• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Vrzání u řidiče vlevo

milan3

člen KLANu
86
Teď v zime mi začalo vrzat něco vlevo od sedačky. Myslel jsem, že je to od dveří, teď si nejsem jistý. Když pojezdím sedadlem dopředu a dozadu, tak se zdá, že to na chvíli přestane, ale pak zase. Stříknul jsem i do pojezdů silikonový olej, ale zase to dělá. Nesetkal jste se někdo s tím? Popř. jak se to dá odstranit?
 
To ne, jde to zleva, jakoby nášlap u dveří. Spíš to vypadá na ten pojezd, ale těžko říct
 
Já třeba dlouho bojoval s vrzáním při zatáčením volantem při jízdě. Myslel jsem si,že ono vrzání má na svědomí řízení. Rozebral jsem vše kolem volantu,dokonce i volant jsem měl sundaný,kroužek airbagu... Vše řádně podlepeno,namazáno. Bohužel,nepříjemné vrzání stále přetrvávalo. Nakonec se ukázalo,že onen protivný zvuk vydávala sedačka řidiče!
Nadzvedl jsem sedací část (molitan) a pod ním se nachází takový plastový výplet bílé barvy. Ten mi při sezení nejspíše dřel o plechovou konstrukci sedačky,kdy při jízdě a přenášení váhy těla v zatáčce,začala sedačka vrzat,lupat,pukat atd.
Vzal jsem štěteček,na kterou jsem nanesl indulónu a místa dotyku potřel. Od té doby je klid!

Další věc je bederní opěrka. Též vrže. Zejména při opření nebo vrcení se. Jedná se o levou část. Vrže ale jen v poloze,kdy není napnuta. Tzn,netlačí do beder.
Opět řešení v podobě indulony. Takže,rozepnout zezadu sedačku,kde už je poměrně dobrý přístup a namazat lehce lanko a jeho část bederky. Prvně jsem zkoušel různě podlepovat textilní páskou, ale bez úspěchu.

A do třetice. Vrže i boční plast sedačky. Též levá část. Zvuk se objevuje ale spíše při sešlápnutí spojky,kdy se bočnice sedáku opře o krycí plast a tím vydává vrzání zvuk.
Stačí odcvaknout boční plast a vodící plech lehce vyhnout směrem ke dveřím. Tím pádem dojde k oddálení kontaktu mezi bočnicí a plastem.
 
No já myslím, že jsou to ty lyžiny pro pojezd sedačky. Když s tím sjedu dopředu a vrátím do pozice, přestane to dělat. Možná se tam dostala nějaké nečistota. Klidně bych to vyčistil a namazal, ale zdá se mi, že vyndat sedačku nebude sranda ;)

Jinak s tím vrzáním sedáku, to je dobrý nápad, s tím plastem. Také jsem zjistil, že to lehce vrzne, když zatlačím na přední levý rok sedáku.

Možná, že to je u každého auta, ale já prostě na kole a v autě nemám rá, když něco vrže, skřípe,.. ;)
 
Ten plast jde i podlepit z vnitřní části třeba textilní páskou a je klid při sešlápnutí spojky.

Vyndání sedačky je vcelku jednoduché. Stačí povolit 4 šrouby a odpojit konektor od airbagu popřípadě výhřevu a sedačka je venku. Bohužel,já tenkrát nedokázal odpojit konektor airbagu. Je tam nějaký fígl,na který jsem nepřišel. Ale ty na to určitě přijdeš. Já na ten mexický zázrak nemám trpělivost...:)
 
Textilní nemám, ale mám takovou pěnovou, ale to by chtěli něco, po čem to spíš bude klouzat, viď? Toto je spíš takový neopren.

Heh, tak to mi dost věříš ?
Ok, zkusím na jaře vyndat a vyčistitt ty lyží y a znovu namazat. Možná spíš to bude na tom držáku v lyžínách, ale tam se nedostanu, tak jediná šance je sedadlo vyndat
Díky za rady
 
No, pokud ti pujdou ven lehce srouby, ktere fixuji lyziny k podlaze, tam mas vyhrano a je vyndani sedacky je velice jednoduche. Pokud te potka to, co me, ze sroub pujde jen po domluve pomerne silnym razovym utahovakem, tak hodne stesti ;)

... a zadne nahrivani, prostrikavani, narky, nadavky, prosby ani motlitby nepomohly, jen hruba sila.
 
Skusim ozivit temu. Okrem toho ze mi sedadlo vodica neskutocne vrze z boku od tych plastov a ide mi to strasne na nervy, tak mam problem aj s opierkou. Ma taku mensiu volu, ze ked dobrzdim prudsie tak citim ze sa pohne do predu a potom do zadu. Pocut to aj ze to tak "lupne". Mal niekto podobny problem ?
 
Back
Top