• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Úpravy podvozku a karosérie

Ok, tak čistě ke kolům. Zkus se podívat na tyto kola Dotz. Ty jsem kupoval pár let zpět. Mají totožný rozměr jako originál, které jsou zapsány z výroby v TP.

Pak jsem koupil o palec širší disky, aby nebyli tak zalezlý v blatníku.

Hlavně, když koupíš kola a trefíš se i do rozměru, aby jsi nemusel zapisovat do TP alternativní rozměry, musí mít kola homologaci KBA.

Zobrazit přílohu 46927 Zobrazit přílohu 46928 Zobrazit přílohu 46929 Zobrazit přílohu 46930
Mě se líbí spíš více paprskové, těch 5 vylučuju, to se mi nelíbí na žádném autě. Ty "bronzové" jsou super, ale mě by se na red soul nehodily, navíc budu mít červené brzdy..

Mě se líbí Dotz fuji, ale né úplně černý..

Zápis do tp s typovým listem nebude problem....
Když už bych měl řešit zápis, tak bych si tam dal dotz Fuji Grey, ty se na red soul hodi víc si myslím..ale co jsem četl, tak to je typový list za 2,5k + zápis, a nemám zapotřebí utrácet za "nesmysly"..radši si vyberu kola, které pasují podle všech kritérií
 
No podle mě většina e-shopů ti vystaví typový list zdarma když u nich koupíš kola, alespoň moje-pneu, ze kterých postuješ kola určitě. Zápis je pak položka v řádu desetikorun. Za ten mnohem větší výběr ta trocha času podle mě stojí. Navíc když už kupuješ ten podvozek tak bych šel u kol alespoň do rozměru 8x19 et40 ať to trošku lépe vypadá a není to utopené jako originál kola
 
No podle mě většina e-shopů ti vystaví typový list zdarma když u nich koupíš kola, alespoň moje-pneu, ze kterých postuješ kola určitě. Zápis je pak položka v řádu desetikorun. Za ten mnohem větší výběr ta trocha času podle mě stojí. Navíc když už kupuješ ten podvozek tak bych šel u kol alespoň do rozměru 8x19 et40 ať to trošku lépe vypadá a není to utopené jako originál kola
Ještě jsi zapomnel, že je potřeba s typový listem zajet na STK, kde technik kola na autě zkontroluje včetně pneu, které na daný rozměr kola mají patřit, a poté typový list potvrdí 😅 za nějaký poplatek...
Ale souhlasím s tím, že za ten širší výběr kol to stojí.. Já jsme ráda, že jsem do toho šla 😅
 
jj jak říká Katka je to tak, ahlavně když dáš min 30 za kola tak těch pár stovek za zapsaní už nic není a hlavně jsi bez starostí
 
Tak, a tady na příkladu od @VegasBaby je jasně vidět, že více paprskové kola jsou prostě mnohem hezčí. A to s tím zalezlým kolem je pravda. A dá se to řešit buď širšími disky, nebo podložkami.
Já kdybych něco upravoval na Mazdě, tak asi přední brzdy, ale nechce se mi dávat tolik peněz za sadu třetího výrobce :)
 
No nakonec jsem se teda nechal ukecat a vybral jsem jiné, než mám v techničáku. Typový list dávali k objednávce za 99kč. Zvlášť by stál tisíce. Teď už jen najít STK, kde bude technik typu K, aby mi to mohl zapsat.

Vybral jsem tyto: CMS 25 DRB
Daly se sehnat i o cca 600/ks levněji, sice s dražším typovým listem, ale recenze eshopů nebyly zrovna pozitivní.

Podle konfigurátoru by měly vypadat přibližně takto, i po snížení podvozku.

1.jpg 2.jpg
 
Ty vypadají moc pěkně, pak dej fotku naživo až je budeš mít na autě 🙂
 
bral jsem to z mojepneu a tam chtěli 99kč, to je kapka v moři..na alukola jsem našel ty levnější a i s dražším listem (605 kč) to pořád vycházelo o cca 2500 levněji celá sada..ale jak říkám, recenze nic moc, dodání, kvalita,..takže jsem si radši připlatil..

Ty vypadají moc pěkně, pak dej fotku naživo až je budeš mít na autě 🙂
jojo určitě dám..mám v plánu to vše nafotit před/po...jakmile budu mít vše doma (podvozek už mám, kola objednány, maska na cestě), tak to hodím kámošovi a budu fotit :D chci stihnout sraz ve vyškově 11-12.srpna

Takto by měla vypadat ta maska..podvozek vypadá dobře, snad to všechno dohromady nebude vypadat moc kolotočářsky..jo a ještě budu barvit třmeny na červeno..

Mimochodem, maska stála 140 dolarů, ne 250 :D udělal jsem screen až nastavili zase původní cenu..

Screenshot_2023-07-18-11-04-00-228_com.alibaba.aliexpresshd.jpg IMG_20230718_105327.jpg Screenshot_2023-07-18-11-03-45-441_com.alibaba.aliexpresshd.jpg IMG_20230718_105602.jpg
 
Kola se mi taky líbí...
Jestli si vzpomeneš zvaž jeden disk.
Jsem zvědav co budeš říkat na výměnu podvozku..
 
tak, obutí konečně doma..příští týden jde mazdice na transformaci, tak jsem zvědavý..ale maska mi asi nestihne přijít, uvidíme...zatím jsem disk nevážil, ale tipuju tak 15kg, když jsem držel krabici.. :)

364238563_311090804825075_5663994315196303787_n.jpg
 
Tak, podvozek namontován, kola taktéž, je to tužší, ale není to zas taková hrůza, jak mě všichni strašili. Zítra jedu na geometrii, v pondělí zapsat kola, tak snad nebudou žádné potíže. A zákon schválnosti se projevil i tentokrát. 3 dny to mám v dílně a jen co jsem odjel, tak telefon z pošty, že dorazila maska, takže to budu muset dodělat jindy...ale nějaké foto mám :)

IMG-20230809-WA0000.jpg IMG_20230810_121352.jpg IMG_20230810_121415.jpg IMG_20230810_121437.jpg
 
A jestli by ve finále nebyli lepší 20” kola 😂 když už převládá vzhled nad komfortem.
 
Za mě moc pěkné ač mám nerad černá kola, ale ten lem tomu sluší ;)
 
A jestli by ve finále nebyli lepší 20” kola 😂 když už převládá vzhled nad komfortem.
nevím, co máš pořád za problém..každý příspěvek, furt něco :D ..jo, asi by byly lepší, bohužel jsem si to už v hlavě nedokázal představit, tak sory..

jinak dám tam tu masku, možná udělám dechrom, podle toho jak to bude vypadat a pak se uvidí..zatím nemám nic víc v plánu..třeba časem, až načerpám zase nějakou inspiraci..
 
nevím, co máš pořád za problém..každý příspěvek, furt něco :D ..jo, asi by byly lepší, bohužel jsem si to už v hlavě nedokázal představit, tak sory..
😂
Většina rýpanců jsou fakta. Může to být i horší 😀.
Například, umyj a nalešti pneumatiky, pak to vypadá ještě lépe. Změň barvu auta, červenou má každej, chybí ti pořádnej laděnej tlumič výfuku, lízátko pod nárazník, prahové lišty, přítlačné křídlo, led blinkry, turbo 😂😂.

Ne, sorry.
Kola jako takové moc pěkný i na Mazdě ale černé za mě nene.
 
Back
Top