• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Vrzání / rány od přední nápravy / kola

Tak budu muset vyzkoušet vše, na větším houpáku mi to i bouchne, jak kdyby byl tlumič na doraz, tak třeba pomuže pořádně namáznout, lepší než kupovat nové tlumiče :D
Dělá mě to úplně stejně ale jen když trefím velkou díru. Poprvé jsem se lekl, že jsem něco urval nebo praskla pružina :eek:, teď to spíš beru jako vlastnost a velkým dírám a rychlým nájezdům na zpomalovací pruhy se pokud možno vyhýbám...:):):)
 
Dělá mě to úplně stejně ale jen když trefím velkou díru. Poprvé jsem se lekl, že jsem něco urval nebo praskla pružina :eek:, teď to spíš beru jako vlastnost a velkým dírám a rychlým nájezdům na zpomalovací pruhy se pokud možno vyhýbám...:):):)

tak to jsem ještě netrefil asi velkou díru, já to slyším jen na větším houpáku jinak je klid
 
Vazelínu nedoporučím. Od toho zalití silikonem je po roku pořád klid, tak jsem to více neřešil a popravdě na to už i zapomněl :)
 
Máte někdo prosím cenový přehled na výměnu těch ramen? Před 14 dny jsem zaregistroval první vrzání při nerovnostech a nižších rychlostech.
Na jaře musím dělat brzdy komplet, zadní tlumiče, tak jestli budu muset měnit i ty ramena, pokud se mi nepodaří vyřešit promazání prachovky, tak abych věděl, kolik si připočíst cca na rozpočet.
 
Máte někdo prosím cenový přehled na výměnu těch ramen? Před 14 dny jsem zaregistroval první vrzání při nerovnostech a nižších rychlostech.
Na jaře musím dělat brzdy komplet, zadní tlumiče, tak jestli budu muset měnit i ty ramena, pokud se mi nepodaří vyřešit promazání prachovky, tak abych věděl, kolik si připočíst cca na rozpočet.
ahoj není třeba zbytečně měnit, stačí doplnit vazelínu a je hotovo. já mám najeto cca 216 tkm a mažu to už 3 rok vždy když mám možnost (provizorně) nebo když to začne povrzávat hlavně v zimě. samotnýmu čepu nic není, tak proč měnit celé rameno
 
Tak a je klid! Po 240 tis. km se vrzající pravé rameno už netrápí a bylo vyměněno za nové značky SIDEM. Výše zmiňované Meyle mi nebylo doporučeno z hlediska dlouhodobé výdrže.

Problém byl po dlouhém zkoumání stetoskopem nakonec správně odhalen díky @Max6 . Vzhledem k tomu, že pazvuky byly jiného rázu na rozdíl od většiny předchozích případů GH vrzajících ramen (viz. video), byl v hledáčku problému ještě stabík, pružina a hlavně tlumič. Nakonec tedy odhalen zvuk vycházející ze zakroužkovaného místa :nurse:
20190214_104543.jpg


Výše zmiňovaný čep byl plný vazelíny a v pořádku. Nicméně měl už rozhodně také to nejlepší za sebou .
20190214_114507.jpg

Potom už "jenom" závěrečná geometrie a vzhůru na cesty. A hlavně v tichosti bez rozvrzaného žebřiňáku :D ;)
Ještě poznámka - pravé rameno se dá vyměnit i bez svěšené nápravnice (2.0 RF). Stačí si lehce přizvednout motor :cool:
 
