• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Svítí/bliká kontrolka airbagu

@Oton Je to trochu světelná show, ale hned vše zhasne dle instrukcí výše nebo DSC svítící, AFS blikající ;)
Resetuje se palubák a rádio.
Okna stačí stáhnout jen centimetr dolů a potom při vytažení nahoru chvíli držet.
U benzínů se špinavou klapkou může dojít ke kolísání otáček při volnoběhu (v extrému ke chcípání vozidla). Řešení je vyčištění klapky, nebo ujetí více jak 100 km (načtou se opět hodnoty).
 
Tak mam prostriknute kontakty pod sedackami. Skontrolovana zarovka mezi tlacitkama vyhrivani sedadel a stale airbag na budikach sviti. Nicmene nefunguje na ridicovem sedadle ani vyhrivani. Takze bud problem v sedadle nebo rj airbagu. Je ro s vyhrevem nejak propojene?v lednu jdu na diagnostiku do mazdy. Tak uvidim co mi řeknou tam.
 
Myslíš jednotku airbagu, co je na středovém tunelu, vpravo od plynového pedálu?
Tuhle:
Zobrazit přílohu 24143
Konektory jsem vytahal, očistil, vrátil a nic...
Nebo je ještě někde nějaká jednotka?
Zdravím, chci se zeptat jestli se ti podařilo vyřešit problém se svítící kontrolkou. Mám ten samý problém co ty, svítí mi deaktivace airbagu. Včera jsem jel ale se ženou a chvilku to svítilo, nefungovala ani kontrolka zátěžového čidla u spolujezdce a po nějaké době jízdy, začalo vše fungovat, jak zátěžové čidlo, tak kontrolka airbagu zhasla. Dnes ráno ale zase kontrolka airbagu svítí. Kable pod sedačkama prostříkané, pojistka od airbagu vyměněna za jinou(pro jistotu). Díky za každou radu.
 
Zdravím, chci se zeptat jestli se ti podařilo vyřešit problém se svítící kontrolkou. Mám ten samý problém co ty, svítí mi deaktivace airbagu. Včera jsem jel ale se ženou a chvilku to svítilo, nefungovala ani kontrolka zátěžového čidla u spolujezdce a po nějaké době jízdy, začalo vše fungovat, jak zátěžové čidlo, tak kontrolka airbagu zhasla. Dnes ráno ale zase kontrolka airbagu svítí. Kable pod sedačkama prostříkané, pojistka od airbagu vyměněna za jinou(pro jistotu). Díky za každou radu.

Zdarec, měl jsem úplně stejné příznaky, jen s tím rozdílem, že jakmile se poprvé kontrolka rozsvítila, už nezhasla.
Pomohla mi až výměna jednotky airbagů. Pokud bude "nevystřelená", stačí jen výměna kus za kus.. :)
 
Aha, tak tos mě moc nepotěšil:). Dnes odpoledne to po nějaké době jízdy zase zhaslo a jak jsem zatlačil na sedadlo, tak zátěžové čidlo u spolujezdce zase fungovalo. No nic, budu to sledovat a když, tak bych pak sháněl tu jednotku airbagu. Děkuji za informaci.
 
Jen rozborka/sborka, dokonce jsem ani kontakt ničím neprostříkl..
(Diagnostika mi předtím hlásila:
Kod B0001 - řízení rozvinutí předního airbagu řidiče, stupeň 1
Odpor obchodu nad prahem)
 
Díky za rychlou odpověď. Forscan mi vyhodil stejnou chybu, proto se ptám. Takže sundat bag + volant a rozpojit konektor od kroužku. Zítra se o to pokusím, snad to pomůže.
 
Hlásím úspěch!:grinning: U mě bohužel nepohlo prosté rozpojení airbagu, jako panu Lišákovi, ale bylo nutno shodit i volant+plasty okolo a rozpojit konektor přímo na volantovém kroužku. Takže i já touto cestou děkuji Max6 za dřívější radu, ušetřilo mi to cestu do servisu.
 
