• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Výměna turbodmychadla, poškození ložisek, upadlý nýtek klapky malého turbodmychadla

Na mém autě se to také stalo, naštěstí předchozímu majiteli. Konstrukční chyba nýtku. Proto ten podíl Mazdy na ceně nového turba. Nová turba už by to měla mít vyřešeno. Jinak bych šel do ověřeného repasu.
 
Asi upadl pověstný nýtek u malého turba a to jej schramstlo. ;)
Zobrazit přílohu 28173
Nech to repasovat u Special Turbo.
Tak je to potvrzené osobně jsem se na to byl podívat a je to pověstný nýtek

Na mém autě se to také stalo, naštěstí předchozímu majiteli. Konstrukční chyba nýtku. Proto ten podíl Mazdy na ceně nového turba. Nová turba už by to měla mít vyřešeno. Jinak bych šel do ověřeného repasu.
Podil Mazdy je sleva 10tis na Turbo

Podil Mazdy je sleva 10tis na Turbo
Takze 36tis bez DPH
 
Poslední úprava moderátorem:
Dotaz do pléna. Může být v hadici od turba do intercooleru olej? Jeden mechanik mi tvrdí že v žádném případě, jiný zase že je to normální jev i u nových aut. Jen to nesmí byt moc.
 
Původní je vlastně jen skříň.
A někdy ani to ne. Když se to dá, a je to třeba z důvodu poškození nebo trhlin vyměnit, tak se dá vyměnit i teh housing jak na straně sání tak i na straně výfuku (dle konstrukce)
Pokud to dělá opravdu specializovaná firma,tak bych se repasů nebál... Sám mám svoje turbo zrepasovaný.
 
A je třeba si uvědomit, že v případě SH jde o sestavu dvou turbodmychadel...
 
Radí mi tady nove turbo a to i presto,ze z predprodeje maji mensi zisk nez z repasu. Zaruka 2 roky oproti pulroku.

Navic pokud by delali repas,tak na nejakou soucastku k tomuhle turbu je obvykla cekaci doba 5-8 tydnu,coz bych uz musel resit obcasnym pujcovanim auta a asi bych moc neusetril
 
Poslední úprava moderátorem:
Jak dlouho trvá autorizovanému servisu výměna Poskozeneho Turbodmychadla za nové,výměna oleje a filtrů a geometrie? V
Liberci jsme se na konkrétním nejblizsim termínu domluvili osobně pred 3 tydny.
Dnes Mi po telefonu řekli, že si nejsou jisti,zda to v pondeli stihnou.
 
Asi podle toho, jak rychle jim dodají díly, jestli jsou skladem a podle toho, kolik mají zakázek a volných mechaniků.
 
Turbo jsem koupil jinde a dodal jim ho. Auto tam maji uz 6 tydnů a 3 týdny tam mám rezervované pondělí.Ptám se,Jestli je to zvládnutelnýzá jeden pracovní den?
 
To se snad ani ptát nemusíš, to je snad jasné, že JEDEN DEN musí stačit ! Ale třeba ho bude měnit místo mechanika sekretářka nebo prodejce, tak to pak už by bylo nahraně :)
 
Vymena oleje,geometrie a vymena turba 17000. Pripominam,ze turbo jsme kupoval jinde. Trvalo jim to od pondeli do ted
 

Podobná vlákna

Back
Top