• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Vrzání v interiéru

TomT

rodinný člen KLANu
597
Dneska jsem zjistil malý nešvar. Všiml jsem si, že mě v autě něco vrže. Jako nic strašného, ale když je ticho (vyplá hudba), tak to jde slyšet. Pořád jsem koumal co to může být a pak sem asi zjistil příčinu. Tak na 90% to dělá infotaiment. Jak je nastartované auto, tak prostě trošičku vybruje a při tom vrzká. Tak se chci zeptat, jestli to dělá ještě někomu a nebo je to problém jen u mě. Zítra to zkusím ještě ověřit zda je to fakt infotaiment a pokud se to potvrdí, tak se na to zkusím zeptat u dealera co s tím.

Jinak při dnešní projížďce se mě "poštěstilo" sejmnout zajíce. Si tak vjíždím do zatáčky (trošku do kopečka, takže nešlo vidět za) a jak jsem nahoře, tak zajíc stojí přesně za zatáčkou uprostřed cesty. Za mnou jelo auto a celkem se lepil, tak sem jen lehce přibrzdil a doufal, že zajíc nebude mít místo mozku z trávy kostku a prchne doleva do pole. No, prchnul přesně na druhou stranu přesně pod kola, blbec. Ve zpětném zrcátku sem jen vyděl "výbuch" chlupů a zrakvený zajíc ležel u krajnice. Kousek dál jsem zastavil a podíval se, jestli je auto v pořádku. Naštěstí vše ok, tak sem jel dál. Děs běs.
 
Dneska jsem zjistil malý nešvar. Všiml jsem si, že mě v autě něco vrže. Jako nic strašného, ale když je ticho (vyplá hudba), tak to jde slyšet. Pořád jsem koumal co to může být a pak sem asi zjistil příčinu. Tak na 90% to dělá infotaiment. Jak je nastartované auto, tak prostě trošičku vybruje a při tom vrzká. Tak se chci zeptat, jestli to dělá ještě někomu a nebo je to problém jen u mě. Zítra to zkusím ještě ověřit zda je to fakt infotaiment a pokud se to potvrdí, tak se na to zkusím zeptat u dealera co s tím.

Jinak při dnešní projížďce se mě "poštěstilo" sejmnout zajíce. Si tak vjíždím do zatáčky (trošku do kopečka, takže nešlo vidět za) a jak jsem nahoře, tak zajíc stojí přesně za zatáčkou uprostřed cesty. Za mnou jelo auto a celkem se lepil, tak sem jen lehce přibrzdil a doufal, že zajíc nebude mít místo mozku z trávy kostku a prchne doleva do pole. No, prchnul přesně na druhou stranu přesně pod kola, blbec. Ve zpětném zrcátku sem jen vyděl "výbuch" chlupů a zrakvený zajíc ležel u krajnice. Kousek dál jsem zastavil a podíval se, jestli je auto v pořádku. Naštěstí vše ok, tak sem jel dál. Děs běs.
a od té doby to vrže....to je tak ...porazil si starého zajíce, kterému vrzaly klouby...ten je mrtvý a jeho duch včetně vrzajících kloubů se uchoval ve tvé Mazdě a teď ti tam vesele vrže....tak teď musíme najít způsob jak se zbavit ducha zajíce :);):D
 
Mě v 6ce vrže znak na volantu .. takovou dobu než jsem na takovou kravinu přišel .. ale teď nevím co s tím, je tam airbag a nechce se mi sundavat a znova lepit .. :D aby mi pak ten znak pri bouracce nevletel do hlavy :D
 
Tak sem zjistil, že to je ten infotaiment. Když sem ho zatížil rukou, tak to přestalo. Zkusím po práci něco vymyslet jestli s tím nepůjde něco udělat. Jako ono to nevrže nijak extra,ale prostě u nového auta to trošku mrzí, i když to nejde skoro slyšet.

@Sedly ono to vrzkalo ještě před tím incidentem :). Takže chudák neboštík zajíc v tom nemá tlapky :D
 
Tak sem zjistil, že to je ten infotaiment. Když sem ho zatížil rukou, tak to přestalo. Zkusím po práci něco vymyslet jestli s tím nepůjde něco udělat. Jako ono to nevrže nijak extra,ale prostě u nového auta to trošku mrzí, i když to nejde skoro slyšet.

@Sedly ono to vrzkalo ještě před tím incidentem :). Takže chudák neboštík zajíc v tom nemá tlapky :D
tak to jo....tak zajíc to nebude ....tak máš recht je to infotaiment....demontuj ho já si ho dám do výbavy Emotion, ale nejdříve ho promaž ať mi nevrže...jinak nech to na prodejci Mazda...za ty peníze ať opraví

Papirovy jdou blbe cpat do park automatu a do wapky....


