• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Výměna chladící kapaliny

Výměna dle servisního manuálu -část pro evropu - má proběhnout každých 11let/200tkm
Mám z Car star Praha takýto servisný plán, kde píšu výmena chladiacej kvapaliny FL 22 po 5 rokoch/100.000 km. Čo je polovica oproti tvojmu manuálu... Tak čo je správne?
 

Přílohy

  • Mazda6_GL-2,5 servis.pdf
    96,3 KB · Zobrazení: 16
To co uvádíš je psáno pro ostatní typykapalin a hlavně pro GH. Jinak pro ostatní oblasti je psaná výměna 195tkm/10let u FL22.
GJ to má možná jinak i když u té kapaliny na kanystru se těch 10let uvádí obecně
 
Poslední úprava:
Mně v CB AUTO taky řekli, že na šestku je interval 200 000 km nebo 10 let. Nechal jsem pro jistotu vyměnit před měsícem při 100 000 km.
 
Pokiaľ sa nemýlim, tak pre FL22 by napr. pri GH malo platiť niečo ako prvá výmena po 10 rokoch, a potom à 4 roky, práve kvôli tomu, že nikdy tú starú nevypustíš celú. Prvá náplň vydrží dlho, ale jej zvyšky potom pomáhajú degradovať ďalšie náplne.
 
Mám z Car star Praha takýto servisný plán, kde píšu výmena chladiacej kvapaliny FL 22 po 5 rokoch/100.000 km. Čo je polovica oproti tvojmu manuálu... Tak čo je správne?
No, to je dobrý hokej o_O
Při pátém servisu mi LOUDA / ex-CarStar kapalinu skutečně taky vyměnil. Ovšem můj pátý servis byl v 65kkm a po 3 letech :eek: tedy větší bere nebo nevím.
 
Mazací plán Total uvádí pro moji benzinovou CX-5 životnost první náplně chladicího systému 200 tisíc km/10 let a pro životnost dalších náplní 100 tisíc km/5 let.
 

Přílohy

  • Plán mazací Total.pdf
    94,3 KB · Zobrazení: 11
Back
Top