• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Ventilátor nepravidelné zvuky

Lukyyno

nový člen
11
Zdravím všechny, mám dotaz, zda by někdo nevěděl proč při nastartovaném motoru a zapnuté ventilaci se mi ozývají na mé GY zvuky jakoby nepravidelné klepání, je to slyšet hlavně z venku a to dost, ale i uvnitř. když přidám foukání tak je to slyšet víc a víc . Pokud pustím ventilaci při vypnutém motoru, nic takového slyšet není . Prakticky hned jak nastartuji a stojím na místě, tak to začne. Měl jsem otevřený kabinový filtr a odtud ten zvuk nejde... Ještě mám dojem že je zvuk intenzivnější pokud pustím klimatizaci. Díky moc za rady
Edit: spíš mi teď přijde že to dělá jen při zapnuté klimatizaci
 
Poslední úprava:
Ahoj,tak by to mohl být klimakompresor. Zjistit co mu je. U takhle starýho auta už může být cokoliv. Špatná elektromagnetická spojka, vadný samotný klimakompresor, málo chladiva...
 
Ahoj,tak by to mohl být klimakompresor. Zjistit co mu je. U takhle starýho auta už může být cokoliv. Špatná elektromagnetická spojka, vadný samotný klimakompresor, málo chladiva...
Poznatek: Dnes ráno jsem nastartoval bez puštěné klimatizace a několik sekund se ozýval ten samý zvuk. Pak sám přestal a objevil se zase až při spuštění klimy
 
A kladka na klimakompresoru nebo jiná kladka že by to dělala třeba od alternátoru?
 
Zkusím dnes sundat řemen a nějak to zjistit co to dělá, ještě jsem ho nesundaval, nějakej tip jak na to a jak to zjistit? Stačí sundat kolo a podbeh, pak remen? A pak asi ručně protáčet...?
 
U nafty se ani kolo sundavat nemusí. Stačí jen otevřít kapotu a klíček odtáhnout napínací kladku a sundat řemen. Teda teď nechci kecat, protože převážně dělám benzíny, ale nějak si nevybavuju že by u nafty bylo pro sundání řemenu potřeba sundat kolo. Když ho ale sundáš, tak určitě budeš mít lepší přístup na kladku alternátoru a spodní vodící kladku řemenu.
 
Back
Top