• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Výbava auta jako služba

V rámci spravedlivosti by pak automobilky měly dle zaplacených služeb zohlednit i cenu náhradních dílů. Například auto má fyzicky adaptivní tlumiče, ale já si je nepřiplatím a jezdím jakoby s obyčejnými. Takže v případě výměny tlumiče by měly účtovat cenu jako za obyčejný, nikoliv adaptivní, nebo poměrnou částku podle toho kolik z celkových km auto najelo v adaptivním módu. (vím, jsem hodně naivní... :grinning:)
 
V rámci spravedlivosti by pak automobilky měly dle zaplacených služeb zohlednit i cenu náhradních dílů. Například auto má fyzicky adaptivní tlumiče, ale já si je nepřiplatím a jezdím jakoby s obyčejnými. Takže v případě výměny tlumiče by měly účtovat cenu jako za obyčejný, nikoliv adaptivní, nebo poměrnou částku podle toho kolik z celkových km auto najelo v adaptivním módu. (vím, jsem hodně naivní... :grinning:)
Já bych to udělal ještě jinak:
"Já si ty adaptivní tlumiče přeci pronajímám měsíční taxou a ty tlumiče se rozbily, tak mi je prosím vyměntě na vaše náklady, abych si je nadále mohl pronajímat. Děkuji"
Když si pronajmu auto v půjčovně tak u něj taky přeci neplatím díly, který podlehly zkáze běžnym opotřebením.
 
Poslední úprava:
To aby člověk pak jezdil do servisu s kupní smlouvou a právníkem. Aby přesně věděl, které části auta si vlastně koupil a tedy platí opravu a které si pronajímá a jde to za výrobcem ?
 
Back
Top