• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Vrzgavý zvuk od motora

Rastislav21

nový člen
4
Zdravím. Viete poradiť v com moze byt problém? Treba pozrieť video a počúvať. Ide o mazda 6 2007 1,8 benzin. 132000 km Servisovane.menil som lambda sondu,klinovy remeň,olej valvoline maxlife 10 w 40 a sviečky. Dakujem za postrehy

 
Zní, jako bys stálel na výstražných :). Amatérské ráda, neber to jako bernou mincí, ale nemůže to dělat altík?
 
No to som si tiež najskor myslel,ale ten zvuk zacne az ked sa zohreje motor. Tak som teda dal po zahriati motora dole remeň a prestalo to.po zameraní sa na zvuk som zistil ze vychadza z okolia vodného čerpadla a do zadnej časti motora. Skúsim vymeniť čerpadlo a dam vedieť. 35 eur ma nezabije.
 
Zkontroloval bych případně vyměnil řemen, protože ten zvuk má stejnou frekvenci jako ten světlej flek na řemenu co tam na videu probíhá. Může bejt nějak křivě nebo o něco zadrhávat.
 
Tak remeň je nový a nasadený správne, moze byt len zhoda náhod ze to prave na tom flaku počuť.ale každopádne to prekontrolujem. Este raz pripomínam ze to auto zacne robit az ked sa zahreje a ked zapnem kúrenie alebo klímu tak akoby to prestalo alebo to len prehlucuje ventilátor.
 
Vyriešené. Novú sponovaciu kladku som vymenil za starú a ten Vrzgavý zvuk prestal. Zaujímavé ze nova kladka bola po pár km dead. Cca 300 km. Znacka kladky VKM SKF
 
Back
Top