Tak já se připojím s blikajícím airbagem, budu tady dokumentovat co jsem udělal. Zatím mám v plánu prostříknout ten konektor, ale obávám se, že tím to nebude... Momentálně se u svý GH (2008) potýkám se třemi kódy které podle mě souvisí:
U3000 - Řídící modul
U0151 - ztrátakomunikace s jednotkou řízení zádržného systému
U3003 - Napětí akumulátoru (divný je, že baterka je pořád nad 13,5V ale Forscan za jízdy dává ALTT V: 10,5V GENVDSD 14,3V a VPWR taky 14V)...

K U0151 jsem našel svolávačku na jednotky airbagu: Safety Recall 9816H - takže asi chápu, že jednotka z novějšího auta by mohla pomoct... jen nevím jaká to je...
Mazda Motor Corporation has decided that a defect which relates to motor vehicle safety exists in certain 2009-2010 Mazda6 vehicles produced from February 4, 2008 through December 3, 2009.
On certain 2009-2010 Mazda6 vehicles, an internal component inside the sophisticated air bag sensor (SAS) unit may be susceptible to corrosion. If the unit fails, the air bag warning light will illuminate to alert the driver of the failure. Continued driving in this condition could prevent the air bags from deploying in a crash necessitating air bag deployment, increasing the risk of injury.
The purpose of this recall is to replace the SAS control module with a modified one. Please refer to Attachment II for details.
 
Pokud si ještě nerozpojoval konektory pod sedačkama, tak rozhodně vyzkoušej. Na 90% je vždy chyba tam.
Chybná řídící jednotka je většinou až v těch případech, když kontrolka svítí a NEvyblikává žádný kód :cool: Stačí vyměnit za funkční a je po problému.
To napětí akumulátoru bude jen uložená starší chyba, kdy vozidlo například déle stálo.
 
Pred mesiacom som požičal auto bráchovi a po nastavení sedadla do mojej pozície začala blikať kontrolka airbagu. Pár krát som posunul sedadlo, rozpojil a spojil žltý konektor a kontrolka zhasla. Dnes som vysával auto, samozrejme posunul som si obe sedadla dopredu dozadu a po naštartovaní už zasa tá červená kontrolka, tentoraz ale už neblikala, ale začala svietiť. Tak som opäť skúšal posúvať sedadla, rozpojiť žltý aj biely konektor pod sedadlami, odpojil som aj konektory na riad. jednotke a nič nepomohlo - kontrolka svieti stále. Po prečítaní celej tejto témy to vyzerá na RJ k airbagu. (diagnostiku nemám,už som objednal kabel z ali). Kuwa, to stačí tak málo a treba vymeniť celú tú RJ, shit... Nemáte niekto tip, kde by som ju zohnal??
P.S. Aby to nebolo málo, tak mi synátor vytvoril na zadných bočných dverách asi 6cm dlhú a 3 mm širokú bielu stopu ...
 
Minulý týždeň som to u nich objednal, behom dvoch dní u mňa, RJ som vymenil za 15 minút a všetko zasa funguje ako má. Takže spokojnosť. Škoda len, že potom ma napadlo, že som mohol objednať aj niečo iné ešte (vypínač na kufri-mám tam roztrhnutú tú gumovú krytku) pri jednom poštovnom, no čo už, mea culpa ...
 
Minulý týždeň som to u nich objednal, behom dvoch dní u mňa, RJ som vymenil za 15 minút a všetko zasa funguje ako má. Takže spokojnosť. Škoda len, že potom ma napadlo, že som mohol objednať aj niečo iné ešte (vypínač na kufri-mám tam roztrhnutú tú gumovú krytku) pri jednom poštovnom, no čo už, mea culpa ...
Zdravím jaký byl postup při výměně? Je potřeba připojit diagnostiku a konfigurovat jednotku? Co je konfigurační procedura? Nemám diagnostiku. Musí být odpojená aku? Díky
 
Poslední úprava:
Žiadnu vedu v tom nehľadaj. Odpojil som batérku, vymenil RJ, zapojil batérku a znovu "naprogramoval" sťahovanie okien. To bolo všetko.
 

Podobná vlákna

Back
Top