• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Stírání stěračů

zavrelzdenek

nový člen
12
Zdravím mazďáci,

nemá někdo tip jak "rozchodit" senzor stěračů, aby fungoval jak by měl? Chytám neuvěřitelnej vztek, když nedělají co mají...
 
Taky bych rád věděl. Na můj dotaz na první garančce, jestli by šel nějak zkalibrovat nebo nastavit, se odehrál rozhovor ve smyslu:
"Co byste čekal, to je senzor, který kouká přes čiré sklo na čirou vodu, to nemůže fungovat spolehlivě."
Já: "Ale služební oktávce to funguje o dost líp."
"Tohle nefunguje v žádným autě, ani v novým mercedesu, co má kamarád. Nic s tím nejde dělat."

Takže pokud na to má někdo fígl, sem s ním prosím.
 
Mám to vyzkoušený taky z jinejch aut a oproti mazdě, úplně o něčem jiným...

u CX5 jsem tu páčku chtěl taky urvat o_O
 
Takže pokud na to má někdo fígl, sem s ním prosím.
Moc inteligence v tom není, vím, ale já ho prostě vypnul a jedu cyklovač manuálně dle potřeby.
Řekněme, že 40 % času chodil správně, 60 % brzy nebo pozdě, nebo jen tak i bez vody :mad:
Manuálně sahat do polo-funkční automatiky anebo si manuálně a rovnou sem tam upravit mi přišlo stejný o_O
 
Udělal jsem to nakonec stejně. Má to i to plus, že nezapomenu stěrače zapnuté ve chvíli, kdy večer přijedu za sucha a ráno jsou přimrzlé nebo zasněžené, a sami se spustí po nastartování. Je to prima platit si v autě za věci, co člověk nechce, nebo nefungují. Viz toto, istop a nebo hlídání pruhů.
 
Jako klasika je klasika. Ač některé automobilky mají tohle zmáknuté. Já asi nemůžu říct nic, co by mě vyloženě vytáčelo, krom stěračů. V istopu mám vražený čudl, který ho "blokuje", takže s tím se fakt prát nehodlám a u jiných aut bych řešil stejným způsobem. Občas teda nerozumím, hlídání mrtvého úhlu si někdy také žije svým životem. Ale jinak spokojenost :)
 
Back
Top