• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Vrzání, pazvuky, rezonance - palubní deska, plato, sloupky

A řešil už někdo vrzání sedadla řidiče? Jde to někde z místa spoje sedadla s opěradlem, je to tam kryté plasty... ?
 
Mě jenom lehce vrzá opěrák, když se vrtím na sedačce.Někdo tu psal, že se to dá nějak promazat.
 
Ahoj, neřešil někdo vrzání z této oblasti? Děje se to jen při položení lokte na opěrku. Je to opravdu jemné vrzání, ale na dálnici po 10 minutách toho už mám fakt dost... nemáte někdo návod jak rozebrat tu opěrku?

IMG_5292.jpeg
A další věc, klepání v horním uchycení pásu řidiče? Řešil to už někdo?
 
Doporučuji všechny dveře rozebrat a vytlumit. Hlavně všechno dotáhnout. Měl jsem spoustu šroubů povolených včetně těch od madla.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Doporučuji všechny dveře rozebrat a vytlumit. Hlavně všechno dotáhnout. Měl jsem spoustu šroubů povolených včetně těch od madla.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Ahoj, dělal sis to sám, nebo u nějaké firmy? Případně co jsi použil za materiály?
 
Sám. Je to jen pár cvocku a pak odnytovani plechu. Důležité je to dělat za tepla a být opatrný. V tomto případě stačí pouze polepit molitanem vnitřní stranu tapecu a vše dotáhnout. Nic jiného bych nedělal pač BP je odhlučněna velmi dobře. Na YouTube je spousta videí o rozebrání. Materiál nejlépe z ahifi. Stačí jen samolepicí molitanová pěna plus jsem textilní páskou důkladně omotal každý kabel.

Samsung S22 256GB Tapatalk
5714d5dc9aa260f911d691750e54513e.jpg
 
Tak mě po 4. reklamaci vrzání takhle krásně zpasovali interiér + zkurvili kůži na palubce. A cvaká tam stejně něco dál.
S vrzáním dveří prý nic udělat nemůžou - není na to servisní postup.
Cvakání posuvníku pásů na zakázce taky úplně ignor.

Louda Pardubice

1 (002).jpg 2 (002).jpg 3 (002).jpg 4 (002).jpg 5 (002).jpg
 
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s cvakáním (kovový zvuk jakoby něco bylo uvolněné) v hřídeli pod volantem? Našel jsem toto video, kde to bylo opravené utažením šroubu.
Už jsem z toho fakt zoufalý.
Ahoj, pokročil si nejako s tým cvakaním? vyskytuje sa tu aj u mňa...
 
Ahojte. Poprosim o radu. Vlastnim M3 BP Sedan 5/21 a mam ju od nova. Po roku sa aj mne zacali ozyvat zvuky v interieri. V servise riesili displej a okolie panelu klimatizacie, kedze som im povedal, ze zvuky vychadzaju z tychto dvoch miest. Ale vascie podozrenie som mal na okolie panelu klimatizacie. No ale aj po ich "oprave" to vrzgavalo. Tak som sa rozhodol, ze si to vyriesim sam. Zacal som displejom. Isiel som podla foto postupu, ktory je v tomto vlakne. Tzn., dolu kryt, 2 sroby prec a vytiahnut displej. Nalepil som tam molitanovu vypln ako je v postupe na 3. strane a vsetko som naspat namontoval. Vsetko prebehlo bez problemov. Po spatnom osadeni displeja a neskorsej jazde som zistil, ze pri prejazde cez nerovnosti pocut zvuky pod palubnou doskou v okoli medzi displejom a celnym sklom. Znie to ako by tam nieco buchalo hore pod palubnou doskou. Tak som displej dal zas dolu, prstami posmatral ci tam nieco nie je volne ale nic som nenasiel. Displej som nechal odmontovany, previezol som sa a skusal som zistit co by to mohlo byt, ale nezistil som to. Vobec si nie som vedomy, ze by som pri praci nieco urobil zle. Vsetko islo bez problemov. Netusi niekto co by to mohlo sposobovat, pripadne co je v tej casti pod palubnou doskou v okoli medzi displejom a celnym sklom? Alebo, to je len zhoda nahod. Ale to si nemyslim. Dakujem za pomoc.
 
Přesně na stejném místě nám hned v prvních měsících řešili špatně uchycený reproduktor z výroby, je mezi displejem a čelním sklem. Tuším že tam dával i nějakou pěnu navíc.
 
Dakujem ze rychlu odpoved. Lenze divne je to, ze po vytiahnuti krytu som tam ziadny reproduktor nevidel (porovnal som z obrazkom v tomto vlakne na str. 3). Je tam "nieco" zabalene v sivej makkej penovej folii, ale gulate to nie je. Na ohmat to na reproduktor nevyzeralo. Sice v servise riesili aj vrzganie od displeja, ale balit ho do folie? Otazka je, ci vsetky verzie M3 tam maju reprak. Ale co by to zase bolo? Mam vybavu Plus. Skoda, ze som to nevyfotil. Mozno neskor.
 
Poslední úprava:
Možná jen tam repro jen u sound packetu, neviděl jsem co přesně v tom otvoru bylo. Jinak zadní kryt displeje také vibroval a teď vibruje opakovaně, za týden jdu na opravu :)
 
Mozno to tak je, neviem. Ale neskutocne ma to stve, kedze si nie som vedomy, ze by som nieco po.....
 
Pisem po dlhsej dobe, bolo to vyriesene davno......ohladom buchania v palubnej doske, ktore som riesil o par prispevkov vyssie. Buchanie sposobovala nenacvaknuta slnecna clona vodica, ktora pri prejazde cez nerovnosti buchala do uchytu a znelo to tak, akoby to islo z palubnej dosky. Takze nacvaknute a vyriesene.
Ale stale bolo pocut vrzganie niekde zo stredoveho tunela. Vrzganie sa sirilo tak, ze niekedy som mal pocit, ze to ide z palubnej dosky. Tu servis rozobral, vytlmil, dokonca vymenili HUD, stredovy tunel bol rozobraty 2 x, vytlmeny, no vrzganie pretrvavalo. Bol som v servise asi 5x. Nakoniec sa na to prislo. Vrzganie sposoboval zamok bezpecnostneho pasa vodica, ked bol v nom zapnuty pas. Zamok bezp. pasa bol vymeneny a odvtedy pokoj. Tak hadam uz bude klud.
 
Back
Top