• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Střešní nosiče, příčníky - Mazda3 BP

Aha a takže by se vešel delší? Jde mi o to jaká max délka se tam v reálu vleze aby šel otevřít kufr.
 
Tak já když otevřu kufr, tak tam mám asi 1 cm místa. Dopředu by šlo box tak o 20 cm delší, víc už asi ne.
 
Díky moc takže něco kolem 200 se vejde. Teď žádný kupovat nechci ale tak abych věděl do budoucna jestli musím hledat max 190 nebo muže byt 200 třeba.
 
Já mám Hakr Magic line 400, který má 199cm.Mám ho na max dopředu,ale stejně se při otevření kufru dotýká.
 
Tak po práci jsem na to teď koukal a dopředu by se ten můj box šoupnul ještě max o 10 cm. Je tam cca 8 cm prostor v růžici a kufr mám od boxu 3 cm. Takže max 200 cm dlouhý box by se měl vejít s komplet otevíráním kufru. Ale měřím to na svojem boxu, jiné značky a asi i jiný Thule bude mít ty rozteče asi jiné.

IMG20220616213820.jpg
 
Záleží jak je dlouhá ta drážka.Mě aby se to nedotýkalo, chybí tak centimetr možná dva.Vždycky to v místě dotyku podlepím černou fólií,aby se nepoškrábal spoiler.
 
Koukal jsem dnes na web Thule a na Mazdu 3 BP mají nově v nabídce několik typů střešních nosičů - příčníků. Viděl to už někdo na živo?

Jak s patkami na styl originálu tak s přesahy.
 
Jj koukal jsem zas na foto vypadají trochu jinak tak by mě zajímala realita jelikož produktová fotka má jiný typ uchycení než v reálu bude a jsou na jiném autě. Ty origo Mazda dle mne nejsou tak aero jako ty nejvyšší rady Thule a taky mi přijde ze mají vyšší patky. Docela mne zajímají.
 
Jinak sem koukal origo Mazda dnes 8 tisíc a Thule 8,5 tisíce.
Ono je to vlastně oboje Thule pac je vyrábí pro Mazdu, ale to už není cenový rozdíl. Nicméně na foto vypadají jinak. Jen se mi nedaří nikde dohledat reálnou fotku na 3.
 
to @MK-M3 .reálných fotek na různých barvách máš tady na tomto vláknu celkem dost ne ? I já tam mám fotky. Nebo chceš něco konkrétnějšího ?
 
to @MK-M3 .reálných fotek na různých barvách máš tady na tomto vláknu celkem dost ne ? I já tam mám fotky. Nebo chceš něco konkrétnějšího ?
Ty Thule tady snad nikdo nemá ne? Vždyť ještě nedávno vůbec nebyly - psali mi ze nemají na tuto trojku a pak mi jeden pracovník říkal ze by se něco dalo použit z jiného modelu.

No zajímalo by mne pravé jaké mají tedy ty patky. Dokonce jsem našel ze k tomu mají nějaké příslušenství ze se dá namontovat do střechy nějaký ten adaptér a do toho se pak jen snadno nandají příčníky a když je nechceš tak se ten adaptér nechá na střeše a daji se na nej jen takové speciální krytky.
https://www.obchodth.cz/71101-thickbox_default/thule-710750-fixpoint-kit-cover.jpg

Tak to mi přijde taky zajímavé pro někoho kdo to sundava nandava často.
1673421103148.png
 
Ty Thule tady snad nikdo nemá ne? Vždyť ještě nedávno vůbec nebyly - psali mi ze nemají na tuto trojku a pak mi jeden pracovník říkal ze by se něco dalo použit z jiného modelu.

No zajímalo by mne pravé jaké mají tedy ty patky. Dokonce jsem našel ze k tomu mají nějaké příslušenství ze se dá namontovat do střechy nějaký ten adaptér a do toho se pak jen snadno nandají příčníky a když je nechceš tak se ten adaptér nechá na střeše a daji se na nej jen takové speciální krytky.
https://www.obchodth.cz/71101-thickbox_default/thule-710750-fixpoint-kit-cover.jpg

Tak to mi přijde taky zajímavé pro někoho kdo to sundava nandava často.
Zobrazit přílohu 43993
To jako, že by na kotvících bodech byli takové bakule??Neé?.To to radši vždycky sundám,než hrby na střeše.?
 
Aaaa, tak to jsem nevěděl že jsou i patky, které se dají nechat na střeše a jenom demontovat příčníky. Ale z praktického hlediska mi přijde že časově namontovat celý origo příčníky vyjde nastejno než jenom tyčky. Ale možná si nerozumíme jak to myslíš. No a cena vyšší nepřekvapí, dražší auto dražší příslušenství :confused:
 
Nevím já to pochopil tak ze tam zůstane nějaký malý adaptérek který je nasroubovaný do toho kotviciho bodu a přes nej se dá tato krytka a když chceš nahodit pricniky tak se to tam jen zacvakne a možná zajistí šroubkem. Ale ze by to mělo byt výrazně rychlejší a snazší než ,,celá montáž”

Každopádně pricniky jsou jiné už dle fotky a pokud jsem viděl Windbary Edge - což tady bude asi úplně stejné tak mají užší profil víc zploštělý a jsou tedy úplně nehlučné což ty origo jak někdo psal nejsou a jsou takové víc ,,kulaté”.

Patka mi u windbaru taky přišla vždy menší než patka na origo ,,Mazda” takže esteticky a funkčně by to mělo byt lepší.

Co mi vrtá hlavou je to jaký je ten adaptér zda to sedí gumou i na okrajích střechy nebo to sedí jen ve žlábku a ten adaptér právě přímo na Mazdu 3 BP jsem nikde reálnou fotku nenašel.

Zas si říkám i kdyby se přes gumu dotýkat pokud by ho tam člověk nechával a dal přes to jen ty ,,krovky” tak nějaké poskrabani laku od sundavani nandavani a neustálého čištění styčné plochy nehrozí a nemělo by to byt tak velké aby to nějak rušilo plus asi snazší montáž….?
 
Tak nevím, jestli něco ušetříš času, ale já třeba ty origo příčníky nahazuju tak 5x do roka, a trvá mi to cca 10-15 minut, což není hrůza. Nemá tam ten prodávající návod k montáži ? Nebo poslat dotaz jestli by ti ho poslal, což by nemusel být problém.
 
Tak zrovna u BP jsou origo příčníky na instalaci pohoda. Stačí sundat 4 plastová krytky, příčniky položit na body a dotáhnout 4x šroub. Práce na 2, maximálně na 3 minuty. Hlavně tam nejsou žádné gumové patky, které so dotýkají střechy, takže se nemusí ani nic čistit. Teď i příčníky sundavám, když mám auto třeba na parkovišti přes noc. Je to fakt rychlovka.
 
Back
Top