Odesláno z jablečného zázraku
:)
 
Taky se mi to v CX5 zdá. Něco tam to dělá, takový divný jemný chvění / drnčení, hlavně je to ale i za stání při spuštěném motoru. Jestli je to u středového repro nebo kolem displeje uprostřed nevím a řešit to ani raději nechci. Je toho ale víc a trochu jsem rezignoval, nicméně to extra nesnižuje vnímání celku.
Já mám mince v pixle od žvýkaček, v loketce , teď jsem zjistil, že asi tak 700-1000kč v kovu.... :eek:
 
Taky jsem řešil rezonanci jako @TomT . Nejdřív mě napadlo ten displej.Pak jsem na to kápnul.
Při určitých otáčkách a hudbě rezonoval kaslík na brejle s náhradní optikou.Při otevřeném nic,
při zavřeném vrnění.Pomohla maličkost koupit v optice pytlík na brejle.Od té doby co je optika v
pytli je po rezonanci.Vim je to kravina.:)
 
Aha. Zkusím na to kuknout, jestli to taky náhodou nedělá ten kastlík.
 
Na cx5 tiež rezonácia pri určitých otáčkach ako keby zo stredového reproduktora na palubovke. Nakoniec to isté ako u fram-ma. Bríle v kastlíku. Som si vydýchol, že to bude bez reklamácie.
 
Na cx5 tiež rezonácia pri určitých otáčkach ako keby zo stredového reproduktora na palubovke. Nakoniec to isté ako u fram-ma. Bríle v kastlíku. Som si vydýchol, že to bude bez reklamácie.

Nápodobně
 
Dnes som zistil, ze mi nieco rezonuje od palubnej dosky pri otackach cca 2900. Vzdy pri zrychlovani. Zatial som nezistil, odkial to ide. Zda sa, ze to ide niekde od stredu, ale moze sa to prenasat aj z inej casti. Nema niekto nieco podobne?
 
Poslední úprava:
Zdravím ,já mám mazdu 2 chalenge 90k ,a nemám tablet s infotaimentem , pouze ten nízký panel rádia a taky mi kolem něho něco vrže.V létě při vysokých teplotách nic ,ale jak je trochu chladněji vrže to dost než se palubka zahřeje topením pak je to lepší.Nejhorší je to v zimě v mrazech.Říkal jsem to v servise při výměně pneu tak jsme to projeli a zrovna se nic neozvalo.Nevím co s tím u nového auta to zamrzí. Ted půjdu na první garančku tak se zkusím zmínit zda by to nešlo nějak odstranit.
 
Zdravím ,já mám mazdu 2 chalenge 90k ,a nemám tablet s infotaimentem , pouze ten nízký panel rádia a taky mi kolem něho něco vrže.V létě při vysokých teplotách nic ,ale jak je trochu chladněji vrže to dost než se palubka zahřeje topením pak je to lepší.Nejhorší je to v zimě v mrazech.Říkal jsem to v servise při výměně pneu tak jsme to projeli a zrovna se nic neozvalo.Nevím co s tím u nového auta to zamrzí. Ted půjdu na první garančku tak se zkusím zmínit zda by to nešlo nějak odstranit.
Tak postni nejake info do topicu k M2, tam je celkem prazdno a i ostatni v budoucnu jiste oceni tve postrehy. Dik pic

Odeslano z Lenovo Vibe pomoci aplikace Tapatalk
 
Zdravím, mám mazdu 6 2015 po FL a musím také potvrdit rezonance v infotaimentu. U nového auta překvapení - hlavně u japonce. Před
14 dny mě to utěsnili v servise. Mí velmi dobří kamarádi vlastnící fordy se tímto problémem velmi bavili, prý to potřebuje přeloženou
mladou frontu, tak doufám, že v servise použili něco techničtějšího. Každopádně jsem do mazdy přešel z letité toyoty avensis a ta 9 letá
uvnitř ani nevrzla.
 
Zdravím,vidím že vrzání interiéru Mazd je asi normální,když vrže i interiér M6 a M6 už považuji za luxusní auto. Já jsem to několikrát reklamoval vrzání v mojí M2 v servise Kodecaru a vždy jak jsme se projeli tak nic nevrzlo.V létě a na jaře je to o.k.Ale jak je interiér studený nebo zmrzlý tak to je koncert a nepomůže ani rádio.Jak se interiér prohřeje je vše o.k ,ale to už jsem většinou doma.U takhle drahého malého auta to dost zamrzí.Měl jsem několik Renaultu,Felicii i Chevroleta měli sice jiné vady ale v interiéru nikdy nic nevrzalo.Jinak s autem jsem maximálně spokojen jízda,spotřeba ,výkon až na to vrzání.Tak si budu muset na to asi zvyknout.Myslel jsem že za 350,000 kupuji kvalitně sestavené auto.Za ty peníze by jsem koupil i něco většího ale s malým turbomotorem to jsem nechtěl.Už at je jaro.
 
Back
Top