• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda CX-5 KE

Nové couvačky (alias fotonová děla) už si našly cestu i do prvních KE :cool::idea:
Foto z měření zde:

Foto porovnání před/po. Na první foto původní žárovka a původní led. Na další foto nová led vlevo vs. původní led vpravo:
20221128_122053.jpg 20221128_122708.jpg

Pro zajímavost i foto výměny LED (alias sejdeme se na očním :D ) za LED s disperzním sklem v interiéru.
Původní LEDka byla bodová a zbytečně silná. Oboje LED mají být 6000 K. Ledka s disperzním sklem je vlevo. Plus ještě jedno foto z měření výkonu interiérového osvětlení z GH.
20221128_115522.jpg 185729321_3977456158970515_4700700286325630691_n.jpg

A ještě pro radost jedna momentka z ledkovací akce :)
20221128_122201.jpg
 
Ahoj, vlastním CX 5 2016 GH challenge.
Je možné nahradit přední halogenové žárovky za LED s lepší svítivostí a bílým odstínem ( asi 6000k?) tak, abych neoslňoval protijedoucí?
U potkávacích světla jsou čočky s H11.
Mazda při odpojení patice u potkávacího světla během jízdy nehlásí poruchu vadné žárovky.
Jestli je to možné, budu rad za každou radu a doporučení, zda je zapotřebí s chlazením, canbusem, atd.
Díky 😉
 
Ahoj, vlastním CX 5 2016 GH challenge.
Je možné nahradit přední halogenové žárovky za LED s lepší svítivostí a bílým odstínem ( asi 6000k?) tak, abych neoslňoval protijedoucí?
U potkávacích světla jsou čočky s H11.
Mazda při odpojení patice u potkávacího světla během jízdy nehlásí poruchu vadné žárovky.
Jestli je to možné, budu rad za každou radu a doporučení, zda je zapotřebí s chlazením, canbusem, atd.
Díky 😉
Beru obvykle tyto sady, osvědčily se, koupili jsme jich asi 10
Pokud chceš značkové, OSRAM dělá, myslím že i Philips
 
Jenom zrovna u těch osramů myslet na to, že životnost převážila nad svítivostí a lépe svítí i silnější halogeny (na design ovšem pěkné) :)
Jinak celé vlákno o předních světlech máme popřípadě zde:
 
Nejstarší mají v Auto Efektu od května 2020.
 
Poslední úprava:
Ahoj kamarádi,
dlouho jsem tu nebyl. Zpět mě přivedlo kaput couvací světlo, které mi v LED variantě instaloval @Natural v roce 2016 na naší novou Mazdu.
Jako náhradu mi teď Robin nabídl kromě standardu i nějakou výkonnější variantu. Jsem pro každou legraci, tak jsem ji vzal.
Minulý týden došlo k instalac a musím říct, že mi spadla brada. Vůbec nechápu, jak jsem bez těle světel mohl tak dlouho a bezstarostně existovat :) .
Fotky přikládám, ten bordel omluvte a ještě jednou díky @Natural za poradenství a dodávku!
Až Vám to všem jezdí! PaKo

20231212_202949.jpg 20231212_202957.jpg
 
Ahojte, som cerstvym vlastnikom CX-5 KE pred FL, nejaka talianska vybava nieco medzi Challenge/Attraction v SK/CZ. Neviem sa dopatrat k ziarovkam, ake tam idu, ake typy a podobne. V tichosti vam zavidim ako pekne vam to svieti, mne vsetko dozlta :) takze casom by som sa nadychol a skusil si ich vymenit, naoko vyzeraju byt ako tak dostupne na mensiu ruku pod kapotou. Ale hlavne neviem ktoru za aku mam vymenit. Vdaka za kazdu radu.
 
