• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel 2.2 MZR-CD - ztrácí se chladící kapalina

Kouba

nový člen
7
Dobrý den, mám Mazdu 6 2011 GH 2.2 MZR - CD 132kw a někde se mi ztrácí voda (chladící kapalina) a neumím najít kde žádná kaluž pod autem není chci se proto zeptat jestli někdo nemáte nějaké zkušenosti? Taky bych se chtěl zeptat kde najdu webasto a jestli ho auto má třeba se ztrácí přes něj.? Díky
 
V prvé řadě to chce natlakovat chladicí soustavu, protože ta netěsnost se může projevit až když je motor zahřátý a je tam tlak. To může být nějaká malá dírka v chladiči atd... katastrofické scénáře typu těsnění pod hlavou bych si nechal až na konec.
 
Řešil jsem nedávno to samé, ztrácelo se mi tak 10 cl týdně. Z trubek ani chladiče to nikde neteklo. U těchto dieselů je častá příčina, že se kapalina ztrácí přes netěsnost pod hlavou. Výměnou těsnění pod hlavou se to dost často nepodaří vyřešit. Často je prasklá hlava motoru a musí se vyměnit. Jde o mikroskopickou trhlinu, která často není ani okem vidět a velmi špatně se to i hledá. Nebo je dokonce hnutý blok motoru a pak se musí měnit celý motor.
Cekem výstižně to popsal Max6 zde: https://www.mazdaklan.cz/threads/vymena-chladici-kapaliny.497/page-2#post-47775
Mě měnili tu hlavu za novou (použitý díl) a i to byla už dražší oprava.
 
Back
Top