• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Svítí/bliká kontrolka airbagu

Trochu blbý je že hodnota 1B není u této chyby specifikována, ale dle schematu níže tam moc problémů vzniknout nemůže - jsou to jen 2 draty co jdou do jednotky airbagů
Screenshot_2023-09-24-20-20-51-674-edit_com.adobe.reader.jpg

Nebyl sundanej volant? Jestli se nepřetočil ten střed
 
Ne, s volantem se nehýbalo, vlastně s ničím se nehýbalo, ani sedačky... Z ničeho nic v půlce cesty za babičkou to začalo blikat..
 
Každopádně chyba se týká bagu ve volantu. Více informací v obrazcích co jsem dnes nahrával
 
Tak jsem sundal airbag řidiče, očistil, promačkal kontakty, zahýbal kabely a chyba zmizela, tak jsem zvědavý, jak dlouho to vydrží..
No a při nabíjení baterky jsem včera ještě zjistil, že mi zase mizí chladící kapalina, sponka na spodní hadici chladiče už nesponkuje, ale to je zas na jiné téma.. 🙄
 
Tak jsem tu zase se stejnou chybou, opět dnes ráno vyskočila chyba airbagu řidiče, B0001:1B odpor obvodu nad prahem... Z těch pytlů už mě asi brzo švihne...
 
Před týdnem jsem znova pořádně vyčistil konektor airbagu na volantu a chyba zmizela, tak snad to vydrží.
Zůstala jen chyba na konektoru pod sedačkou, tak jsem dnes odstřihl původní konektory a nalisoval kulaté fastony a chyba prozatím zmizela, tak doufám, že už bude klid.. :rolleyes:
 
Před týdnem jsem znova pořádně vyčistil konektor airbagu na volantu a chyba zmizela, tak snad to vydrží.
Zůstala jen chyba na konektoru pod sedačkou, tak jsem dnes odstřihl původní konektory a nalisoval kulaté fastony a chyba prozatím zmizela, tak doufám, že už bude klid.. :rolleyes:
Dnes jsem na GH dělal to samé :D
Neustálé řešení kontrolky airbagu po posunutí sedačky, vždy stačilo s tím konektorem trochu pohýbat a zase se chytil. Po dalším posunutí sedačky bohužel znovu. Jelikož to byla sedačka řidiče a občas jedu GH já a občas manželka, bylo to velmi otravné :D
Já jsem teda použil placaté fastony ;) :D zatím klid, zkoušel jsem se sedačkou hýbat tam a zpátky a nic, tak snad už bude taky klid :)
 
Zdravím, od kúpy auta (m6 2009) mám problém s airbagmi, doteraz to bolo len predné sedadlá na striedačku a stačilo pohnúť konektorom (ešte som sa nedostal k tomu ich zalisovať napriamo). Posledné dva mesiace ale blikajú na budikoch rôzne chyby a okrem pohybu predných sedadiel som nič nerobil. Vôbec mi nieje jasné kde je chyba, napadá ma celá jednotka len, neviem odkiaľ mám zistiť aká kostra má skrat keď všetko ostatné funguje. Ďakujem za pomoc

airbagmm.jpg airbagm.jpg airbag.jpg airbag2.jpg
 
Tak jsem tu zase, 😆 teď byl nějaký čas od kontrolky airbagu klid, a teď během zhruba měsíce už potřetí (naposled dnes večer) zase bliká.
Opět na budíkách vyblikává chybu 19, na diagnostiku jsem to zatím nepíchnul, snad zítra, ale asi to bude ta samá chyba, co naposled, airbag řidiče.
Ale mám nový poznatek, když "mírně" poklepu na volant, tak chyba po znovunastartování zmizí a je chvíli klid.
Může to dělat nějaký ten kroužek pod volantem? @Max6 by něco tušil?
 
Chyba airbagu 19 by měl být ten kroužek pod volantem. Respektive je to chyba na kabeláži k řidičovo airbagu ve volantu.
 
19 je airbag řidiče - ten ve volantu. Sundej bag - 2 šroubky z boku na volantu a koukni, jestli je ten konektor docvaknutej
 
Ten airbag jsem měl sundaný už asi třikrát, konektor jsem vždy očistil, vždy byl docvaknutý, kabely vypadají v pořádku.. Na chvilku to vždy pomohlo ale po čase se to opakovalo..
 

Podobná vlákna

Back
Top