Stačí se podívat na první příspěvek, kde je seznam patic ;)
Popřípadě stačí napsat (https://www.mazdaklan.cz/conversations/natural) a rád pošlu ledkový balík toho nejlepšího osvětlení přímo na míru nebo se třeba domluvíme na montáži :cool:
Ahoj, dík, ako prešiel som si prvý príspevok ešte vtedy, ale našiel som len:
Patice T10: osvětlení RZ 2x
Sufit 31mm: stropní osvětlení 4x, osvětlení kufru 1x
"Pojistková žárovka" osvětlení slunečních clon 2x
Patice T15: zpátečková světla 2x

Čiže to hlavné, čo chcem, DRL/stretávačky/diaľkové, som nevidel, nevylučujem, že som Stevie Wonder, možno som prehliadol.
BTW v ktorom regióne si (kvôli montáži)? díky moc
 
Rozumím, v tom případě stačí pár příspěvků zpět ;)
Každopádně u KE před FL: Halogen - Potkávací H11, Denní/Dálková H15
nebo vyšší výbava: Xenon - potkávací/dálkové D4S, a Denní P13W.

Viz můj profil - Praha ;)
 
Stačí se podívat na první příspěvek, kde je seznam patic ;)
Popřípadě stačí napsat (https://www.mazdaklan.cz/conversations/natural) a rád pošlu ledkový balík toho nejlepšího osvětlení přímo na míru nebo se třeba domluvíme na montáži :cool:
Ahoj, dík, ako prešiel som si prvý príspevok ešte vtedy, ale našiel som len:
Patice T10: osvětlení RZ 2x
Sufit 31mm: stropní osvětlení 4x, osvětlení kufru 1x
"Pojistková žárovka" osvětlení slunečních clon 2x
Patice T15: zpátečková světla 2x

Čiže to hlavné, čo chcem, DRL/stretávačky/diaľkové, som nevidel, nevylučujem, že som Stevie Wonder, možno som prehliadol.
BTW v ktorom regióne si (kvôli montáži)? díky
Rozumím, v tom případě stačí pár příspěvků zpět ;)
Každopádně u KE před FL: Halogen - Potkávací H11, Denní/Dálková H15
nebo vyšší výbava: Xenon - potkávací/dálkové D4S, a Denní P13W.

Viz můj profil - Praha ;)
dikes, bude to toto:
Každopádně u KE před FL: Halogen - Potkávací H11, Denní/Dálková H15
 
Nestalo se taky už někomu, že po výměně žárovek H15 za LED, se světla nezapnout? Už jsem zkoušel 2 sady 30W a 40W. Origo žárovky svítí bez problému. Když nakombinuju origo žárovku a druhou LED, tak to sice svítí, ale halogen výrazně méně. No to sem blázen..
 
To budou předpokládám zase nějaké hyper sady s teoreticky vypočítaným výkonem -> počet chipů krát jejich maximální příkon..

Doporučím ledkovou klasiku od Osramu - HL EASY H15 ;)
S CX-5 jsem asi zatím nikomu nemontoval co si vzpomínám, ale u trojek, CX-3 a jiných modelech fungují v pohodě :cool:
 
To budou předpokládám zase nějaké hyper sady s teoreticky vypočítaným výkonem -> počet chipů krát jejich maximální příkon..

Doporučím ledkovou klasiku od Osramu - HL EASY H15 ;)
S CX-5 jsem asi zatím nikomu nemontoval co si vzpomínám, ale u trojek, CX-3 a jiných modelech fungují v pohodě :cool:
Ahoj :) Možná to tu asi někde bylo, ale teda za bi-xenony na CX-5 KE je nějaká doporučená LED náhrada? :) Děkuji!
 
Doporučená náhrada je repas parabol a nechat tam výbojky ;)
 
To budou předpokládám zase nějaké hyper sady s teoreticky vypočítaným výkonem -> počet chipů krát jejich maximální příkon..

Doporučím ledkovou klasiku od Osramu - HL EASY H15 ;)
S CX-5 jsem asi zatím nikomu nemontoval co si vzpomínám, ale u trojek, CX-3 a jiných modelech fungují v pohodě :cool:
Nemůže jít do denních světel třeba menší napětí?
To budou předpokládám zase nějaké hyper sady s teoreticky vypočítaným výkonem -> počet chipů krát jejich maximální příkon..

Doporučím ledkovou klasiku od Osramu - HL EASY H15 ;)
S CX-5 jsem asi zatím nikomu nemontoval co si vzpomínám, ale u trojek, CX-3 a jiných modelech fungují v pohodě :cool:
Dobrá zkusim je dík za doporučení. Jen se ještě zeptam, nemůže jít do denního osvětlení třeba menší napětí? Protože když dam dálkový, tak mi to svítí..
 
Back
Top