• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Spotřeba, spokojenost CX-30 - pochlubte se

Sakura

rodinný člen KLANu
584
Dnešní spotřeba 3,2 L cesta od natankování je spíše z říše snů :p. Jinak zatím stále 7,1 L při prvních 2000 km.

IMG_20211021_163500.jpg
 
Ahoj.
zatim mam najeto necele 3000 km, prumer 6,1. Samostatna jizda 5,4 ale to se nada porovnavat, pokud pojedu jen z kopce , tak to bude za 0 :cool:.
 
Spotřeba asi nebude hlavní motiv ke koupi CX-30. Z kopce dolů to jede samo ale ta pravá radost přijde tak po 4000 ot/min. Teď mám průměr tak 7,5l. Prostě pohoda ;)
PXL_20210817_105329896.jpg
 
To máš pravdu, proto jsem jí manželce opravdu nekupoval, má jiné přednosti. I když 7 litrů na atmosferu se 186 koníky není špatná? Pokud někdo v testu Autosalonu prohlásí u KIA Pikanto, že 6,5 litru na litrový motor není vůbec špatný, potom 7 litrů na SUV s dvoulitrem je přímo vynikající!!!
 
Od koupě auta v červenci jsem začal každé tankování ukládat do aplikace (používám Fuelio) a k dnešku jsem na průměru 5.54 litrů. Někdy na D10 nebo D8 jedu 150 160 jindy do 130, na okreskách na pohodu. Celkové náklady na tankování mám 11.460,-.
 
Poslední úprava:
Máme najeto necelých 18 tisíc km a průměr zatím 6,7 l (G150, předokolka, přes zimu 16" kola, v létě 18" kola).
 
Cx30 g150 awd at, taknuju bud v100 nebo efectu, najeto 3500km. prumer stale klesa. jsem ted na 7.4/100
 
vsiml jsem si, ze pri najezdu 5.000km se zacalo auto chovat jinak - je mnohem zivejsi a spotreba klesla, mozna i o litr (uvidime po aspon dalsim 1.000km, at to ma vypovidaci hodnotu). cx30 g150 awd at
 
Po 10 tis km je spotřeba na 6,2-6,5 liru. 80% dálnice, 20% město , jezdí manželka....vůbec to nešetří, naopak...
T.z. spokojenost na SUV (váha a odpor vzduchu), výkon motoru (186 PS) , o tom se může i SUV nafta jen zdát :cool:
:cool:
 
Po 10 tis km je spotřeba na 6,2-6,5 liru. 80% dálnice, 20% město , jezdí manželka....vůbec to nešetří, naopak...
T.z. spokojenost na SUV (váha a odpor vzduchu), výkon motoru (186 PS) , o tom se může i SUV nafta jen zdát :cool:
:cool:
Tak na to jsem zvědavý. Mám taky e-x186 v manuálu a FWD, ale zatím nájezd pouze 1500km a spotřeba kolem 7l. Dle prodejce bych měl do 4tis motor šetřit a nevytáčet. Pak výměna oleje a naopak vytáčet na max. A po 10tis prý elektronika zruší "omezovač výkonu" a motor naskočí na maximální výkon. No... Nemůžu se dočkat :) Auto je skvostné a ty jízdní vlastnosti jsou neskutečný :)
 
ahoj, tak som vymenil cx3 za cx30, maximálna spokojnosť, len mi dosť vadí headup display, poradte nejaku originál záslepku...
 
Tak nějaká originál záslepka na head up nebude. Ani na Alíku nic není. Tak buď jedině před každou jízdou v menu vypnout, nebo vystřihni černý papír, nalep na karton a vlož ho na to promítací sklo. Vidět to nebude a účel to splní. Jinak za mě je ten headup displej super. Jinam, než na sklo ani už ani nekoukám a další auto už ho bude muset mít také.
 
Back
Top