• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Výfuk - koupě

DAveDOG

člen KLANu
65
Zdravím, praskl mi tlumič výfuku v připojení Mazda 3 BM 2.0 88kW

Ilustrační foto.
1710348309768.png

Nějak nemůžu najít eshop v čr kde by měli nový. Může mi prosím někdo alespoň říct kolik peněz si mám připravit? Nebo nezbyl někomu po výměně za hlasitější a neprodal by jej? Díky DAveDOG
 
Original v Mazdě stojí cca 40 tisíc Ale bavíme se o použitém za rozumný peníz. I tak to pár tisícovek spolkne jinak nemám důvod dávat jej pryč.
Pokud bych ho chtěl prodat tak moje představa o ceně bez smlouvání je 3500 Kč. Má najeto cca 30t km. Takže téměř nový. Sám ho držím pač se špatně shání a člověk nikdy neví co se stane..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Poslední úprava:
40k? :oops: Potom tedy nechápu že ty tuningový jsou proti originálu za hubičku. Proti ceně bych až tak moc neměl. Kam bych pro něj měl jet? Klidně do soukr zprávy.
 
Zbytek můžeme dořešit přes SZ. No ono to tak už bývá že originální díly stojí nesmysl ranec protože výrobce nemá potřebu na tom stavět svoji ziskovou existenci. Obecně řečeno když by jsi své auto nakoupil na díly za ceny výrobce v dílech tak jsi na dvojnásobné ceně nejméně...
Já třeba řešil výfuk z USA který byl velmi kvalitní ale též vyšel asi na 33 tisíc.
Ty co koupíš u nás jsou takové celkem šunty na první pohled a moc jim nevěřím.
Viz Ultersport. Velké zklamání v tuto značku. Dost lacine provedení. Pak se nediv že stojí 12 tisíc.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Jen trochu poupravím. Dle aktuálního ceníku stojí nový originální koncový tlumič na BM 2.0 Hatchback v Mazdě necelých 14000Kč.
 
Na nabídce to nic nemění ale asi 4 roky zpět jsem oslovil mazdu ohledně ceny koncového tlumiče a bylo mi sděleno 40 tisíc. Asi tolik k tomu..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Zbytek můžeme dořešit přes SZ. No ono to tak už bývá že originální díly stojí nesmysl ranec protože výrobce nemá potřebu na tom stavět svoji ziskovou existenci. Obecně řečeno když by jsi své auto nakoupil na díly za ceny výrobce v dílech tak jsi na dvojnásobné ceně nejméně...
Já třeba řešil výfuk z USA který byl velmi kvalitní ale též vyšel asi na 33 tisíc.
Ty co koupíš u nás jsou takové celkem šunty na první pohled a moc jim nevěřím.
Viz Ultersport. Velké zklamání v tuto značku. Dost lacine provedení. Pak se nediv že stojí 12 tisíc.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Joo, Ulter je levný, ale zas je za ty peníze dost muziky 😅 a v komplet nerezu je to zas trochu o něčem jiném..
Já mám ten obyč, a ten se mi, hádám, asi do roka rozsype v místě spojky. Totéž místo, jako tady řeší @DAveDOG na svém originálu.. Takže buď budu pak muset řešit rovnou i středový díl, protože ten je chycený od toho už taky, a nebo mi tu spojku tam někdo bude muset novou, zdravou, navařit. Jak na tom autě je minimum koroze, na přední nápravě vlastně nic, a na zadní jen lehká povrchovka, tak výfuk děs. Ale bůh ví, jak dlouho na to autě ten Ulter vůbec je, kde s tím předchozí majitel jezdil, kde to stálo..
 
Já za sebe bych řekl že každý výfuk který dá 10 let a víc by se dal považovat za kvalitní.
 
Tak třeba ten originál mohu s jistotou říct, že při správném používání to dá určitě.
Za správný používání beru to, že se aspoň jednou za čas jede s autem delší trasa aby se z výfuku vypálil ten kondenzát co způsobuje jeho vnitřní poškození.
Stačí prohlídnout tady auta klanu (nebo i na ulici) a najít jakoukoliv mazdu 10 let starou a kouknout co má za vejfuk. Většina stále ještě originál.

Z těch neorigo můžu třeba uvést Magnaflow, kterej na našem M6MPS jede už nějakej 10-11 rok (nepamatuju si přesně kdy jsem ho tam montoval) taky bez poškození.
 
Kdybych sel do nejake druhovyroby, tak bych chtel nejake pekne roury cerne, idealne matne barvy. Vsichni chteji de-chrom a pak si tam daji lestene chromove koncovky? To ja bych to pojal zesiroka, ale jak tak koukam, moznosti moc nebude... o_O
 
To není možné že takhle vypadá teď po deseti letech. To je něčím vylesteny?
Vždyť i ty ramena jsou snad nová včetně šroubů.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Můžeš vyfotit blíže ty ramena? Vždyť je to jak nové a to nemáš ani vosk. Od Mazdy se mohou ostatní učit koukám. Jaké používáš prostředky na ten podvozek?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tak to auto dostává jinou peči :) Víš přesně co takovy detailing podvozku zahrnuje prosim?
 
Back
Top