Spotřeba paliva u CX-3 - zkušenosti

Dnes 657km Stará Boleslav-Přestavlky u Přerova a zpět za rovných 5,5lt,nemyslím si že bych zrovna zdržoval,docela jsem Mazdu solil průměr 78km/hod,jel jsem po dálnici jen do Hradce Králové pak normální 1 třída.
 
1 problem sú skla ...tie som dal vymeniť ..
2 problem je tesnenie okolo dverí tie sa doplnili prídavným tesnením
3 sú podbehy ..tam sa použil odhlucnovaci materiál (ako sa to vola neviem ale bolo to v takých tabuliach a nálepovali to všade : dvere podlaha podbehy kolies prepazka medzi motorovím priestorom atd..)
Musíš si uvedomiť že je to mazda ..ma svoje hranice ako každé auto ,nemám v ňom “hrobové ticho” ale neprenika mi do kabíny to fučanie od pneu ani vonkajší hluk ani zvuk motora (samozrejme keď je v otáčkach tie 4 výfuky robia cirkus :D
Aké tesnenie si doplnil okolo dverí? bol tu príspevok kde tam dali weatherstrip toyota ale ak máš niečo lepšie tak kludne pošli link.
 
Ahoj, zjistil jsem jak strašně lže palubni počítač Mazdy. Ukazuje spotřebu 6,3 l/100km. Ale když to spočítám podle kilometrů a tankování, třeba přes Fuelio, nebo na papíře, tak je to přes 6,9 l/100km. Tak velká odchylka mě docela nasrala.
 
V mem případě vždy při náhodných přepočtech bývala odchylka u mazdich benzínů kolem 0.1, nejvýše si pamatuji 0.3 (pri spotřebach kolem 7 - 8). Předpokládám, že to neumí moc přesně změřit velmi krátký úsek, nebo moc členitý, kde se střídá třeba záběr s brzděním motorem, ale to jen hádám...

Co někdo další, jak se vám to pohybuje?
 
Ahoj, zjistil jsem jak strašně lže palubni počítač Mazdy. Ukazuje spotřebu 6,3 l/100km. Ale když to spočítám podle kilometrů a tankování, třeba přes Fuelio, nebo na papíře, tak je to přes 6,9 l/100km. Tak velká odchylka mě docela nasrala.
Tak napr ja mam odchylku 0.1-0.2l. Zopar krat sa mi stalo ze odchylka bola aj 0.3 a aj -0.1l ale tieto hodnoty su vynimocne.
 
M6 mi taky "lže" :relieved:
Ukazuje 8,5 a je to dopočtem spíše 8,7. Když se loudám po okreskách kolem 8,0 pak klidně skrývá i desetiny tři, tedy 8,3 ve skutečnosti.
Nějak jsem vypozoroval, že čím více pije, tím méně lže :)

Jinak naftový Superb 110kW dělal dtto, místo 6,7 to bylo klidně o 0,2-0,4 litru více.
A stejná vypozorovaná závislost, při pouhém lechtání plynu lhal více a naopak.
 
Back
Top