• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Vybavení vašeho vozu

dr-zelenka

výkonný člen KLANu
260
Dělal jsem trochu úklid svého auta a napadla mě otázka, co vozí ostatní v kufru a celkově v autě.

Já vozím v kufru docela dost věcí:
1. Klasika povinná výbava - vestu mám vpředu po ruce, vzadu tedy vozím v pravé schránce lékárničku s trojúhelníkem. Pod platem vozím velký alu kolo, výhoda mít dvě stejné sady a jedno staré nakopané grátis. Ta malá rezerva je komická, já ji naštěstí nepoužil, ale kamarád měl to štěstí na ní jet 150 kilometrů domů. :)
2. Aditiva - v autě vozím VIF a přípravek pro vypálení DPF. VIF používám spíše v zimě, občas se to hodí mít naaditivovanou přechodnou naftu, když startujete pěkně ve 4 hodiny ráno. :rolleyes: Aditiva na DPF použiji, když vím, že budu jezdit jen couračky.
3. Olej - asi zbytečnost, ale když už, Ravenol na benzínce neseženu.
4. Hasící přístroj - povinná výbava některých států, například Polska. Vozím dvoukilovku v obou autech a ani o ní nevím. Nevadilo by mi, kdyby v ČR byl také součástí povinné výbavy. Nikdy nevíte kdy se bude hodit, ať už vám nebo někomu jinému. A kupodivu kolem mě ten hasičák v autě vozí spousta známých, co vy vozíte v autě hasičák?
5. Nářadí - vozím v autě geniální malou sadu z Lídlu za pár kaček. Občas je neocenitelné mít v autě nářadí.
6. Vázací materiál - když něco vozím v kufru, tak se snažím aby to tam všude nelétalo. Proto si v mé výbavě našla místo krabička s gumicuky a několika malými kurty.
7. Kuchyňské utěrky - multifunkční více nebudu rozvádět :laughing:
8. Žárovky - krom žárovky v blinkru a zadním světle toho stejně moc nevyměním - tohle by z kufru mohlo klidně pryč
9. Lepící páska - na rychle opravy a pěkné stopařky... :kissing_heart:
10. Tašky na nákup - občas se hodí, lepší jak nic

No a po ruce vpředu mám takovou klasiku - reflexní vestu, baterku, nůž, náhradní klíče.
V zimě vozím ještě kabely a ocelové lano. Kabely se několikrát hodily, když kolegové nemohli nastartovat ráno auta. A lano jsem jednou využil já, když jsem zaparkoval v pangejtu. :laughing:
V plánu mám doplnění reflexních vest, minimálně o jednu navíc. Baterku vyměnit nebo doplnit o čelovku. Většinou když potřebuji baterku, hodila by se mi i volná ruka. :) A pak pořádný kvalitní záchranářský nůž. Taky mi chybí pitná voda, která je neuvěřitelně skvělá, když se zaseknete třeba v několika hodinové koloně na dálnici.

Pochlubte se co vozíte ve vašem autě. Co je podle vás zbytečnost, nebo co byste doplnily vy.

20220728_141734.jpg20220728_141822.jpg20220728_142146.jpg
 
Zajímavé téma...z hlavy to nedám, nadiktuju si to v autě do mobilu a pak to sem přepíšu, pokud půjde tak dlouhý příspěvek vložit :joy:
 
Back
Top