Tak jsem také metodu promazání silikonovým olejem prověřil, na GH, najeto 170k, tlumiče, pružiny vše origo. Bouchnutí od přední nápravy se v mém případě ozývalo od obou dvou kol a to zejména, pokud jsem nějakou prudkou zatáčku projel opravdu živě, nebo pokud jsem typicky jel z kopce a v rychlosti skokově najel na rovinu. Vylil jsem tedy směrem k oboum tlumičům dle popisu v tomto vláknu 400ml silikonového oleje Silkal 93 Coyote.
Zázraky se dějí, po brutálním testování v místech, kde to dělalo zmínený zvuk i v nižších rychlostech, než při testu, absolutní ticho.
Byl jsem nadšený.
Jediné, na co bych rád upozornil, nepoužívejte tak velké množství silikonového oleje, jako já. Já tam napustil zhruba těch 200ml na každé uložení tlumiče. Je to zbytečně moc. Proteklo to na podlahu garáže, což, pokud někdo máte místo, které si nechcete zasrat špínou z těžko omyvatelného silikonového oleje, bude pravděpodobně pro kýžený efekt stačit míň materiálu.

Na závěř přidávám fotky, jak to proteklo. Každopádně musím poděkovat za tuto metodu, je to opravdu jednoduché a funkční!

53300016_539210623236248_1041631793796612096_n.jpg 53308987_832221793790403_3040921855855689728_n.jpg 53392899_254681898770283_8409517292366331904_n.jpg 53725740_1141993995962770_134294990166687744_n.jpg 54132958_2365995610098754_8889962650608336896_n.jpg
 
Takže po 2 letech testování s tím promazáním horního uložení tlumiče lze říct,že to dlouhodobě funguje.Dělal jsem to u desítek GH a nikdo mi nereferoval,že se mu to bouchání vrátilo.Zdůraznuji bouchání,nikoliv vrzání.To má jiný důvod(čep,prachovka,silentbloky,stabilizátor)
 
Takže po 2 letech testování s tím promazáním horního uložení tlumiče lze říct,že to dlouhodobě funguje.Dělal jsem to u desítek GH a nikdo mi nereferoval,že se mu to bouchání vrátilo.Zdůraznuji bouchání,nikoliv vrzání.To má jiný důvod(čep,prachovka,silentbloky,stabilizátor)
Možná by stálo za to, příspěvky týkající se bouchání sjednotit pod samostatné vlákno, pro přehlednost :) Btw. Je to normální, že to takto proteklo, jako mě ? :D Kolik jsi tam toho stříkal ty ? Čeká mě tato oprava ještě na tátovým GH, tak ať vím, kolik "bohatě stačí".
btw2. táta si na svém GH, které má od novoty na tento problém stěžoval ještě v rámci garančních prohlídek v Mazdě v autorizovaném servisu v Brně. Nebudu jmenovat, občas tam také jezdím, takže si nechci dělat zlou krev, kdyby to náhodou někdo četl. Ale tam mu řekli, že žádný problém nenašli, zatloukali, že GH tyto problémy běžně jako výrobní vadu nemá, ale pokud by opravu nakonec chtěl, musí vyměnit celý tlumič, což není levná záležitost. Oprava silikonem stála kolik.. 90kč ? :) Fakt super.
 
Ja som tam nastriekal taktiež celý sprej a vytieklo to. Buchanie ale prestalo.
 
Pridávam sa k spokojným užívateľom.
Premazanie sprejom pomohlo. Po skúsenostiach vyššie som tam strekol opatrne a zatiaľ je ticho :D
Páni ďakujem, už som s toho kovového búchania šalel a chystal som sa ju poslať na test vôle v čapoch (tlmiče vyšli OK)
 
Zdravim,
pri "zhoupnuti" (prejezd retarderu, koleji, kanal) mi zacalo auti vrzat. Po dnesni navsteve v servisu se domnivaji, ze by se mohlo jednat o vadne prave hrebenove rizeni a bylo mi doporuceno si zajistit repas. Ma nekdo s nejakou firmou zkusenosti na kterou bych se mohl obratit?

Diky za info
 
Předpokládám, že jde tedy o GHčko. Nějaké vrzání tu kluci řešili v jiném tématu s podobnými příznaky jako u tebe. Možná u tebe jen vrže horní uložení tlumičů.
 

Podobná vlákna

Back
Top