• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Vrzání / rány od přední nápravy / kola

Tak to musím vyzkoušet. Pak poreferuji ;). Btw. nejakej speciální tip na ten silikonovej olej, nebo je to fuk?
 
Myslíte, že to bude fungovat i u mazdy 6, ale starší generace GG? Popis problému je, jako kdybych ho psal já :). Vtip je v tom, že mě se to ozývá jen v létě. Na podzim (možná kvůli vlhku, chladnu) to teď ustalo. Tak bych si na nějaký problém mazání vsadil...
 
Tak jo, vyzkoušeno, narval jsem cca 200ml do každého uložení a zatím jsem ránu neslyšel, ale na druhou stranu už jsem se naučil jezdit tak, abych ránám předcházel a nemám srdce žádný lavór vědomě vymlet :rolleyes:;). Ale on se na našich cestách zase nějaký objeví, dřív nebo později. Pak potvrdím nebo vyvrátím, ale zdá se mi, že fakt dobrý :D.
 

Přílohy

  • 20171021_164457.jpg
    20171021_164457.jpg
    504,8 KB · Zobrazení: 274
  • 20171021_164502.jpg
    20171021_164502.jpg
    625,7 KB · Zobrazení: 268
  • 20171021_164715.jpg
    20171021_164715.jpg
    583,8 KB · Zobrazení: 268
Já jsem použil teflonový sprej,najel jsem už přes 1000 km a zatím klid.A to jsem zkoušel na místech,kde se to vždy projevilo i po výměně ramena.Pravdou je ovšem fakt,že po té výměně ramena se to zlepšilo o 80 procent
 
Koho by napadlo mazat horní uložení, ale je dobře že se na to přišlo a dost lidí si oddychlo po namazaní.
 
Tak jsem dnes trošku experimentoval, se zatnutýma zubama čekal ránu a zatím nic. Takže super :D
 
Tak toto určite pôjdem vyskúšať a poreferujem či aj mne pomôže. Koľko ste tam toho natlačili tí čo ste to už skúšali?
 
nechcem byt príliš optimistická, lebo pri tomto aute ani čert nevie... ale po včerajšej kúre silikónovým olejom auto ani v zahriatom ani v studenom stave na overenom retardéri nebúcha:woot: a to sme tam toho nejako veľa nedoliali.. pre mňa zatiaľ zázrak na počkanie,len aby to vydržalo, Míra dik moc za tip :kiss:
 
Tak k tomu bouchnutí,cituji
Velké díky patří @Míra .
Byl jsem taktéž skeptický, ale po 2měsících už si opravdu dovolím říct, že se tupá kovová rána neozvala a funguje to! :) Podvozek 300tis. km na hrbu.


Za to druhé GH začíná pomalu povrzávat, jako žebřiňák na videu. Už je v plánu výměna ramena - stav 220tis km.
Díky tomuto tématu nemusí člověk dlouho hledat a laborovat, co to je. Díky všem! :)
 
Osobně bych zkusil do čepu dát správnou vazelínu. Mám 290000km a nic nevrzne a tobjs promazávala před 2 lety.
 
Silikon a vazelina zabere, prestane to vrzat a nakonec to po par mesicich (nekdy letech) cele vyschne diky porusenym prachovkam a vytluce se silentblok- zacne to mlatit....
 
Jak vidím,tak dle zkušeností klaňáku to opravdu funguje.Kdyby mi to někdo tvrdil ještě před půl rokem,že se to tím vyřeší,tak si budu myslet něco o bláznech.Ale asi zázraky se dějí
 
Tak k tomu bouchnutí,cituji
petrmora: Vím jak na to, pánové ! Po výměně předních tlumičů (u kamaráda v servisu) se mi začly ozývat postupně na pravé a pak i na levé straně vpředu, po přejetí různých nerovností, resp.spíše prohlubní ve vozovce (i při rychlém přejetí hupu) rány, jak když udeří kladivo. Někdy víc, někdy míň. Všechno mi vyzkoušeli, věřím jim a nic. Jen prý možná převodka řízení.

Po měsíci už mě to natolik štvalo, že jsem začal pátrat na netu a po 3 hodinách, jsem našel australský fórum, kde to pár lidí řešilo, dokonce jeden z nich (ten na to v podstatě po roce! přišel) měl celý život Mazdy a teď tu M6 GH by nej rozřezal, vyhodil, rozdupal....prostě Mazdu nikdy více! Vyměnil co se dalo,čepy, silentbloky, dokonce i zrepasoval převodku řízení...jeden dokonce byl na kontrole svárů karoserie.... byl ve věhlasných orig.servisech Mazda v Melbourn, Sydnay, vyházel hromadu dolarů... Nakonec se mu dostal do ruky detailní (samozřejmě) výkres předku - uložení tlumiče. Mluvím samo o GH. A ejhle, tam - taková guma, s náplní maziva (označení olejničky,...) V zoufalství, po těch peripetiích, udělal to, co vám teď tady popíšu, protože v tom zoufalství jsem to jako srandu udělal taky a pak vše utichlo...přátelé mazďáci, úplně. Ticho. Jak nový !

Otevřete kapotu. Jako krycí víčka tlumičů jsou nahoře takový plasty s plastovými maticemi, které rukou lehce odšroubujete. Po sejmutí plastových krytek se pozorně podívejte do toho uchycení, kde v gumovém kroužku najdete tak 3 - 4 mm otvor. A do toho otvoru, jsem pomocí většího brčka (můj spray neměl origo prodlouženou trubičku) nastříkal silikonový spray. S přestávkami, jsem do obou tlumičů "nacpal" co se tam vešlo. Musím říct, že ten velký spray jsem tam nevystříkal celý, zbytek "pro velkou úspěšnost" ale možná už zbytečně jsem tam dostříknul nedávno. Tohle jsem vyřešil cca před dvěma měsíci, když nepočítám dobu bouchání a pak hledání řešení problému, tak za 5 minut to máte hotové. Zíral jsem na to jako blázen ! Ten co to řešil v Austrálii taky.

Fakt ticho. Vím že si to přečtou i mazda servisech, kde o tom doposud věděli prdlajz a teď začnou machrovat, ale už nějaký pátek tady v mazda clubu jsem a dost dobrých věcí jsem zde našel, tak se s vámi musím také o ty důležité podělit. Mazdar mazďáci a mnoho šťastných km v našich hezkých a příjemných vozech smile_haha.gif



Tohle potkalo i mě , tak díky za neprobděné noci :)
 
Cau, tak i ja se pridavam

Me to dela ikdyz stojim na miste a tocim kolama na pravou ci levou stranu, taky vam to delalo, nebo budu mit spatne jeste neco dalsiho? Dik
 
Cau, tak i ja se pridavam

Me to dela ikdyz stojim na miste a tocim kolama na pravou ci levou stranu, taky vam to delalo, nebo budu mit spatne jeste neco dalsiho? Dik
Ahojky,mam to same a uz me s toho hrabe. Dvorniho mechanika Max6 budu otravovat az v Novem roce. Uvidime co to bude.
 
Tak budu muset vyzkoušet vše, na větším houpáku mi to i bouchne, jak kdyby byl tlumič na doraz, tak třeba pomuže pořádně namáznout, lepší než kupovat nové tlumiče :D
 

Podobná vlákna

Back
Top